
- •Урок 1.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •II .Слухання. Ж. Бізе. Опера „Кармен” (увертюра)
- •IV . Розучування поспівки «Ми – третьокласники»
- •V. Висновок.
- •Урок 2.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •II. Слухання. Р. Щедрін. Балет „Горбоконик” (фрагменти)
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV . Розучування пісні я.Степового «Літо минулося»
- •V . Висновок.
- •Урок 3.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •II .Слухання е. Гріг «Ранок»
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV . Виконання пісні «Літо минулося» я.Степового.
- •V . Висновок.
- •Урок 4.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •II .Слухання. М. Лисенко. Опера „Тарас Бульба” (Дума „Ой чи довго ще нам”)
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV . Розучування української народної пісні „Дівка Явдошка”
- •V . Висновок.
- •Урок 5.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •II.Слухання. Український народний танок „Козачок”
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV. Розучування української народної пісні „Вийшли в поле косарі”
- •4. Висновок.
- •Урок 6.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV . Розучування поспівки „Дівчатка ми”
- •V . Висновок.
- •Урок 7.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV. Розучування поспівки „Ми хлопчики” Розучу-вання української народної пісні „Гей, там, на горі, Січ іде”
- •V . Висновок.
- •Урок 8.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •Музична вікторина (відповіді)
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV . Розучування пісні „Гей там, на горі, Січ іде”
- •V .Висновок .
- •Урок 9.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV . Розучування пісні „Хто чергові?”
- •V . Висновок .
- •Урок 10.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV . Розучування пісні „Хто чергові?”
- •V . Висновок.
- •Урок 11.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV. Розучування пісні «Хто чергові?»
- •V. Висновок.
- •Урок 12.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV. Розучування пісні. Дмитро Кабалевський «Хто чергові?»
- •V. Висновок.
- •Урок 13.
- •Мета уроку
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV. Демонстрація української народної пісні „Ой хто, хто Миколая любить”
- •V . Висновок
- •Урок 14.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV. Пісня «Щедрик», Повторення пісні «Ой хто, хто Миколая любить», Українська колядка «Уставай же, брате»
- •V. Висновок.
- •Урок 15.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV. Розучування колядки «Уставай же, брате»
- •V. Висновок .
- •Урок 16.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
. ТЕМА : Пісенність, танцювальність, маршовість.
Урок 1.
Тема уроку : Пісня, танець, марш переростають у пісенність, танцювальність, маршовість.
Мета уроку :
Навчальна : Пісня, танець, марш ;
- пісенність, танцювальність , маршовість;
- визначення поняття тривалість нот, увертюра, звукоряд, опера.
Виховна : Виховувати любов та інтерес музики .
Розвиваюча : Розвиток вокально- хорових навичок .
Обладнання : інструменти, магнітофон, диск із записом твору, папки із теорією, портрет композитора, наочні матеріали.
Наочні посібники : А.Лобова «Музичне мистецтво» 3 клас, портрет Ж. Бізе .
Музичний матеріал : по співка «Ми – третьокласники», Ж. Бізе Увертюра до опери «Кармен»
Т.Н.З : магнітофон .
ХІД УРОКУ .
I. Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
Вступне слово вчителя.
Три кити” – це три типи музики (пісня, танець і марш). Сьогодні вони приведуть нас до трьох особливих якостей музики – пісенності, танцювальності та маршовості.
Послухайте невеликий уривок з опери „Кармен” відомого французького композитора Жоржа Бізе і поміркуйте, пісенна вона, танцювальна чи маршова.
II .Слухання. Ж. Бізе. Опера „Кармен” (увертюра)
Вч. В увертюрі до опери ми почули і пісенні, і танцювальні, і маршові мотиви іспанської народної музики.
Увертюра – це вступ до опери, балету, кінофільму, який допомагає слухачам настроїтися на сприймання вистави чи кінофільму.
III. Виконання музичної розспівки.
Ця розспівка розвиває почуття ритму, музичний слух, образне мислення, усі види пам’яті, уваги, голосу.
- Виконання розспівки за співом учителя;
- виконання розспівки з рухами.
Повторення тривалостей нот
Вч . Восьма нота. Її витримують на „раз” або „і”.
Четвертна нота звучить удвічі довше від восьмої. Її витримують на „раз і”. Четвертна нота містить дві восьмих ноти.
Половинна нота звучить удвічі довше, ніж четвертна. Її втримують на „раз і”, „два і”. Половинна нота містить дві четвертних або чотири восьмих ноти.
Спів звукоряду
Заспіваймо звукоряд від ноти „до” до ноти „до” та назад половинними тривалостями.
Заспіваймо звукоряд від ноти „до” до ноти „до” та назад четвертними тривалостями.
Заспіваймо звукоряд від ноти „до” до ноти „до” та назад восьмими тривалостями.
IV . Розучування поспівки «Ми – третьокласники»
Вч. Розучування поспівки „Ми – третьокласники”
Нотний запис допоможе нам розучити поспівку про вас, третьокласників.
Караоке. Поспівка „Ми – третьокласники”
Ми – третьокласники, ми – третьокласники.
Бо вже дорослі ми, не малюки.
Ми – третьокласники, не малюки.
V. Висновок.
Вч. Сьогодні на прикладі увертюри до опери „Кармен” ми почули, як пісня, танець і марш можуть перерости в пісенність, танцювальність і маршовість.