Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Бібліотека журналу.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
11.02.2020
Размер:
411.85 Кб
Скачать
  1. Домашнє завдання

  1. група — підготувати розповідь про населення України.

  2. група — підготувати розповідь про Кримські гори і Карпати.

УРОК 13 Варіант 1 Тема. Розташування України на планеті Земля

Мета: продовжувати формувати уявлення про глобус і карти, про їх мас­штаби, розташування на них материків; дати відомості про розташування України на планеті Земля; продовжувати формувати навички визначення сторін горизонту, масштаб, уміння читати карту України; розвивати пізна­вальний інтерес.

ХіД УРОКУ

  1. Організація класу

  1. Фронтальна бесіда.

  • Яку тему вивчали минулого уроку?

  • Чому природу необхідно охороняти?

  • Як і чим забруднюється повітря?

  • Як і чим забруднюються водойми?

  • Чим забруднюється ґрунт, і як він руйнується?

  • Які міжнародні заходи щодо збереження природи на Землі ви знаєте?

  • Яких заходів вживають на Україні для охорони та збагачення природи?

  1. Перевірка творчих завдань.

На дошці розвішені кращі роботи учнів — малюнки та плакати з теми «Планета Земля в небезпеці — захистимо її».

Декілька учнів захищають свої роботи, решта учнів коментує та оцінює малюнки своїх товаришів.

3. Підбиття підсумків вивчення розділу «Земля — наш космічний дім».

Бесіда

  • Який великий розділ ми вивчали?

  • Що нового дізналися під час його вивчення?

  • Чого навчилися?

  • Які нові природні терміни запам’ятали?

  • Які основні висновки ви зробили для себе після вивчення розділу «Земля — наш космічний дім»?

  1. Повідомлення теми і завдань уроку

  2. Мотивація навчальної діяльності. Актуалізація опорних знань учнів

Бесіда

  • На якому материку ми живемо?

  • В якій півкулі знаходиться Євразія?

  • Покажіть на глобусі Євразію.

  • Чи можна визначити, де розташована Україна? Чому?

  • Покажіть на карті півкуль Євразію.

  • Чи можна визначити, де розташована Україна? Чому?

  • На якій же карті можна добре побачити всю Україну, її кордони з ін­шими країнами, моря, річки, болота, водосховища, великі міста, гори, ви­сочини та низовини? Чому саме?

  • Яка різниця між фізичною картою України, що висить на дошці, і тією, що міститься в підручниках?

  • Прочитайте масштаби цих двох карт, порівняйте їх між собою. Який із них є більшим, а який — меншим?

  • Що називають масштабом?

  • Де на карті знаходяться основні і проміжні сторони горизонту?

  • Чому на карті півкуль і глобусі багато блакитного кольору, а на фізич­ній карті — мало?

  • Які кольори переважають на фізичній карті України і чому?

  1. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу Практична робота з фізичною картою України

  1. Прочитайте умовні позначення і лівому нижньому куті карти.

  2. Візьміть указку і проведіть нею по всіх кордонах України.

  3. Визначте, з якими країнами межує Україна.

  4. Порівняйте довжину її кордонів із різними державами.

  5. З’ясуйте, кордон з якою країною є найдовшим, а з якою — найкоротшим.

  1. Закріплення та осмислення знань Робота з підручником

  • Знайдіть відповіді на такі запитання.

  1. В якій частині Євразії розташована Україна?

  2. Якою є вона за площею серед країн Європи? Серед країн світу?

  3. Як правильно працювати з картою?

  4. Якою є довжина усього кордону України?

  1. Узагальнення та систематизація знань

Робота із зошитом.

Виконайте завдання на С. 42.

Підпишіть назви країн, що межують з Україною, на контурній карті.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]