Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
КОНСПЕКТИ УРОКІВ3 кл 2 сем.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.03 Mб
Скачать

IV . Виконання пісні „Ой на горі жито”

Вч. Зрозуміти, в чому полягає різниця між рондо та варіаціями, нам допомогла українська народна пісня „Ой на горі жито”. „Ой на горі жито” - дитяча ігрова пісня, яка є одночастинною, оскільки побудована на одному музичному матеріалі і не містить контрастних частин. Вона весела, грайлива та рухлива.

Виконайте українську народну пісню „Ой на горі жито”. При більш рухливому виконанні зверніть увагу на чітку дикцію. Виконати це завдання допоможе опора на сильну долю.

V . Підсумки уроку .

Сьогодні ми перевірили свої знання та вміння визначати будову музичних творів, прослухали «Танець Анітри» Едварда Гріга. Також ми об’єднали музичні твори в групи залежно від способу вираження думки.

Урок 16 .

ТЕМА : : Рондо . Варіації .

МЕТА УРОКУ :

Навчальна : вчити учнів уважно слухати музичні тво-

ри вміти характеризувати їх ;

- Куплетна форма . Найважливіші принципи будови музики : повторне і контраст;

- Спів на два голоси ;

- виконання пісень різного змісту і характеру.

- закріплювати набуті знання і вміння учнів.

Виховна : - виховувати любов до класичної му –

зики, рдного народу ;

- виховувати здатність співпереживати зміст ро- зучених пісень та почутих музичних творів .

Розвиваюча : - розвивати музичні здібності учнів

їх творчі задатки ;

- розвивати співацькі навики ;

- розвивати слух, ритм.

Обладнання : Інструменти, магнітофон, диск із запи –

сом твору, папки із теорією , портрет компози-

тора, наочні матеріали.

Методи і прийоми : словесні ( розповідь, бесіда), наоч-

ні ( використання папок портрету композитора

демонстраційний матеріал малюнок ) власний показ вчителя аналіз музичного твору, метод порівняння, спів групами та індивідуально .

ХІД УРОКУ :

I . Організація учнів до уроку.

Музичне вітання :

Добрий день вам дітки

Я вітаю вас.

Добрий день.

Вступне слово вчителя :

Вч. На минулих уроках ми познайомилися з основними формами будови музики: одно-, дво- та тричастинні, а також рондо і варіації. Спробуємо розділити їх на три основні групи. Сьогодні ми з’ясуємо, у чому полягає різниця між рондо та варіаціями .

II . Слухання варіацій на тему української народної пісні «Їхав козак за Дунай» .

Вч. Пригадайте та розкажіть , як будується варіаційна форма музики .

Запам’ятайте .

Між формами рондо та варіаціями існує принципова відмінність :

1. У формі рондо контрастно зіставляються головна мелодія з кількома різними епізодами .

2. У варіаціях відбувається поступова зміна однієї теми – мелодії .

I I I . Виконання музичної розспівки . Спів на два голоси .

Вч. Виконайте двоголосну вправу із двома групами учнів. Витримуйте половинну тривалість (та-а).

Вч . Вчіться співати на два голоси