Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
2 клас.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
54.82 Кб
Скачать

План-конспект уроку№1

Тема: Теоретико-методичні знання.

Мета: освітня – ознайомити із технікою безпеки під час занять фізичними вправами; дати початкове уявлення про бігові та стрибкові вправи ‒ їх значення у розвитку спритності та стрибучості; навчити техніці бігу на дистанцію 30 м та техніці метання малого м’яча на дальність; розвиваюча – розвивати фізичні якості(швидкість, спритність, витривалість, гнучкість) в учнів; виховна – виховувати в учнів вміння займатися фізичними вправами самостійно.

Тип уроку: навчальний.

Остаточна мета уроку: учні знатимуть правила поводження на уроках з фізичної культури, вмітимуть виконувати загально розвивальні вправи на місці.

Спортивний інвентар:скакалка, прапорці, м’ячик для метання.

Місце проведення: шкільний стадіон.

Час: 40 хвилин.

Хід уроку

Зміст уроку

Дозування

Організаційно-методичні вказівки

І. Підготовча частина(15 хв.)

1.Організаційний перехід до місця заняття.

2. Шикування, привітання, повідомлення завдань уроку.

3. Інструктаж з техніки безпеки.

4. Повороти на місці в шерензі.

5. Комплекс загально розвивальних вправ в русі:

- спортивна ходьба, руки вздовж тулуба

- ходьба на п’яточках, внутрішній та зовнішній стороні ступні.

- ходьба в повному присяді, руки на колінах(за голову в замку).

- повільний біг

6. Комплекс загально розвивальних вправ на місці:

1. В.П. о.с. на 1-4 колові оберти  головою  вліво, вправо.

2. В.П.  руки в сторони: 1 – руки до плечей; 2 – руки в гору; 3 – руки до плечей; 4 – В.П.

3. В.П. вузька стійка, руки перед грудьми: 1-2 відведення зігнутих рук назад; 3-4 – прямих.

4.  В.П.  ноги нарізно, руки в сторони кисть в кулак: 1-4 кола передпліччями вперед; 5-8 – назад.

5. В. П. о. с. руки на поясі: 1-2 - нахили тулуба вправо; 3-4 – нахили тулуба вліво.

6. В. П. о. с. руки на поясі: 1-2 – оберти тулубом вправо; 3-4 – оберти тулубом вліво.

1 хв.

1 хв.

2 хв.

2 хв.

4 хв.

1 хв.

1 хв.

1 хв.

1 хв.

5 хв.

5-6 р.

6-8 р.

4-5 р.

6-8 р.

6-8 р.

6-8 р.

У колоні по одному.

Перевірити стан спортивної форми і самопочуття учнів.

Вимоги безпеки під час проведення занять:

‒ на урок учні повинні бути одягнені у чисту спортивну форму, нігті коротко обрізані, волосся підібране; 

‒ взуття має бути з гумовою підошвою і за розміром учня;

‒ не виконувати вправи на приладах без страхування;

‒ не стояти поблизу гімнастичного приладу під час виконання учнем вправ; 

‒ не виконувати вправи, маючи вологі долоні; 

‒ після занять потрібно мити руки з милом;

‒ при поганому самопочутті звертатися до вчителя.

Дотримуватись дистанції.

Слідкувати за осанкою.

Дотримуватися дистанції.

Нагадати про правильне дихання.

Виконувати в повільному темпі.

Руки тримати рівно.

Руки в ліктях не згинати.

Робити повні оберти.

Під час цієї вправи спина повинна бути рівною.

Робити повні оберти.

ІІ. Основна частина(20 хв.)

1. Бесіда:«Техніка безпеки під час занять фізичними вправами».

2. Бесіда:«Бігові та стрибкові вправи ‒ їх значення у розвитку спритності та стрибучості».

3. Техніка бігу на дистанцію 30 м.

4. Метання малого м’яча на дальність.

5. Рухливі ігри з елементами бігу та стрибків:

‒ «Невід»

Розмічається майданчик для гри, завбільшки приблизно як баскетбольний. Гравці вільно пересуваються у межах майданчика. Двоє з них за сигналом учителя беруться за руки і ловлять інших. Наздогнавши когось, вони повинні з’єднати руки так, щоб упійманий потрапив у коло. Потім вони вже троє ловлять усіх інших. Таким чином кожний спійманий стає частиною неводу. Гра продовжується до тих пір, поки неводом не будуть спіймані всі «рибки», тобто всі інші гравці.

‒ «Вовк у рові»

Посередині майданчика проводять дві лінії на відстані 70-100 см одна від одної. Це коридор - «рів». Двоє ведучих («вовки») стають у «рові», решта («кози») стають шеренгою на одній стороні майданчика за лінією «хатки» (10-15 кроків від «коридору»). На другій стороні майданчика лінією позначається «пасовище». За сигналом «кози» біжать з «хатки» на «пасовище» і по дорозі перестрибують через «рів». «Вовки», не виходячи з канави, намагаються зловити якомога більше «кіз», за що «вовкам» нараховуються очки. Після 3-4 перебіжок вибирають нових «вовків», і гра повторюється. Ті діти, що їх не зловили, вважаються переможцями. До них приєднуються «вовки», які набрали найбільшу кількість очок. 

3 хв.

3 хв.

4 хв.

4 хв.

6 хв.

Учні слухають та запам’ятовують.

Звернути увагу на види бігових та стрибкових вправ, та їх роль у фізичній підготовці учнів.

Звернути увагу на нахил тулуба при виході зі старту.

Звернути увагу на техніку метання.

«Рибки» не мають права вибігати за межі майданчика, вириватися, зумисне потрапляти у невід.

«Кози» повинні перебігати з «дому» на «пасовище» лише за сигналом учителя. «Вовки», ловлячи «кіз», не мають права виходити з рову.

ІІІ. Заключна частина(5 хв.)

1. Ходьба з вправами для відновлення дихання.

2. Шикування в одну шеренгу.

3. Підбиття підсумків.

4. Організований перехід до класу.

1 хв.

1 хв.

1 хв.

2 хв.

У колону по одному, дистанція 2 кроки.

За зростом біля лінії.

Оцінити діяльність учнів, відзначити найкращих.

У колону по одному.