Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Anatom_3_ukr.doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
828.93 Кб
Скачать
  1. Тема 2: Рельєф ромбоподібної ямки. IV шлуночок. Проекція ядер черепних нервів на ромбоподібну ямку (3 год.).

  2. Місце: учбовий зал.

  3. Мета: Вивчити на препаратах задній мозок, його складові частини. Вивчити рельєф ромбоподібної ямки. Вивчити топографію та будову IV шлуночка. Вивчити назви черепних нервів, назви їх ядер, проекцію ядер черепно-мозкових нервів на ромбоподібну ямку.

  4. Професійна орієнтація студентів:

Знання цього розділу анатомії вкрай необхідні для фахівців усіх спеціальностей, особливо невропатологів, нейрохірургів, психіатрів та ін.

  1. Базовий рівень знань та вмінь:

    1. З курсу біології – Загальний план будови центральної нервової системи.

    2. З курсу анатомії:

      1. Будова внутрішньої основи черепа, основні етапи розвитку головного мозку.

  2. План проведення заняття (технологія )

    1. План:

      1. Організаційний момент – 3 хвилини

      2. Опитування за темою попереднього заняття –30хв.

      3. Інструктаж з матеріалу заняття – 35 хв.

      4. Самостійна робота студентів – 50 хв.

      5. Перевірка засвоєння теми – 15хв.

      6. Домашнє завдання – 2 хв.

    2. Послідовність викладення матеріалу:

      1. Визначити на препараті розташування ромбоподібної ямки, її рельєф.

      2. Вивчити назви черепних нервів.

      3. Вивчити назви ядер черепних нервів.

      4. Визначити, які ядра черепних нервів проектуються на ромбоподібну ямку.

      5. Вивчити основні закономірності розташування місць проекції ядер черепних нервів на ромбоподібну ямку.

      6. Вивчити та визначити на препараті місця проекцій ядер черепно-мозкових нервів на ромбовидну ямку.

  3. Форми та методи самоконтролю:

Дивись збірник тестів

  1. Ілюстраційний матеріал:

    1. Головний мозок у цілому.

    2. Пресередній сагітальний зріз головного мозку, мозочок, стовбур головного мозку, горизонтальні зрізи мосту та мозочка на різних рівнях.

    3. Таблиці – схеми.

      1. Схема: місця проекції ядер черепних нервів на ромбоподібну ямку.

  2. Література:

    1. Анатомия человека. Под. ред. Сапина М.Р., Москва, «Медицина», 1993г. – т.2, с. 352 – 366.

    2. Р.Д. Синельников Атлас анатомии человека , М., «Медицина», 1989г. – т.4., с. 68 – 80

    3. Привес М.Г., Н.К. Лысенков В. И. Бушкович. Анатомия человека С. – Петербург, «Гиппократ», 1998г., с.504 – 510, 512 – 516.

  3. Програма самопідготовки студентів:

    1. Повторити внутрішню основу черепа.

    2. Визначити на препараті розташування IV шлуночка, вивчити його будову.

    3. Вивчити назви черепних нервів.

    4. Вивчити назви ядер черепних нервів.

    5. Вивчити, які ядра черепних нервів проектуються на ромбоподібну ямку.

    6. Вивчити основні закономірності розташування місць проекції ядер черепних нервів на ромбоподібну ямку.

    7. Вивчити та визначити на препараті місця проекцій ядер черепних нервів на ромбоподібну ямку.

  1. Тема 3: Будова проміжного мозку. Ііі шлуночок. (3 год.).

  2. Місце: учбовий зал.

  3. Мета: Вивчити будову складових частин проміжного мозку, їх функціональне значення.

  4. Професійна орієнтація студентів:

Знання цього розділу анатомії вкрай необхідні для фахівців усіх спеціальностей, особливо невропатологів, нейрохірургів, психіатрів та ін.

  1. Базовий рівень знань та вмінь:

    1. З курсу біології – Загальний план будови центральної нервової системи.

    2. З курсу анатомії:

      1. Основні етапи розвитку головного мозку.

      2. Загальний план будови головного мозку.

  2. План проведення заняття (технологія )

    1. План:

      1. Організаційний момент – 3 хвилини

      2. Опитування за темою попереднього заняття –30хв.

      3. Інструктаж з матеріалу заняття – 35 хв.

      4. Самостійна робота студентів – 50 хв.

      5. Перевірка засвоєння теми – 15хв.

      6. Домашнє завдання – 2 хв.

    2. Послідовність викладення матеріалу.

      1. Вивчити складові частини проміжного мозку, визначити їх на препараті.

      2. Вивчити будову таламічного мозку.

      3. Вивчити будову та топографію таламуса.

      4. Вивчити будову та топографію епіталамуса.

      5. Вивчити будову та топографію метаталамуса.

      6. Вивчити топографію та будову гіпоталамуса.

      7. Вивчити топографію ІІІ шлуночка, сполучення його з іншими шлуночками головного мозку.

      8. Вивчити будову стінок ІІІ шлуночка.

  3. Форми та методи самоконтролю:

Дивись збірник тестів

  1. Ілюстраційний матеріал:

    1. Головний мозок у цілому.

    2. Стовбур головного мозку.

    3. Таблиці – схеми.

      1. Схема: будова проміжного мозку.

  2. Література:

    1. Анатомия человека. Под. ред. Сапина М.Р., Москва, «Медицина», 1993г. – т.2, с. 339 – 352.

    2. Р.Д. Синельников Атлас анатомии человека , М., «Медицина», 1989г. – т.4., с. 56 – 58.

    3. Привес М.Г., Н.К. Лысенков В. И. Бушкович. Анатомия человека С. – Петербург, «Гиппократ», 1998г., с.520 – 524.

  3. Програма самопідготовки студентів:

    1. Вивчити складові частини проміжного мозку, визначити на препараті топографію окремих частин проміжного мозку.

    2. Вивчити будову таламічного мозку.

    3. Вивчити будову та топографію таламуса.

    4. Вивчити будову та топографію епіталамуса.

    5. Вивчити будову та топографію метаталамуса.

    6. Вивчити топографію та будову гіпоталамуса.

    7. Вивчити топографію ІІІ шлуночка та його сполучення з іншими порожнинами головного мозку.

    8. Вивчити будову стінок ІІІ шлуночка.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]