
- •V. Систематизація знань про текст-міркування.
- •Жовте листячко летить, під ногами шелестить. Ходить осінь тихим гаєм. Інтегрований урок (розвиток зв'язного мовлення та трудове навчання) для 2 класу.
- •2. Робота над віршeм (завдання 1,2 зошит Пономарьової).
- •4. Вправа « Мозковий штурм»
- •Робота над реченнями з образними словосполученнями.
- •V. Домашнє завдання
Мета. Закріплювати знання про речення, однорідні члени речення: вміння встановлювати зв’язок слів у реченні – розпізнавати види речень, перебудовувати речення, формувати мовленнєву компетентність інтерактивними методами. Розширити знання про павуків. Розвивати зв’язне мовлення, уяву, фантазію. Виховувати культуру мовлення, бережливе ставлення до всього живого, любов до природи.
Обладнання. Малюнки із зображенням павуків, скринька із завданнями, картинки для гри „Аукціон”, павутинка, павучок.
Хід уроку.
І. Організація класу.
Ми вам раді, люди добрі,
І вітаєм щиро вас!
І запрошуєм ласкаво
На урок в 4-й клас!
На уроці у нас ще є гість. Відгадай.
Поміркуй, цей хитрунець
Сплів химерний ятірець.
Ятірець легкий, як пух,
Не для рибок, а для мух.
(Павук)
ІІ. Знайомство із завданнями уроку.
Закріпити знання про речення, його однорідні члени.
Вчитися любити і жаліти усе живе.
Отримати задоволення від роботи на уроці.
Девіз:
У Божому світі під сонцем одним
Ми будемо жити в злагоді з усім.
ІІІ. Хвилинка каліграфії, мотивація.
Для чого нам потрібна хвилинка каліграфії?
Дн дн дм
Запис речення.
Будь справжнім другом природі!
Яке це речення за метою висловлення й інтонацією?
Добери споріднені слова до слова Друг.
Добери синоніми.
Добери антоніми.
ІV. Закріплення і систематизація знань.
Хвилинка антисуржику, мотивація.
Для чого нам потрібна хвилинка антисуржику?
Павучок сплів собі носки. (Павучок сплів собі шкарпетки).
Підкреслити члени речення. Яке це речення?
Перебудуй його так, щоб:
І в. – у реченні були однорідні другорядні члени.
ІІ в. – у реченні були однорідні присудки.
V. Систематизація знань про текст-міркування.
- Давайте пригадаємо, з яких частин складається текст-міркування.
- Давайте прочитаємо твердження. Поміркуйте, яке завдання ви повинні виконати.
Дехто вважає, що якщо павуки бридкі на вигляд, то вони шкідливі. Але це не так.
Павуки...
(Треба дописати доведення і підсумок).
Зачитування доведень і підсумків окремих учнів.
VІ. Цікавинка.
КЛЕЙКІ
КЛЕЙКИ
РАДІАЛЬНІ
РАДІАЛЬНІ
Павутинка надзвичайно тонка. Щоб скласти павутинку завтовшки, як людська волосина, потрібно 100 звичайних павутинок.
Павутинка складається з клейких і радіальних павутинок. І павук ніколи не заплутається у павутині, тому що він рухається завжди по радіальним павутинкам.
VІІ. Хвилинка поезії.
А тепер послухайте вірш С.Павленка.
Коли де-небудь квітку бачу
„Зірви!” – кричить мені, аж плаче.
Повз деревце іду зелене,
„Зламай!” – схиляється до мене.
В гніздечку пташка стрінув в гаї,
„Зжени!” – мерщій мене благає.
„Забий!” – з болота жаба просить.
„Замуч!” – цвіркун сюркоче в просі.
Гарний вірш? Сподобався вам? Чому?
Які слова вам не подобаються? Якими вони є реченнями?
На які б ви їх замінили?
І дійсно! Ні, не гарний вірш такий. Хай ліпше буде навпаки!
Коли де бачу квітки очі,
„Люби!” – вона мені шепоче.
Повз деревце іду зелене,
„Привіт!” – схиляється до мене.
В гніздечку пташку стріну в гаї,
Питає пташка: „Як ся маєш?”
„Спочинь!” – з болота жаба просить.
„Всміхнись!” – цвіркун сюркоче в просі.
Який же світ кругом чудовий!
Додому йду в добрі й любові.
А що по-вашому означає бути добрим?
(Вміти співчувати, співпереживати, жаліти).
А ви добрі?
Пожалій же за що-небудь павучка.
VІІІ. Розчаклуй, знайди пустунку.
Кочував ен авсп юсв укчін, лівсп сточокмі зереч чкупі.
(Павучок не спав всю нічку, сплів місточок через пічку(річку)
Яка буква пустунка? (Пе)
Підкреслити члени речення. Яке це речення? Які тут однорідні члени?
ІХ. Хвилинка відпочинку.
Пісня І.Білик „Жу-жу-жу маленька бджілка”.
Х. Цікавинка.
- Чи любите подорожувати? Чи знаєте ви, що павуки теж подорожують?
В осінні дні деякі види павуків можуть пролітати сотні кілометрів. У цьому їм допомагає легка павутинка, яку вони снують. Вітер підхоплює павутинку, а разом з нею і павука. В польоті павук підсовує павутинку, таким чином виходить щось подібне до килима-літака. Вітер заносить його далеко-далеко. Так павуки розселяються.
ХІ. Завдання зі скриньки.
Павучок приніс вам завдання у скринці. Працюватимете в групах.
Завдання 1.
Визначити вид речення. Встановити зв’язок слів у ньому.
Буду я рослинам і тваринам вірним другом!
Завдання 2.
Склади речення за схемами:
а)... ________ і _________ ________.......
б) _______ ________ ..., але _______....
в)... _______ ________ ...,... і....
Завдання 3.
Змінити речення так, щоб воно стало з однорідними:
а) підметами;
б) присудками;
в) другорядними членами.
Йдуть лисиці по стежині до крамниці.
Завдання 4.
Роз чаклуй речення. Визнач його вид. Підкресли члени речення.
В ісор нійосін сивсязаро ретів, дитосер удов з ахув валиви.
( В росі осінній заросився вітер, сердито воду з вуха вилива).
ХІІ. Мовний аукціон.
Подивіться на ці речі. Будь-яку річ (малюнки: телевізор, мобільний телефон, комп`ютер, фотоапарат) зможе отримати той з вас, хто дасть:
а) найпростіші відомості про речення;
б) відомості про члени речення;
в) відомості про види речення;
г) відомості про однорідні члени речення ( без сполучників);
д) відомості про поєднання однорідних членів за допомогою сполучників.
ХІІІ. Підсумок уроку.
Складання сенкану.
Оцінювання.
Бажаю вам, дітки, щоб ви жили в злагоді з собою і з усім, що вас оточує. Дякую вам за урок.
ХІV. Моніторинг уроку „Мікрофон” (діти висловлюють думку про урок).