
План-конспект уроку№3
Тема: Легка атлетика.
Мета: освітня – ознайомити учнів із технікою бігу без урахування часу; закріпити з учнями правила техніки безпеки під час занять легкою атлетикою; навчити техніки стрибків у довжину з місця; розвиваюча – розвивати в учнів швидкість під час бігу на короткі дистанції; виховна – виховувати в молодого покоління витривалість та вміння долати труднощі.
Тип уроку: повторення.
Остаточна мета уроку: закріпити з учнями техніку бігу на короткі дистанції («човниковий» біг 4×9 м.).
Спортивний інвентар:скакалка, прапорці, м’яч.
Місце проведення: шкільний стадіон.
Час: 40 хвилин.
Хід уроку
Зміст уроку |
Дозування |
Організаційно-методичні вказівки |
|
І. Підготовча частина(15 хв.) |
|||
1.Організаційний перехід до місця заняття. 2. Шикування, привітання, повідомлення завдань уроку. 3. Інструктаж з техніки безпеки.
4. Повороти на місці в шерензі. 5. Комплекс загально розвивальних вправ в русі: - спортивна ходьба, руки вздовж тулуба - ходьба на п’яточках, внутрішній та зовнішній стороні ступні. - ходьба в повному присяді, руки на колінах(за голову в замку). - повільний біг 6. Комплекс загально розвивальних вправ на місці: 1. В.П. о.с. на 1-4 колові оберти головою вліво, вправо. 2. В.П. руки в сторони: 1 – руки до плечей; 2 – руки в гору; 3 – руки до плечей; 4 – В.П. 3. В.П. вузька стійка, руки перед грудьми: 1-2 відведення зігнутих рук назад; 3-4 – прямих. 4. В.П. ноги нарізно, руки в сторони кисть в кулак: 1-4 кола передпліччями вперед; 5-8 – назад. 5. В. П. о. с. руки на поясі: 1-2 - нахили тулуба вправо; 3-4 – нахили тулуба вліво. 6. В. П. о. с. руки на поясі: 1-2 – оберти тулубом вправо; 3-4 – оберти тулубом вліво. |
1 хв.
1 хв.
2 хв.
2 хв. 4 хв.
1 хв.
1 хв.
1 хв.
1 хв. 5 хв.
5-6 р.
6-8 р.
4-5 р.
6-8 р.
6-8 р.
6-8 р. |
У колоні по одному.
Перевірити стан спортивної форми і самопочуття учнів. Вимоги безпеки під час проведення занять: ‒ на урок учні повинні бути одягнені у чисту спортивну форму, нігті коротко обрізані, волосся підібране; ‒ взуття має бути з гумовою підошвою і за розміром учня; ‒ не виконувати вправи на приладах без страхування; ‒ не стояти поблизу гімнастичного приладу під час виконання учнем вправ; ‒ не виконувати вправи, маючи вологі долоні; ‒ після занять потрібно мити руки з милом; ‒ при поганому самопочутті звертатися до вчителя. Дотримуватись дистанції.
Слідкувати за осанкою.
Дотримуватися дистанції.
Нагадати про правильне дихання.
Виконувати в повільному темпі. Руки тримати рівно.
Руки в ліктях не згинати.
Робити повні оберти.
Під час цієї вправи спина повинна бути рівною.
Робити повні оберти. |
|
ІІ. Основна частина(20 хв.) |
|||
1. Бесіда:«Техніка безпеки під час занять легкою атлетикою». 2. «Човниковий» біг 4×9 м.
3. Стрибки у довжину з місця.
4. Біг без урахування часу.
5. Рухливі ігри з елементами бігу та стрибків: ‒ «Горобчики-стрибунчики» На майданчику креслять коло, посередині якого стає «кішка», а всі інші гравці ‒ «горобчики» ‒ перебувають за межами кола. «Горобчики» весь час стрибають у коло і вистрибують з нього. «Кішка» намагається спіймати того, хто затримується у колі. Спійманий «горобчик» міняється з «кішкою» ролями, і гра продовжується. |
3 хв.
4 хв.
4 хв.
4 хв.
5 хв. |
Учні слухають та запам’ятовують. Тулуб має бути злегка нахилений вперед, а носок розгорнутий приблизно на тридцять градусів. Махова нога може бути поставлена на носок, поштовхова нога при цьому повинна бути дещо напружена і перебувати в готовності до старту. Під час виконання стрибка робиться відштовхування двома ногами і водночас змах руками вперед-вгору. У польоті ноги згинаються в колінах і виносяться вперед, під час приземлення робиться присід і руки ставляться вперед, забезпечуючи тим самим м’яке і стійке приземлення. В колоні по одному, дистанція 2 м.
Межі кола обмежені. |
|
ІІІ. Заключна частина(5 хв.) |
|||
1. Ходьба з вправами для відновлення дихання. 2. Шикування в одну шеренгу. 3. Підбиття підсумків.
4. Організований перехід до класу. |
1 хв.
1 хв. 1 хв.
2 хв. |
У колону по одному, дистанція 2 кроки. За зростом біля лінії. Оцінити діяльність учнів, відзначити найкращих. У колону по одному. |