Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Untitled.FR11.docx
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
135.76 Кб
Скачать
  1. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів

Нагадування теми, навчально-виховної мети та ступенів її досягнення.

  1. Підбиття підсумків уроку

  1. Зробити загальну оцінку класу.

  2. Відмітити кращих учнів на занятті.

  3. Перевірка ступеню засвоєння нового матеріалу учня­ми.

  1. Домашнє завдання

Вивчити підготовку до стрільби зі стрілецької зброї по по­вітряних цілях з окопу.

Прочитати відповідний параграф підручника «Захист Вітчизни. 11 клас».

Тема уроку. Визначення рівня вогневої виучки учнів. Мета:

  • ознайомити з виконанням вправ контрольних стрільб з малокаліберної гвинтівки;

  • вивчити поняття умови виконання нормативів з вогневої підготовки;

  • узагальнити та систематизувати знання з вирішення вог­невих завдань;

  • тренувати виконання нормативів із вогневої підготовки;

  • виховувати любов до стрілецької зброї та дбайливе по­водження з нею.

Обладнання та матеріали:

ТОЗ-8, мішені, плащ-накидки, магазини з учбовими па­тронами, АКМ.

Базові поняття й терміни:

вогнева виучка.

Форма проведення:

практичне заняття.

Методи проведення:

пояснення, демонстрація, тренування.

Місце проведення:

місце для вивчення стройових прийомів (вступна частина, тренування), стрілецький тир.

Тип уроку:

комбінований.

Структура уроку

РОЗДІЛ І. ЗБРОЙНІ СИЛИ УКРАЇНИ НА ЗАХИСТІ ВІТЧИЗНИ 1

Тема. Збройні сили України у міжнародній діяльності 1

Структура уроку 2

Хід уроку 2

II. Тренування особового складу 3

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 3

IV. Вивчення нового матеріалу 3

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 7

Структура уроку 8

Хід уроку 12

II. Тренування особового складу 12

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 12

IV. Вивчення нового матеріалу 13

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 16

VI. Підбиття підсумків уроку 16

VII. Домашнє завдання 16

РОЗДІЛ II. МІЖНАРОДНЕ ГУМАНІТАРНЕ ПРАВО 17

Структура уроку 18

Хід уроку 18

II. Тренування особового складу 19

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 19

IV. Вивчення нового матеріалу 19

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 23

VI. Підбиття підсумків уроку 23

VII. Домашнє завдання 23

РОЗДІЛ III. ТАКТИЧНА ПІДГОТОВКА 24

Тема. Солдат в бою 24

Структура уроку 25

Хід уроку 32

II. Тренування особового складу 32

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 32

IV. Вивчення нового матеріалу 32

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 35

VI. Підбиття підсумків уроку 36

Структура уроку 37

Хід уроку 37

I. Організаційний етап 37

II. Тренування особового складу 37

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 37

IV. Вивчення нового матеріалу 38

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 40

VI. Підбиття підсумків уроку 40

VII. Домашнє завдання 40

Структура уроку 125

Хід уроку 125

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 126

IV. Вивчення нового матеріалу 126

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 129

VI. Підбиття підсумків уроку 130

VII. Домашнє завдання 130

Структура уроку 131

Хід уроку 138

II. Тренування особового складу 139

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 139

IV. Вивчення нового матеріалу 139

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 141

VI. Підбиття підсумків уроку 141

VII. Домашнє завдання 142

Структура уроку 142

Хід уроку 149

II. Тренування особового складу 150

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 150

IV. Вивчення нового матеріалу 150

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 151

VI. Підбиття підсумків уроку 151

VII. Домашнє завдання 151

Структура уроку 152

Хід уроку 159

I. Організаційний етап 159

II. Тренування особового складу 159

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 159

IV. Вивчення нового матеріалу 160

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 162

VI. Підбиття підсумків уроку 162

VII. Домашнє завдання 162

Мета: 162

Структура уроку 51

Хід уроку 51

II. Тренування особового складу 146

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 146

IV. Вивчення нового матеріалу 146

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 148

VI. Підбиття підсумків уроку 148

Тема. Прийоми і правила метання ручних гранат. Вогневі тренування. 148

РОЗДІЛ V. СТАТУТИ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ 156

Тема. Вартова служба. 156

Структура уроку 157

Хід уроку 165

VII. Домашнє завдання 169

Структура уроку 171

Хід уроку 176

I. Організаційний етап 176

II. Тренування особового складу 176

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 176

IV. Вивчення нового матеріалу 177

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 181

VI. Підбиття підсумків уроку 181

VII. Домашнє завдання 181

РОЗДІЛ VI. СТРОЙОВА ПІДГОТОВКА 182

Тема. Строї відділення та взводу в пішому порядку. 182

Структура уроку 184

Хід уроку 184

IV. Вивчення нового матеріалу 186

Структура уроку 187

Хід уроку 192

I. Організаційний етап 192

II. Тренування особового складу 192

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 192

IV. Вивчення нового матеріалу 192

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 194

VI. Підбиття підсумків уроку 195

VII. Домашнє завдання 195

Структура уроку 216

шншшшмш 217

Хід уроку 217

I. Організаційний етап 217

II. Тренування особового складу 217

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 217

IV. Вивчення нового матеріалу 217

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 219

VI. Підбиття підсумків уроку 219

  1. Вивчення нового матеріалу 23 хв.

