Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Методичка ВЕМ.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
435.2 Кб
Скачать

Рішення.

1) Рохзахуємо скільки вироблено пива базового сорту:

20000*1,3 + 45000*1,0 + 25000*0,75 = 89750 декалітрів

Собівартість базового сорту Б:

912000 / 89750 = 10,16 грн.

Собівартість сорту А

10,16 * 1,3 = 13,21 грн.

Собівартість сотру В

10,16 * 0,75 = 7,62 грн.

2) Собівартість залишків готової продукції на складі:

А (20000 – 15000) * 13,21 = 66050 грн.

Б (45000 – 40000) * 10,16 = 50800 грн.

В (25000 – 22000) * 7,62 = 22860 грн.

Всього 66050 + 50800 + 22860 = 139710 грн.

3) Виручка

15000 * 18 + 40000 * 14,5 + 22000 * 10,8 = 1087600 грн.

Собівартість реалізованої продукції

15000 * 13,21 + 40000 * 10,16 + 22000 * 7,62 = 772190 грн.

Валовий прибуток

1087600 – 772190 = 315410 грн.

Операційний прибуток

315410 – 100000 = 215410 грн.

Відповідь: 1) Са = 13,21 грн.,Сб = 10,16 грн., Св = 7,62 грн.;

2) А=66050 грн.;Б=50800 грн.;В =22860 грн.;

3)ВП=315410 грн.; ОП=215410 грн.

Рішення.

Відповідь: 1) Са = грн.,Сб = грн., Св = грн.;

2) А= грн.;Б= грн.;В = грн.;

3)ВП= грн.; ОП= грн.

Задача 2. За звітний період обсяг виробництва цеху збільшився на (1) 25%, а сукупні витрати зросли з (2) 400000 грн. до (3) 480000 грн.

1) розділити сукупні витрати звітного періоду на перемінній і постійні на основі їхньої динаміки;

2) обчислити планові витрати, якщо обсяг виробництва в плановому періоді зросте на (4)15%.

Таблиця 4

Вихідні дані

Код

Варіанти

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

(1)

20

18

29

22

25

24

26

30

32

35

(2)

400000

500000

700000

650000

550000

580000

430000

800000

740000

480000

(3)

450000

575000

880000

750000

650000

680000

500000

950000

900000

610000

(4)

15

27

25

10

15

12

11

14

19

22

Рішення.

1) Відомо, що зі збільшенням обсягу виробництва продукції збільшуються лише змінні витрати. Тому різниця між сукупиними витратами на кінець і початок року – це збільшення змінних витрат, оскільки постійні витрати залишаться на тому самому рівні, 480000 – 400000 = 80000 грн. – 25 %.

80000 грн. – 25 %

Х – 100 %

Х = 80000 * 100 / 25 = 320000 грн. – це змінні витрати на початок року;

320000 + (25 * 320000 / 100) = 400000 грн. – змінні витрати на кінець року;

Постійні витрати = сукупні витрати на початок року – змінні витрати на початок року 400000 – 320000 = 80000 грн.

Постійні витрати = сукупні витрати на кінець року – змінні витрати на кінець року 480000 – 400000 = 80000 грн.

2) Сукупні витрати на кінець звітного року це сукупні витрати на початок планового року, тому вони складають 480000 грн., в тому числі 400000 грн. змінні.

Для того, щоб визначити сукупні плнові витрати на кінець року потрібно змінні витрати зьбільшити на відсоток зростання та додати пстійні витрати

Тому планові витрати складуть

400000 * (100 +15 )/ 100 + 80000 = 540000 грн.

Відповідь: 1)Змінні витрати 320000 і 400000 грн. відповідно на поіаток і кінець року; Постійні витрати 80000 грн.