Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
7 клас прод.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
34.98 Кб
Скачать

План-конспект уроку №12

Тема: Футбол.

Мета: освітня – закріпити техніку передачі м’яча внутрішнім та зовнішнім боком стопи; удосконалити техніку ведення та зупинки м’яча; розвиваюча – розвивати спритність за допомогою спеціальних вправ у самостійній роботі; виховна – виховувати почуття колективізму та цілеспрямованість.

Тип уроку: закріплення.

Остаточна мета уроку: закріплення раніше вивчених елементів гри «Футбол».

Спортивний інвентар: скакалки, футбольні м’ячі, свисток.

Місце проведення: шкільний стадіон.

Час: 45 хвилин.

Хід уроку

Зміст уроку

Дозування

Організаційно-методичні вказівки

І. Підготовча частина(15 хв.)

1. Шикування в одну шеренгу, привітання, повідомлення завдань уроку.

2. Вимірювання частоти серцевих скорочень (ЧСС) за 10 с.

3. Інструктаж із правил техніки безпеки під час занять футболом.

3. Стройові вправи на місці (розрахунок на перший-другий; перешикування з однієї шеренги в дві; повороти праворуч, ліворуч і кругом; перешикування в одну шеренгу).

5. Комплекс загально розвивальних вправ з м’ячем в русі:

1. В. П. ‒ ходьба на носках, м’яч внизу: 1 ‒ м’яч вперед; 2 ‒ вгору; 3 ‒ вперед; 4 ‒ В. П.

2. В. П. ‒ ходьба на п’ятках, м’яч за голову: 1 ‒ м’яч вперед; 2 ‒ В. П.; 3 - 4 ‒ те саме.

3. В. П. ‒ ходьба, м’яч перед грудьми: 1 ‒ нахил вперед до правої ноги; 2 ‒ В. П.; 3 - 4 ‒ те саме, до лівої ноги.

4. В. П. ‒ нахил уперед, м’яч біля правої ступні: 1 -4 ‒ ходьба випадами, м’яч кистю котимо між но­гами, «вісімкою»

5. Ходьба в повному присіді, м’яч вперед.

6. Стрибки в повному присіді, м’яч за голову.

7. Біг з високим підйомом стегна, м’яч перед собою.

8. Біг з закиданням гомілок вперед, м’яч за голову.

6. Комплекс загально розвивальних вправ на місці:

‒ В. П.‒ руки на пояс. 1. – нахил голови вперед; 2. ‒ те саме назад; 3. ‒ нахил голови ліворуч; 4. ‒ те саме праворуч;

‒ В. П. ‒ ліву руку вгору, праву вниз. 1-2 ‒ пружинисті ривки руками; 3-4 ‒ те саме, змінивши положення рук;

‒ В. П. ‒ руки за голову. 1-2 ‒ на крок лівою ногою поворот тулуба в бік лівої ноги; 3-4 ‒ те саме, в інший бік;

‒ В. П. ‒ руки вниз. 1.‒ випад лівою уперед, руки на коліно ноги, що стоїть попереду; 2. ‒ те сааме другою ногою;

‒ стрибок ноги нарізно ‒ стрибок ноги разом.

2 хв.

0,5 хв.

1,5 хв.

1 хв.

5 хв.

0,5 хв.

0,5 хв.

0,5 хв.

0,5 хв.

0,5 хв.

0,5хв.

1 хв.

1 хв.

5 хв.

1 хв.

1 хв.

1 хв.

1 хв.

1 хв.

Перевірити наявність спортивної форми та взуття, стан здоров’я учнів.

У нормі ‒ 60-70 уд./ хв.

Вимоги безпечної поведінки на заняттях з футболу:

‒ займатися тільки у спортивній формі та спортивному взутті;

‒ заняття розпочинати обов’язково з розминки;

‒ на ігровому майданчику під час гри дотримуватися правил;

‒ не висіти на воротах;

‒ намагатися підчас гри утримувати м’яч у полі зору;

‒ стежити, щоб на ігровому майданчику не було стороннього м’яча.

Стежити за поставою

В обхід в колону по одному, з м’ячем в руках.

Руки прямі, дистанція один крок один від одного.

Міцно тримати м’яч двома руками.

М’ячем дістати до правої та лівої ноги.

Дистанція два кроки, робити глибокий випад.

Спина і руки прямі.

Спина пряма.

Спостерігати за поставою, підборіддям та чіткістю виконання.

Фронтальний метод.

Дотримуватись дистанції. Утримувати рівновагу.

Руки в ліктях не згинати.

У повільному темпі.

Із великою амплітудою.

Утримувати рівновагу.

ІІ. Основна частина(25 хв.)

1. Повторити техніку штрафного удару у футбольні ворота.

2. Повторення техніки передачі, зупинки та ведення м’яча.

3. Двостороння гра у футбол.

8 хв.

6 хв.

11 хв.

Звертаю увагу на чіткість виконання.

Звертаю увагу на помилки, пояснюю та виправляю їх.

Слідкую за грою учнів.

ІІІ. Заключна частина(5 хв.)

1. Біг.

2. Вправи на відновлення дихання.

3. Вимірювання ЧСС за 10 с.

4. Шикування в одну шеренгу.

5. Домашнє завдання.

6. Підбиття підсумків.

7. Організований перехід до класу.

1 хв.

1,5 хв.

0,5 хв.

0,5 хв.

0,5 хв.

1 хв.

У повільному темпі по колу в колону по одному.

Сполучати рухи з диханням (угору-вдих, униз-видих)

У нормі ‒ 90-100 уд./хв. Учням із підвищеною ЧСС виконати вправи на відновлення дихання.

За зростом біля лінії.

Жонглювання м’ячем ногою, стегном і головою.

Оцінити діяльність учнів, відзначити найкращих.

У колону по одному.