7. Виконання вправи контрольних стрільб з МГ.

  1. Виконання нормативів із вогневої підготовки.

  2. Визначення рівня вогневої виучки учнів.

  1. Узагальнення, систематизація й контроль знань

РОЗДІЛ І. ЗБРОЙНІ СИЛИ УКРАЇНИ НА ЗАХИСТІ ВІТЧИЗНИ 1

Тема. Збройні сили України у міжнародній діяльності 1

Структура уроку 2

Хід уроку 2

II. Тренування особового складу 3

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 3

IV. Вивчення нового матеріалу 3

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 7

Структура уроку 8

Хід уроку 12

II. Тренування особового складу 12

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 12

IV. Вивчення нового матеріалу 13

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 16

VI. Підбиття підсумків уроку 16

VII. Домашнє завдання 16

РОЗДІЛ II. МІЖНАРОДНЕ ГУМАНІТАРНЕ ПРАВО 17

Структура уроку 18

Хід уроку 18

II. Тренування особового складу 19

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 19

IV. Вивчення нового матеріалу 19

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 23

VI. Підбиття підсумків уроку 23

VII. Домашнє завдання 23

РОЗДІЛ III. ТАКТИЧНА ПІДГОТОВКА 24

Тема. Солдат в бою 24

Структура уроку 25

Хід уроку 32

II. Тренування особового складу 32

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 32

IV. Вивчення нового матеріалу 32

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 35

VI. Підбиття підсумків уроку 36

Структура уроку 37

Хід уроку 37

I. Організаційний етап 37

II. Тренування особового складу 37

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 37

IV. Вивчення нового матеріалу 38

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 40

VI. Підбиття підсумків уроку 40

VII. Домашнє завдання 40

Структура уроку 125

Хід уроку 125

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 126

IV. Вивчення нового матеріалу 126

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 129

VI. Підбиття підсумків уроку 130

VII. Домашнє завдання 130

Структура уроку 131

Хід уроку 138

II. Тренування особового складу 139

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 139

IV. Вивчення нового матеріалу 139

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 141

VI. Підбиття підсумків уроку 141

VII. Домашнє завдання 142

Структура уроку 142

Хід уроку 149

II. Тренування особового складу 150

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 150

IV. Вивчення нового матеріалу 150

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 151

VI. Підбиття підсумків уроку 151

VII. Домашнє завдання 151

Структура уроку 152

Хід уроку 159

I. Організаційний етап 159

II. Тренування особового складу 159

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 159

IV. Вивчення нового матеріалу 160

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 162

VI. Підбиття підсумків уроку 162

VII. Домашнє завдання 162

Мета: 162

Структура уроку 51

Хід уроку 51

II. Тренування особового складу 146

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 146

IV. Вивчення нового матеріалу 146

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 148

VI. Підбиття підсумків уроку 148

Тема. Прийоми і правила метання ручних гранат. Вогневі тренування. 148

РОЗДІЛ V. СТАТУТИ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ 156

Тема. Вартова служба. 156

Структура уроку 157

Хід уроку 165

VII. Домашнє завдання 169

Структура уроку 171

Хід уроку 176

I. Організаційний етап 176

II. Тренування особового складу 176

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 176

IV. Вивчення нового матеріалу 177

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 181

VI. Підбиття підсумків уроку 181

VII. Домашнє завдання 181

РОЗДІЛ VI. СТРОЙОВА ПІДГОТОВКА 182

Тема. Строї відділення та взводу в пішому порядку. 182

Структура уроку 184

Хід уроку 184

IV. Вивчення нового матеріалу 186

Структура уроку 187

Хід уроку 192

I. Організаційний етап 192

II. Тренування особового складу 192

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 192

IV. Вивчення нового матеріалу 192

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 194

VI. Підбиття підсумків уроку 195

VII. Домашнє завдання 195

Структура уроку 216

шншшшмш 217

Хід уроку 217

I. Організаційний етап 217

II. Тренування особового складу 217

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 217

IV. Вивчення нового матеріалу 217

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 219

VI. Підбиття підсумків уроку 219

Хід уроку

  1. Організаційний етап

  1. Шикування особового складу (двошеренговий стрій).

