
- •I I . Слухання музики :
- •I V . Розучування пісні л. Кніпер «Чому ведмідь взимку спить » .
- •V . Підсумок роботи .
- •Урок 2 .
- •I I . Слухання. С. Прокоф’єв. Симфонічна казка «Петрик і Вовк» (сцена Петрика і Пташки)
- •I V . Спів пісні л. Кніпер «Чому ведмідь взимку спить » .
- •V . Підсумок роботи .
- •Урок 3 .
- •II . Звучить „ Навесні ” е. Гріга
- •I V . Розучування українській народній пісні „Верховино, світку ти наш”
- •V . Підсумок роботи .
- •Урок 4 .
- •I V . Виконання української народної пісні „Верховино, світку ти наш”
- •Урок 5.
- •II .Слухання та аналіз п’єси Едварда Гріга .
- •I V . Спів пісні і. Арсєєва «Гра в слова» .
- •V . Підсумок роботи .
- •Урок 6
- •I . Організація учнів до уроку.
- •I V . Виконання української народної пісні Грицю, Грицю, до роботи”
- •V . Підсумок роботи .
- •Урок 7.
- •II . Слухання. Ф. Шопен. Прелюдія № 7
- •V . Підсумок роботи .
- •Урок 8.
- •V . Підсумок роботи .
- •Урок 9 .
- •II . Слухання. М. Лисенко. Опера „Зима і весна”. Хор „а вже весна”
- •I V . Виконання української народної пісні «Ягілочка»
- •V . Підсумок роботи .
- •Урок 9 .
- •V . Підсумки уроку
- •Урок 10.
- •II . Слухання. Е. Гріг. «Пісня Сольвейг» (перша частина)
- •I V . Розучування французької народної пісні «Пастух»
- •V . Підсумки уроку
- •Урок 11 .
- •II .Слухання. Е. Гріг «Пісня Сольвейг» (повністю)
- •I V . Виконання французької народної пісні «Пастух»
- •V . Підсумки уроку
- •Урок 12 .
- •II .Слухання. М. Лисенко. «Експромт» ля мінор
- •IV .Розучування української народної пісні «Соловеєчку, сватку, сватку»
- •V . Підсумки уроку
- •Урок 13 .
- •II .Слухання. О. Бородін. Романс «Спляча княжна»
- •IV .Виконання української народної пісні «Соловеєчку, сватку, сватку»
- •V . Підсумки уроку
- •Урок 14 .
- •II . Прослухайте наступний музичний твір. Поміркуйте, чи знайомі вам його інтонації. Зверніть увагу на його будову. Варіації .
- •II . В. А. Моцарта «Рондо в турецькому стилі»
- •IV .Розучування пісні „Ой на горі жито”
- •V . Підсумки уроку .
- •Урок 15 .
- •II . Слухання. «Танець Анітри» е. Гріга
- •IV . Виконання пісні „Ой на горі жито”
- •V . Підсумки уроку .
- •Урок 16 .
- •I . Організація учнів до уроку.
- •II . Слухання варіацій на тему української народної пісні «Їхав козак за Дунай» .
- •IV . Розучування пісні о. Лобової «Лине музика літа»
- •V . Підсумки уроку .
- •Урок 17 .
- •I . Організація учнів до уроку.
- •V .Підсумки уроку
- •Урок 18 .
- •I . Організація учнів до уроку.
- •V . Підсумки уроку .
II . Слухання. Е. Гріг. «Пісня Сольвейг» (перша частина)
Вч . У прослуханому уривкові ми відчули один яскраво виражений настрій, тому він має одночастинну форму.
I I I . Виконання музичної розспівки . Теорія.
I V . Розучування французької народної пісні «Пастух»
Вч . Послухайте ще один приклад одночастинної будови. Прослідкуймо будову та зміст твору, а також спробуймо дати йому назву.
Уч. Відповіді.
Вч. Французький народ дав назву цій народній пісні: „Пастух”.
Розучування французької народної пісні «Пастух»
Розучіть пісню „Пастух” по нотах.
Це допоможе виділити музичні фрази, розставити знаки дихання. У цій пісні вони збігатимуться з розділовими знаками в літературному тексті.
Зверніть увагу на точний спів початкової інтонації, доспівування до кінця половинних тривалостей, збереження наспівності в рухливому темпі.
V . Підсумки уроку
Вч. Ми з’ясували, що кожний музичний твір має свою будову. Музичні твори, що побудовані на одному музичному матеріалі та не містять контрастних частин, відносять до одночастинних.
Урок 11 .
ТЕМА : Двочастинна будова музики .
МЕТА УРОКУ :
Навчальна : вчити учнів уважно слухати музичні тво-
ри вміти характеризувати їх ;
- Біографії Е. Гріга ;
- Куплетна форма . Найважливіші принципи будови музики : повторне і контраст;
- виконання пісень різного змісту і характеру.
- закріплювати набуті знання і вміння учнів.
Виховна : - виховувати любов до класичної му –
зики, рдного народу ;
- виховувати здатність співпереживати зміст ро- зучених пісень та почутих музичних творів .
Розвиваюча : - розвивати музичні здібності учнів
їх творчі задатки ;
- розвивати співацькі навики ;
- розвивати слух, ритм.
Обладнання : Інструменти, магнітофон, диск із запи –
сом твору, папки із теорією , портрет компози-
тора, наочні матеріали.
Методи і прийоми : словесні ( розповідь, бесіда), наоч-
ні ( використання папок портрету композитора
де монстраційний матеріал малюнок ) власний показ вчителя аналіз музичного твору, метод порівняння, спів групами та індивідуально .
ХІД УРОКУ :
I . Організація учнів до уроку.
Музичне вітання :
Добрий день вам дітки
Я вітаю вас.
Добрий день.
Вступне слово вчителя :
Вч. Сьогодні ми розглянемо двочастинну будову музики.
Ми вже знаємо, що кожний музичний твір має свою будову. А ті з них, що побудовані на одному музичному матеріалі та не містять контрастних частин, відносять до одночастинних.