
- •Урок 1.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •II .Слухання. Ж. Бізе. Опера „Кармен” (увертюра)
- •IV . Розучування поспівки «Ми – третьокласники»
- •V. Висновок.
- •Урок 2.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •II. Слухання. Р. Щедрін. Балет „Горбоконик” (фрагменти)
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV . Розучування пісні я.Степового «Літо минулося»
- •V . Висновок.
- •Урок 3.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •II .Слухання е. Гріг «Ранок»
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV . Виконання пісні «Літо минулося» я.Степового.
- •V . Висновок.
- •Урок 4.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •II .Слухання. М. Лисенко. Опера „Тарас Бульба” (Дума „Ой чи довго ще нам”)
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV . Розучування української народної пісні „Дівка Явдошка”
- •V . Висновок.
- •Урок 5.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •II.Слухання. Український народний танок „Козачок”
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV. Розучування української народної пісні „Вийшли в поле косарі”
- •4. Висновок.
- •Урок 6.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV . Розучування поспівки „Дівчатка ми”
- •V . Висновок.
- •Урок 7.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV. Розучування поспівки „Ми хлопчики” Розучу-вання української народної пісні „Гей, там, на горі, Січ іде”
- •V . Висновок.
- •Урок 8.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •Музична вікторина (відповіді)
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV . Розучування пісні „Гей там, на горі, Січ іде”
- •V .Висновок .
- •Урок 9.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV . Розучування пісні „Хто чергові?”
- •V . Висновок .
- •Урок 10.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV . Розучування пісні „Хто чергові?”
- •V . Висновок.
- •Урок 11.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV. Розучування пісні «Хто чергові?»
- •V. Висновок.
- •Урок 12.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV. Розучування пісні. Дмитро Кабалевський «Хто чергові?»
- •V. Висновок.
- •Урок 13.
- •Мета уроку
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV. Демонстрація української народної пісні „Ой хто, хто Миколая любить”
- •V . Висновок
- •Урок 14.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV. Пісня «Щедрик», Повторення пісні «Ой хто, хто Миколая любить», Українська колядка «Уставай же, брате»
- •V. Висновок.
- •Урок 15.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV. Розучування колядки «Уставай же, брате»
- •V. Висновок .
- •Урок 16.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
III . Виконання музичної розспівки.
Ця розспівка розвиває почуття ритму, музичний слух, образне мислення, усі види пам’яті, уваги, голосу.
- Виконання розспівки за співом учителя;
- виконання розспівки з рухами.
Вч. Виконайте двоголосну ритмічну вправу, використовуючи різні способи (тембри) відтворення ритму .
Проспівайте уривок пісні, називаючи ноти з тактуванням .
Запитання.
1. Що таке звукоряд.
2. Розкажіть про розмір дві четверті.
3. Пригадайте, які види інтонації ви чули.
4. Які прослухані музичні твори вам запам’ятались?
IV. Розучування колядки «Уставай же, брате»
Демонстрація колядки «Уставай же, брате»
Продовження розучування колядки «Уставай же, брате»
Караоке. Колядка «Уставай же, брате»
V. Висновок .
Вч. Сьогодні на прикладі твору для фортепіано „Дощик” Віктора Косенко та уривку з опери Віталія Кирейка «Лісова пісня» ми з’ясували, що виражальні та зображальні інтонації можуть знаходитися у нерозривній єдності...
Урок 16.
ТЕМА : Подорож лісовою стежкою до замку «Інтонація» (узагальнення)
Мета уроку :
Навчальні : Музична інтонація – узагальнення.
Виховні: Виховувати любов та інтерес до музики
Розвиваючі: Розвиток вокально – хорових навичок.
Наочні посібники: А. Лобова «Музичне мистецтво»
3 клас, портрети композиторів.
Музичний матеріал : В. Сокальський «Пташка», В. Ки-
рейко «Награвання Лукаша, Д. Кабалевський
«Три подружки», В. Косенко « Гумореска»,
Т. Н. З : магнітофон.
ХІД УРОКУ :
I. Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
Вступне слово вчителя.
Вч. Музична Фея, потрапила в біду!! Її викрала Зла Чаклунка, яка не хоче, щоб звучала музика. Ми можемо врятувати Музичну Фею, якщо виконаємо завдання Злої Чаклунки.
Музична вікторина. Завдання 1
Виконаймо пісню про нас, третьокласників!
Караоке. Поспівка «Ми – третьокласники»
Музична вікторина. Завдання 2
Вч. Що спільного мають розмовна та музична мови?
Уч. Схожі інтонації. Стверджувальні, питальні та окличні.
Вч. Поміркуйте, які з них зашифровані в музичному записі.
Нотний запис перших п’яти тактів.
Уч. У музичному записі зашифровані питальні та стверджувальні інтонації пісні «Хто чергові».
Вч. А тепер виконайте цю пісню!
Караоке. Пісня «Хто чергові»
Музична вікторина. Завдання 3
Вч. Поміркуйте, які інтонації прозвучать зараз.
Звучить «Пташка» В. Сокальського
Уч. У прослуханому творі прозвучали звуконаслідувальні інтонації. Композитор музичними звуками намалював пташечку, що співає.
Музична вікторина. Завдання 4
(Звучить мелодія першої фрази Укр. нар. п. «Дударик»)
Скажіть, як цей твір називається?
Уч. Українська народна пісня «Дударик».
Вч.Як ви дізналися?
Уч. Ми дізналися, що це за пісня, за головною інтонацією. Вч. За допомогою головної інтонації можна розпізнати знайому мелодію. А хто такий „дударик”?
Уч. Відповіді.
Дударик – це дідусь, який грав на дуді. Від її звучання в людей теплішало на серці. Виконайте цю пісню.
Карооке .Укр. нар. п. «Дударик»
Музична вікторина. Завдання 5
Вч. Як зернина пов’язана з музикою?
Уч. Відповіді.
Вч. Погляньте на маленький запис із чотирьох нот. Ми вже знаємо, що з нього утворилася ціла пісня. В українській народній пісні „Щедрик” ця інтонація повторюється 36 разів.
Виконайте пісню „Щедрик”.
Музична вікторина. Завдання 6
Звучить «Політ джмеля» М. Римського-Корсакова
Що це таке?
Вч. У прослуханій музиці російський композитор Микола Римський-Корсаков зобразив політ джмеля. Якими музичними інтонаціями він це зробив?
Уч. Зображальними.
Музична вікторина. Завдання 7
Звучать «Награші Лукаша» з опери «Лісова пісня»
Хто грає?
Уч. Це молодий, обдарований музичним талантом хлопчина Лукаш, закоханий у лісову красуню Мавку. Він сидить біля дерева і награє свої улюблені мелодії на сопілці.
Вч. Композитор знову скористався зображальними інтонаціями?
Уч. Відповіді.
Вч. Слухаючи цей уривок, ми можемо не тільки уявити, зобразити цю сцену, а й відчути у задушевній сопілковій мелодії почуття тонкої людської натури. В уривку з опери Віктора Кирейка «Лісова пісня» зображальні інтонації поєднані з виражальними.
Музична вікторина. Завдання 8
Вч.Незабаром таке велике свято Різдва Христового. На Різдво люди наводять лад у своїх оселях, співають колядки.
Колядки – це старовинні обрядові різдвяні пісні, в яких розповідається про народження Ісуса Христа.
Заспівайте одну з них.
Карооке. Українська колядка «Уставай же, брате»
Підсумки уроку
Вч. За допомогою вміння співати і слухати музику, а також аналізувати її ми визволили Музичну Фею.