Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
VIROBNIChA_PRAKTIKA_MAJBUTNIKh_UChITELIV_GEOGRA...docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
195.49 Кб
Скачать

Орієнтовна план-схема уроку поширення, поглиблення й систематизації знань і вмінь

Макрокомпоненти

Мікрокомпоненти

І. Організація навчально-пізнавальної діяльності учнів

1. Організація уваги й роботи учнів

2. Повідомлення теми, мети й завдань уроку

3. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів

4. Ознайомлення учнів з формами проведення уроку й критеріями оцінювання їхньої навчально-пізнавальної діяльності

ІІ. Поширення, поглиблення й систематизація знань і вмінь

1. Узагальнення окремих географічних фактів, подій і явищ

2. Повторення, узагальнення й поглиблення розуміння учнями визначень географічних термінів

3. Повторення й систематизація основних теоретичних положень і провідних ідей географічної науки

4. Творче застосування знань і вмінь учнів у змінених або нових умовах з метою здобуття нових знань (творчі вправи)

5. Узагальнення й систематизація географічних знань і вмінь учнів

ІІІ. Оцінювання навчально-пізнавальної діяльності й навчальних досягнень учнів

ІV. Коментоване пояснення домашнього завдання

V. Підбиття підсумків уроку

Орієнтовна план-схема уроку контролю й корекції навчальних досягнень учнів

Макрокомпоненти

Мікрокомпоненти

І. Організація навчально-пізнавальної діяльності учнів

1. Організація уваги й роботи учнів

2. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів

3. Активізація діяльності учнів

4. Ознайомлення учнів з критеріями оцінювання їхніх навчальних досягнень

ІІ. Контроль йкорекція навчальних досягнень учнів

1. Перевірка й оцінювання знання учнями фактичного матеріалу та вміння розкривати елементарні зв’язки між географічними об’єктами, процесами і явищами

2. Перевірка й оцінювання знання учнями основних географічних термінів, уміння самостійно пояснити їхню суть і наводити найбільш вдалі приклади

3. Перевірка й оцінювання рівня засвоєння учнями географічних понять і причинно-наслідкових зв’язків

4. Перевірка й оцінювання досвіду застосування учнями знань на репродуктивному і продуктивному рівнях

5. Визначення рівня оволодіння учнями вмінь і навичок і їхнього застосування у стандартних і нестандартних умовах

6. Творче застосування знань і вмінь у змінених або нових умовах з метою здобуття нових знань (творчі вправи)

ІІІ. Перевірка, аналіз і оцінювання виконаних учнями завдань

ІV. Коментоване пояснення випереджувального домашнього завдання

V. Підбиття підсумків уроку

Орієнтовний план-конспект уроку контролю й корекції навчальних досягнень учнів

ТЕМА УРОКУ: (згідно з тематичним планом)

МЕТА УРОКУ:

а) освітня (об’єкти, поняття, ідеї, процеси, закономірності, прийоми навчально-пізнавальної роботи) – що повинні знати і чому повинні навчитися;

б) розвиваюча (логічне мислення, пам’ять, формування причинно-наслідкових зв’язків, вміння робити узагальнення, прийоми інтелектуальної та практичної діяльності, абстрагування тощо);

в) виховна (формування загальнолюдських цінностей, позитивного ставлення до навчання і праці; патріотичне, естетичне, економічне, екологічне, інтернаціональне виховання).

ОБЛАДНАННЯ: оформлення дошки, картографічний матеріал, атласи, демонстраційний матеріал, роздатковий матеріал, ТЗН, методичний апарат підручника.

ТИП УРОКУ: урок контролю і корекції знань.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

1. Організація уваги й роботи учнів.

2. Мотивація навчальної діяльності: пізнавальна, соціальна, перспективна, відповідальності (РМП: бесіда, проблемне питання тощо)

3. Активізація діяльності учнів (застосування нетрадиційних форм організації контролю знань і вмінь учнів, посилання на контроль сформованості навичок інтелектуальної діяльності тощо).

4. Ознайомлення учнів з характером оцінювання їхніх навчальних досягнень (РМП: інструктаж, аналіз зразків виконання контрольних завдань, повідомлення критеріїв оцінювання тощо)

II. КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

1. Перевірка знань фактичного матеріалу та вміння розкривати елементарні зв’язки між географічними об’єктами і явищами (РМП: фронтальне опитування, тести тощо).

2. Перевірка знання учнями основних понять, причинно-наслідкових зв’язків і закономірностей; спроможності пояснювати їх суть, наводити переконливі аргументи, приклади (РМП: тести відкритого типу, фронтальні письмові завдання, індивідуальний усний контроль тощо).

3. Перевірка досвіду застосування учнями знань на репродуктивному і продуктивному рівнях (РМП: розв’язання географічних задач).

4. Визначення рівня оволодіння учнями вмінь і навичок та їх застосування у стандартних і нестандартних умовах. Робота з картами, графічні завдання на контурних картах тощо. Контроль оволодіння алгоритмами виконаних практичних робіт.

5. Творче застосування знань, вмінь і навичок з метою здобуття нових знань. Виконання завдань проблемного спрямування.

III. АНАЛІЗ ТА ОЦІНЮВАННЯ ВИКОНАНИХ УЧНЯМИ ЗАВДАНЬ

IV. ВИПЕРЕДЖАЮЧЕ ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ (за потреби)

V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

ЛІТЕРАТУРА (основна методична і додаткова, яка була використана при розробці уроку).

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]