- •Конспекти занять психологічного супроводу дитини раннього віку в період адаптації. «Кошенята на прогулянці в садочку»
- •«Веселі курчатка»
- •Казочка про півника, курочку і курчаток
- •Бабусина скринька
- •Тема: « Рум’яний колобок» Сфера життєдіяльності: «я сам», «Культура». Художньо – естетична активність.
- •Конспект заняття з розвитку мовлення
- •Для дітей і молодшої групи
- •2. Мотивація діяльності дітей на занятті.
- •3. Спільна ігрова діяльність дітей з педагогом (д/гра «Чиї це дітки?»)
- •5. Підсумок та аналіз заняття.
- •1. Організація дітей, ігровий прийом, проблемна ситуація.
- •3. Спільна ігрова діяльність дітей з педагогом (д/гра «Що зайве»)
- •4. Д/гра «Сімейний телевізор».
- •5. Узагальнююча бесіда. Підсумок заняття.
- •Ранній вік. Сфера життєдіяльності: «Культура», «Природа». Пріоритетні лінії розвитку: пізнавальний, мовленнєвий, фізичний.
Конспект заняття з розвитку мовлення
«ЧИЇ ЦЕ ДІТКИ?»
Для дітей і молодшої групи
ПРОГРАМОВИЙ ЗМІСТ
І підгр. (2р.-2р.6м.) :
Розуміння мовлення: розуміти запитання дорослого. Відповідати на запитання педагога окремими словами.
Розвиток активного мовлення: вчити дітей правильно називати свійських тварин та їх дитинчат .
ІІ підгр. (2р. 6м. – 3р.) :
Розуміння мовлення: слухати і сприймати звертання дорослого до дітей. Розуміти зміст мовлення дорослого. Розвивати вміння дітей діяти за словесною інструкцією дорослого.
Розвиток активного мовлення: розвивати вміння дітей відповідати на запитання про те, що сприймається. Вчити дітей правильно називати свійських тварин та їх дитинчат. Формувати вміння утворювати пестливі слова: «кошенятко», «поросятко», «телятко» і т. д. Вчити відповідати на запитання вихователя сполученням слів у д/грі «Хто в будиночку живе?», вживаючи іменники в однині і множині. Формувати елементарні уявлення про людей (схожість батьків та дітей) та правила безпечної поведінки.
Розвивати мовлення, мислення, увагу. Виховувати доброзичливе ставлення до тварин.
Матеріали та обладнання: іграшки та картинки, що зображують свійських тварин та їх дитинчат, іграшковий будиночок, що зображує ферму.
Література: Богуш А. М., «Теорія та методика розвитку мовлення дітей раннього віку», 2004 р., ст..218-219.
ХІД ЗАНЯТТЯ:
1. Організація дітей, ігровий прийом ( на столі у вихователя будиночок-ферма, в якому розташовані іграшки, що зображують свійських тварин; столі у дітей - картинки, із зображеннями свійських тварин).
- Діти, подивіться, хто в будиночку живе?
( З будиночку по черзі з’являються іграшки).
- Так, це корова. Яка вона за розміром? У кого є така картинка? (діти розбирають іграшки відповідно до зображень на своїх картинках)
2. Мотивація діяльності дітей на занятті.
- Малята, у наших тварин сталася біда – загубились їхні дітки. І вони прийшли до вас з проханням допомогти їм знайти їхніх дитинчат. Допоможете їм?
3. Спільна ігрова діяльність дітей з педагогом (д/гра «Чиї це дітки?»)
- Ой, хтось там ще біжить та й плаче, маму загубив.
(З’являється іграшка – телятко)
- Хто це?... Так, теля.
- У кого його мама, як її називають?
(Так само з’являються і знаходять своїх мам інші тварини)
- Малята, подивіться на своїх тваринок і скажіть, які за розміром мами, а які їх діти?
- Чи може теля бути дитиною свині? Чому? (запитання для дітей ІІ підгр. гр..)
- На кого зі своїх батьків схожі ви? (запитання для дітей ІІ підгр. гр..)
(педагог підводить дітей до висновку: діти схожі на своїх батьків – мати чи батька)
4. Д/гра «Хто в будиночку живе?» (гра проводиться з дітьми ІІ підгр., аналогічно грі «Що в мішечку?»)
- Хто живе в будиночку? (діти відповідають сполученням слів: «корова з телям», «свиня з поросям», кінь з лошам» і т. д.)
5. Підсумок та аналіз заняття.
- Діти, чи всі тварини знайшли своїх діток? Хто їм допоміг?
- Що треба робити, щоб не загубитись?
- Де живуть домашні тварини?
- Малята, тварини просили мене подякувати вам і прощаються з вами. Якими словами ми попрощаємось з ними?
КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ
З РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ
«СІМЕЙНИЙ ТЕЛЕВІЗОР»
ДЛЯ ДІТЕЙ І МОЛОДШОЇ ГРУПИ
ПРОГРАМОВИЙ ЗМІСТ:
І підгр. (2р.-2р.6м.) :
Розуміння мовлення: розуміти запитання дорослого. Відповідати на запитання педагога окремими словами.
Розвиток активного мовлення: вчити дітей правильно називати предмети. Навчати їх будувати речення розповідного типу. Ввести нове слово «сім’я».
ІІ підгр. (2р. 6м. – 3р.) :
Розуміння мовлення: : розуміти запитання дорослого, діяти відповідно до інструкції педагога.
Розвиток активного мовлення:: вчити дітей правильно називати предмети та дії з ними, відповідати на запитання педагога простим реченням, вчити будувати питальні речення простого типу зі словом «це». Ввести нове слово «сім’я».
Розвивати мовлення, мислення, увагу. Виховувати повагу, турботливе ставлення до рідних людей.
Матеріал: коробка або «чарівна торбинка», різні предмети, відповідно до основних занять членів сім’ї, демонстраційні картки типу «Що зайве?», картка з пересувною стрічкою («Телевізор сім’ї»).
Література: А. М. Богуш, Н. В. Гавриш, «Теорія і методика дітей раннього віку», ст..
ХІД ЗАНЯТТЯ:
