
- •Урок 1.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •II .Слухання. Ж. Бізе. Опера „Кармен” (увертюра)
- •IV . Розучування поспівки «Ми – третьокласники»
- •V. Висновок.
- •Урок 2.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •II. Слухання. Р. Щедрін. Балет „Горбоконик” (фрагменти)
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV . Розучування пісні я.Степового «Літо минулося»
- •V . Висновок.
- •Урок 3.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •II .Слухання е. Гріг «Ранок»
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV . Виконання пісні «Літо минулося» я.Степового.
- •V . Висновок.
- •Урок 4.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •II .Слухання. М. Лисенко. Опера „Тарас Бульба” (Дума „Ой чи довго ще нам”)
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV . Розучування української народної пісні „Дівка Явдошка”
- •V . Висновок.
- •Урок 5.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •II.Слухання. Український народний танок „Козачок”
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV. Розучування української народної пісні „Вийшли в поле косарі”
- •4. Висновок.
- •Урок 6.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV . Розучування поспівки „Дівчатка ми”
- •V . Висновок.
- •Урок 7.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV. Розучування поспівки „Ми хлопчики” Розучу-вання української народної пісні „Гей, там, на горі, Січ іде”
- •V . Висновок.
- •Урок 8.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •Музична вікторина (відповіді)
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV . Розучування пісні „Гей там, на горі, Січ іде”
- •V .Висновок .
- •Урок 9.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV . Розучування пісні „Хто чергові?”
- •V . Висновок .
- •Урок 10.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV . Розучування пісні „Хто чергові?”
- •V . Висновок.
- •Урок 11.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV. Розучування пісні «Хто чергові?»
- •V. Висновок.
- •Урок 12.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV. Розучування пісні. Дмитро Кабалевський «Хто чергові?»
- •V. Висновок.
- •Урок 13.
- •Мета уроку
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV. Демонстрація української народної пісні „Ой хто, хто Миколая любить”
- •V . Висновок
- •Урок 14.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV. Пісня «Щедрик», Повторення пісні «Ой хто, хто Миколая любить», Українська колядка «Уставай же, брате»
- •V. Висновок.
- •Урок 15.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV. Розучування колядки «Уставай же, брате»
- •V. Висновок .
- •Урок 16.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
V . Висновок.
Вч . Сьогодні ми поглибили свої знання про танцювальність музики. Прослухали «Арагонську хоту» відомого російського композитора ХІХ ст. Михайла Глінки та розучили поспівку „Дівчатка ми”.
Урок 7.
ТЕМА : Маршовість .
Мета уроку :
Навчальна : маршовість ;
- оркестр, бандура ;
- засоби музичної виразності.
Виховна : Виховувати любов та інтерес музики .
Розвиваюча : Розвиток вокально - хорових навичок .
Наочні посібники: А. Лобова «Музичне мистецтво»
3 клас, портрет Є. Адамцевич , малюнок бандури.
Музичний матеріал: Є.Адамцевич «Козацький марш», укр. нар. пісня «Вийшли в поле косарі», «Гей, там, на горі»
Т. Н. З : магнітофон.
ХІД УРОКУ,
I. Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
Вступне слово вчителя.
Вч. Ми вже розглянули приклади пісенної та танцювальної музики.
ІІ . Слухання. Є. Адамцевич. „Запорізький марш”
Українській музиці притаманна не лише танцювальність. Вона сповнена також інтонаціями українських народних козацьких пісень, яким характерна саме маршовість.
Наприклад, український бандурист Євген Адамцевич зберіг для нас чудову мелодію козацького маршу.
III . Виконання музичної розспівки.
Ця розспівка розвиває почуття ритму, музичний слух, образне мислення, усі види пам’яті, уваги, голосу.
- Виконання розспівки за співом учителя;
- виконання розспівки з рухами.
Реприза — це знак повторення певної частини або цілого твору.
Проспівайте вправу:
а) називаючи ступені з показом ручних знаків;
б) називаючи ноти і тактуючи на 2.
IV. Розучування поспівки „Ми хлопчики” Розучу-вання української народної пісні „Гей, там, на горі, Січ іде”
Вч . Розшифруйте музичний запис й дізнатеся, про яку властивість музики йдеться.
Мова йшла про танцювальність, адже це ж українська народна пісня „Вийшли в поле косарі”. Вона є прикладом легкої, рухливої, танцювальної музики.
Проспівайте українську народну пісню „Вийшли в поле косарі”
Караоке. Українська народна пісня „Вийшли в поле косарі”
Демонстрація поспівки „Ми хлопчики”
Прикладом маршової музики є поспівка „Ми хлопчики”.
Розучування поспівки „Ми хлопчики”
Караоке. Поспівка „Ми хлопчики”
Ми хлопчики, молодчики,
Не перевівсь наш рід.
Коли настане літо,
Ми теж підем в похід!
Ми теж підем в похід!
Демонстрація української народної пісні „Гей, там, на горі, Січ іде” .
Вч. Прикладом маршовості у вокальній музиці є наступний твір, з яким ми познайомимося. Це українська народна пісня „Гей, там, на горі, Січ іде”.
Прослухайте її і поміркуйте: про що в ній розповідається?
Уч. Відповіді.
Які засоби музичної виразності допомагають розкрити маршовість у музиці?
Уч. Відповіді.
Аналіз прослуханого твору
Багато духових оркестрів України мають у репертуарі цю пісню-марш. Вона складає основу виконуваної ними маршової музики.
Розучування української народної пісні „Гей, там, на горі, Січ іде”
Розучування пісні „Гей, там, на горі, Січ іде” розпочніть з відплескування ритмічного малюнка за нотним записом. І хоча мелодія пісні запам’ятовується досить легко, розучуйте її в повільному темпі, стримано, фраза за фразою, а також стежте за правильним голосоведінням та ритмічною будовою. Вже після засвоєння мелодії пісні переходьте до вивчення наступних куплетів.