  2. Привітання та доповідь викладачу.

  3. Перевірка готовності до заняття.

  1. Тренування особового складу

Виконання нормативів з вогневої підготовки.

  1. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності

  1. Опитування особового складу (узагальнення знань, отриманих на минулому занятті).

  2. Фронтальна бесіда з елементами розповіді.

Умови виконання вправ із пневматичної та малокалібер­ної гвинтівки.

Заходи безпеки.

Порядок організації стрільб.

  1. Оголошення теми та навчально-виховної мети заняття.

  1. Вивчення нового матеріалу

  1. Виконання вправи контрольних стрільб з МГ.

Умови виконання:

Цілі — нерухома мішень № 8 (ростова фігура, що умовно біжить), зменшена у 8 разів та нерухома мішень № 4 (грудна фігура з колами), зменшена в 4 рази. Відстань до цілі — 25 м. Кількість патронів — 9 шт. (З пробних, 6 залікових). Час на стрільбу — не обмежений. Положення для стрільби — лежа­чи з упору. Пробні постріли виконуються по мішені № 8.

Оцінка: 12 балів — уразити обидві мішені і вибити 28 очок; 11 балів — уразити обидві мішені і вибити 26 очок; 10 балів — уразити обидві мішені і вибити 24 очки; 9 балів — уразити обидві мішені і вибити 23 очки; 8 балів — уразити обидві мішені і вибити 21 очко; 7 балів — уразити обидві мішені і вибити 19 очок; 6 балів — уразити обидві мішені і вибити 18 очок; 5 балів — уразити обидві мішені і вибити 16 очок; 4 бали — уразити обидві мішені і вибити 14 очок; З бали — уразити обидві мішені і вибити 13 очок; 2 бали — уразити обидві мішені і вибити 10 очок; 1 бал — уразити одну мішень № 8.

Примітка: при неможливості виконання вправ стрільби з малокаліберної гвинтівки стрільба може вестися з пневма­тичної гвинтівки з положення сидячи за столом з упором на лікті з відстані 5 м по мішені: № 4 — зменшеною в 20 разів, №8 — зменшеною в 40 разів.

  1. Виконання нормативів з вогневої підготовки.

Неповне розбирання автомата.

Автомат на столі, учень знаходиться біля зброї. За коман­дою «]Цо розбирання автомата приступити!» здійснює неповне розбирання автомата та доповідає «Готово!». Час фіксується від подачі команди до доповіді учня. Після виконання норма­тиву називає частини автомата.

Помилки, які знижують оцінку на один бал: порушена послідовність розбирання автомата; перевірка наявності патрона в патроннику, проведена при приєднаному магазині;

неохайно розкладено частини автомата; дії учня повільні, невпевнені; неправильно названо частини автомата.

Складання автомата після неповного розбирання.

За командою «До складання автомата приступити!» учень, дотримуючись послідовності, складає автомат та до­повідає «Готово». Час фіксується від подачі команди до до­повіді учня.

Помилки, які знижують оцінку на один бал: порушена послідовність складання автомата; не зроблено спуск курка;

запобіжник не встановлено у вихідне положення; дії учня повільні, невпевнені.

Спорядження магазина патронами.

Учень стоїть біля столу, на якому знаходиться ЗО патро­нів та магазин до автомата. За командою «До спорядження магазина приступити!» учень споряджає магазин патронами та доповідає «Готово!» Час фіксується від подачі команди до доповіді учня.

Приготування до стрільби і ведення вогню з автомата. Учень знаходиться у вихідному положенні у 10 м від вогневої позиції, автомат тримає «на ремінь», магазин у сумці для магазинів. За командою керівника роздавач видає 5 навчальних патронів. Учень споряджає магазин і укладає його у сумку. За командою «До бою!» виконує норматив: займає місце для стрільби, пробігаючи 10 м, заряджає зброю, готується до ведення вогню і доповідає: «Такий-то до бою готовий!» Час фіксується від подачі команди до доповіді учня. За командою «Вогонь!» послі­довно встановлює приціл із запобіжника і визначає вид вогню та імітує два-три постріли. Доповідає про закінчен­ня стрільби та за командою керівника розряджає зброю, надає для огляду, повертається у вихідне положення. Дії після команди «Вогонь!» виконуються без урахування часу.

Помилки, які знижують оцінку на один бал: порушена послідовність приготування до бою; неправильне положення корпуса та ніг учня; неправильне положення автомата; пропущений прийом; відсутня доповідь.

  1. Визначення рівня вогневої виучки учнів.

Учні повинні знати загальну будову, тактико-технічні ха­рактеристики, принцип дії автомата Калашникова, підготов­ку до стрільби (чищення та змащення), заходи безпеки під час стрільб.

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]