
бно запам'ятати. Це допомагає більш надійно закріпити потрібну інформацію в довготривалій пам'яті.
Такі вправи бажано проводити з дітьми певної категорії: або з тими, хто краще запам'ятовує, або з тими, хто гірше запам'ятовує.
Підсумки. (Зхв.).
Прощання.
Заняття 15
Розвиток мислення
Мета: Вчити дітей мислити, порівнювати самостійно предмети, працювати за аналогією, розвивати кмітливість
План заняття
Привітання долоньками (2 хв.).
Бесіда „Як людина мислить?" (10 хв.).
Вправа „Порівняй предмети" (15хв.).
Дитина має уявити собі те, що юна буде порівнювати. Задайте їй питання: "Ти бачив муху? А метелика?" Після таких коротких питань про кожне слово із пари, дитині пропонується їх порівняти. Знову дайте запитання: "Чи схожі муха і метелик, чи ні? Чим вони схожі? А чим відрізняються один від одного?"
Проаналізуйте відповіді дитини. Скільки пар слів вона вдало порівняла? Що для дитини легше: шукати схожість чи відмінності?
Діти цього віку мають вірно проводити порівняння: виділяти риси схожості, і риси відмінності, але не по випадкових, несуттєвих ознаках, а по головних ознаках.
Для порівняння запропонуйте дитині наступні пари слів:
муха і метелик;
будинок і хатинка;
стіл і стільці;
книжка і зошит;
вода і молоко;
сокира і молоток;
піаніно і скрипка;
пустощі і бійка;
лоскотати і гладити;
місто і село.
4. Гра „Розкажи навпаки" (5хв.).
Ведучий показує рухи, а діти виконують їх навпаки. Наприклад: ведучий - руки вгору, діти - руки вниз і т.д.
Вправа „Як це можна використати"(10 хв.).
Дітям пропонується знайти якомога більшу кількість варіантів використання певного предмету.
Наприклад: ви називаєте слово „олівець", а дитина визначає як можна його використати. Дитина називає такі варіанти: малювати, писати, креслити, використовувати як паличку, указку та інше.
Підсумки.
Прощання. Заняття 16 Розвиток уяви
Мета: Сприяти розвитку уяви і фантазії учнів; вчити уявляти цілеспрямовано, розвивати мислення, пам'ять, увагу, мовлення
План заняття
Привітання під музику (Зхв.).
Вітаємось дотиком правої п'ятки до правої п'ятки.
Бесіда „Що таке уява?" (З хв.).
Вправа „Комбінування " (10 хв.).
Кожному учаснику потрібно намалювати якомога більше предметів, використовуючи геометричні фігури: коло, півколо, трикутник, прямокутник, квадрат.
Кожну фігуру можна використовувати багато разів, але не добавляючи довільних фігур.
4. Гра „Малюнок на спині" (15хв.).
Створіть команди по 5-6 чоловік у кожній.
Тепер усі разом утворімо одну гігантську зірку. Кожна група має стати одним із променів цієї зірки. Для цього вам потрібно буде сісти на підлогу в один ряд, один за одним, повернувшись спиною до мене.
Я покличу кожного з дітей і на вушко скажу, що їм потрібно буде намалювати на спині того, хто сидить перед ними. Друга дитина в ряді спробує своєю спиною про-читати малюнок і намалювати те саме на спині того, хто сидить перед нею, і так далі. Коли малюнок «дійде» до дитини, яка сидить на вершині свого променя, вона має швидко підбігти до мене й прошепотіти на вухо, який це був малюнок. Для малювання ви можете використовувати тільки вказівний палець. Потрібно малювати дуже акуратно і швидко, тому що група, яка першою впорається із завданням, переможе. Після кожного раунду дитина, яка сидить на вершині променя, тобто най далі від мене, пересідає вперед, а всі інші пересуваються на одне місце назад. Дітям краще малювати коло, трикутник, будинок, сонце, місяць, дерево чи квітку.
Аналіз вправи:
Чи легко тобі було „бачити" малюнки спиною?
Ти був задоволений своєю командою?
Чи добре твій партнер розумів намальовані тобою картини?
Підсумки. (Зхв.).
Прощання. Заняття 17 Підсумкове заняття
Мета: Закріпити вивчене про пізнавальні процеси дітей молодшого шкільного віку; прослідкувати як пройшла адаптація першокласників до школи; зосередити увагу батьків на потребі подальшого розвитку пізнавальних процесів у дітей для покращення якості навчання
Хід заняття
Привітання (2 хв.).
Гра „Пригадай вивчене" (15 хв.).
Діти самі пропонують ігри та вправи, які хотіли б повторити. Згадують цікаві моменти на заняттях, що нового дізналися про себе та інших.
Можна запропонувати нову гру „Що буде якщо... "(10 хв.). Дітям пропонується уявити, наприклад, що буде якщо відкрити
школу для кішок. Або люди навчилися літати і т.д.
Далі учні самостійно добирають тему для розповідей.
Рекомендації для батьків (роздруковані на аркушах паперу) (2хв.).
Підсумки занять (Зхв.).
Ритуал прощання „Коло дружби " (3 хв.).
БЛОКИ ЗАНЯТЬ ТРЕШНПВДЛЯДІТЕЙ ДРУГОГО РОКУ НАВЧАННЯ
V БЛОК- ВЧИМОСЯ ДРУЖИТИ
Заняття 1 „Зустріч"
Мета: Пригадати правила роботи у групі; відновити між особистісні стосунки між дітьми; стимулювати позитивні емоції.
План заняття
Привітання (5 хв.).
Лунає легка музика, пританцьовуючи учасники вітаються одне з одним різними частинами тіла: ліктями, колінами, носами тощо.
Вступна розповідь (Зхв.).
Мета і завдання блоку „Ми - дружній клас".
Обговорення і прийняття правил роботи у групі (7хв.).
Участь у заняттях є добровільною.
Уважно слухати товаришів.
Критикувати не людину, а конкретний випадок, вчинок.
Говорити тільки про свій досвід.