Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
КОНСПЕКТИ УРОКІВ3 кл 2 сем.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.03 Mб
Скачать

II .Слухання. О. Бородін. Романс «Спляча княжна»

Вч .Романс Олександра Бородіна „Спляча княжна” написаний у формі рондо, адже через певний проміжок часу повторюється головна тема:

«Спит. Спит в лесу глухом,

Спит княжна волшебным сном,

Спит под кровом темной ночи,

Сон сковал ей крепко очи.

Спит, спит»

Вч .Твір починається і закінчується головною темою (рефреном). Вона має оповідно-епічний характер. Це спокійна некваплива розповідь про княжну, яка спить чарівним сном. Розмірений супровід подібний до колискової пісні; в ньому відчувається казковість. Проміжні епізоди контрастують до рефрену за темпом, динамікою та характером. Перший епізод бурхливий, швидкий. У музиці з’являються незвичні, «дикі» інтонації. Музика відображує зміст твору – появу галасливої зграї відьом і лісовиків. У другому епізоді є елементи героїки, мелодія рухається вгору, наче княжна чекає на богатирський подвиг, але її сон продовжується, і ніхто не знає, коли вона прокинеться.

I I I . Виконання музичної розспівки . Теорія.

Вч. Перед виконанням вправи визначте музичні фрази та проставте дихання (V). Співайте вправу по фразах, чер­гуючись з учителем. Визначте півтони між звуками.

IV .Виконання української народної пісні «Соловеєчку, сватку, сватку»

Вч . .У веселій, грайливій українській народній пісні «Соловеєчку, сватку, сватку» діти розповідають солов’ю про вирощування маку (як мак сіють, як він росте, як його рвуть і їдять). Ця пісня не має приспіву та змін характеру, тому віднесемо її до одночастинних.

Виконання пісні «Соловеєчку, сватку, сватку» з рухами

V . Підсумки уроку

Вч. Сьогодні ми познайомилися з новою будовою музики – рондо. Його особливості ми побачили та відчули у творі, який створили самі, а також у романсі Олександра Бородіна «Спляча княжна».

Урок 14 .

ТЕМА : Рондо . Варіації .

МЕТА УРОКУ :

Навчальна : вчити учнів уважно слухати музичні тво-

ри вміти характеризувати їх ;

- Біографії В. А. Моцарта ;

- Куплетна форма . Найважливіші принципи будови музики : повторне і контраст;

- Спів з камертоном. Варіації ;

- виконання пісень різного змісту і характеру.

- закріплювати набуті знання і вміння учнів.

Виховна : - виховувати любов до класичної му –

зики, рдного народу ;

- виховувати здатність співпереживати зміст ро- зучених пісень та почутих музичних творів .

Розвиваюча : - розвивати музичні здібності учнів

їх творчі задатки ;

- розвивати співацькі навики ;

- розвивати слух, ритм.

Обладнання : Інструменти, магнітофон, диск із запи –

сом твору, папки із теорією , портрет компози-

тора, наочні матеріали.

Методи і прийоми : словесні ( розповідь, бесіда), наоч-

ні ( використання папок портрету композитора

демонстраційний матеріал малюнок ) власний показ вчителя аналіз музичного твору, метод порівняння, спів групами та індивідуально .

ХІД УРОКУ :

I . Організація учнів до уроку.

Музичне вітання :

Добрий день вам дітки

Я вітаю вас.

Добрий день.

Вступне слово вчителя :

Вч. Ми вже знаємо, що будь-який музичний твір має свою будову. Вона залежить від змісту твору. Є одно-, дво- та тричастинні твори, а також ті, що написані у формі рондо та варіацій. Сьогодні ми з’ясуємо, у чому полягає різниця між рондо та варіаціями.