- •Тренування особового складу
- •Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності
- •Вивчення нового матеріалу
- •Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів
- •Підбиття підсумків уроку
- •Домашнє завдання
- •Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів
- •Підбиття підсумків уроку
- •Домашнє завдання
- •Правила поведінки з пораненими на полі бою.
- •Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів
- •Підбиття підсумків уроку
- •Домашнє завдання
- •Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів
- •Підбиття підсумків уроку
- •Домашнє завдання
- •Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів
- •Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів
- •Підбиття підсумків уроку
- •Домашнє завдання
- •Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів
- •Підбиття підсумків уроку
- •Домашнє завдання
- •Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів
- •Підбиття підсумків уроку
- •Домашнє завдання
- •Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів
- •Підбиття підсумків уроку
- •Домашнє завдання
- •І зберігання.
- •Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів
- •Підбиття підсумків уроку
- •Домашнє завдання
- •Вивчення нового матеріалу
- •Підбиття підсумків уроку
- •Домашнє завдання
- •Тренування особового складу
- •Вивчення нового матеріалу
- •Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів
- •Підбиття підсумків уроку
- •Домашнє завдання
- •Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів
- •Підбиття підсумків уроку
- •Домашнє завдання
- •Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів
- •Підбиття підсумків уроку
- •Шикування особового складу (двошеренговий стрій).
Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів
Нагадування теми, навчально-виховної мети та ступенів її досягнення.
Підбиття підсумків уроку
Зробити загальну оцінку класу.
Відмітити кращих учнів на занятті.
Перевірка ступеню засвоєння нового матеріалу учнями.
Домашнє завдання
Вивчити основні поняття (безпека, національна безпека, європейська безпека).
Прочитати відповідний параграф підручника «Захист Вітчизни. 11 клас».
Записати в зошит напрямки міжнародного співробітництва України.
Тема уроку. Європейська інтеграція і національна безпека України.
Мета:
ознайомити з розвитком відносин України з Європейським союзом у сфері безпеки;
вивчити поняття Європейський Союз та його стратегічні цілі стосовно України;
узагальнити та систематизувати знання з розвитку міжнародного військового співробітництва ЗСУ;
тренувати шикування у складі взводу в колону по два;
виховувати повагу до законодавства України, любов до Батьківщини, дисциплінованість, мужність та гордість за Збройні сили України.
Очікувані результати:
учень повинен розуміти поняття та військово-політичну діяльність блоку НАТО, інших міжнародних військових структур; усвідомлює необхідність європейської інтеграції і національної безпеки України.
Обладнання та матеріали:
плакат цілей ЄС стосовно України, транслятор слайдів, підставка для стендів, екран.
Базові поняття й терміни:
Розвиток відносин України з Європейським союзом у сфері безпеки.
Розвиток відносин України з Європейським союзом у сфері військового та військово-технічного співробітництва.
Форма проведення:
теоретичне заняття.
Методи проведення:
розповідь, бесіда, пояснення.
Місце проведення:
місце для вивчення стройових прийомів (вступна частина, тренування), класна кімната.
Тип уроку:
комбінований.
Структура уроку
РОЗДІЛ І. ЗБРОЙНІ СИЛИ УКРАЇНИ НА ЗАХИСТІ ВІТЧИЗНИ 1
Тема. Збройні сили України у міжнародній діяльності 1
Структура уроку 2
Хід уроку 2
II. Тренування особового складу 3
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 3
IV. Вивчення нового матеріалу 3
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 7
Структура уроку 8
Хід уроку 12
II. Тренування особового складу 12
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 12
IV. Вивчення нового матеріалу 13
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 16
VI. Підбиття підсумків уроку 16
VII. Домашнє завдання 16
РОЗДІЛ II. МІЖНАРОДНЕ ГУМАНІТАРНЕ ПРАВО 17
Структура уроку 18
Хід уроку 18
II. Тренування особового складу 19
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 19
IV. Вивчення нового матеріалу 19
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 23
VI. Підбиття підсумків уроку 23
VII. Домашнє завдання 23
РОЗДІЛ III. ТАКТИЧНА ПІДГОТОВКА 24
Тема. Солдат в бою 24
Структура уроку 25
Хід уроку 32
II. Тренування особового складу 32
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 32
IV. Вивчення нового матеріалу 32
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 35
VI. Підбиття підсумків уроку 36
Структура уроку 37
Хід уроку 37
I. Організаційний етап 37
II. Тренування особового складу 37
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 37
IV. Вивчення нового матеріалу 38
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 40
VI. Підбиття підсумків уроку 40
VII. Домашнє завдання 40
Структура уроку 125
Хід уроку 125
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 126
IV. Вивчення нового матеріалу 126
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 129
VI. Підбиття підсумків уроку 130
VII. Домашнє завдання 130
Структура уроку 131
Хід уроку 138
II. Тренування особового складу 139
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 139
IV. Вивчення нового матеріалу 139
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 141
VI. Підбиття підсумків уроку 141
VII. Домашнє завдання 142
Структура уроку 142
Хід уроку 149
II. Тренування особового складу 150
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 150
IV. Вивчення нового матеріалу 150
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 151
VI. Підбиття підсумків уроку 151
VII. Домашнє завдання 151
Структура уроку 152
Хід уроку 159
I. Організаційний етап 159
II. Тренування особового складу 159
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 159
IV. Вивчення нового матеріалу 160
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 162
VI. Підбиття підсумків уроку 162
VII. Домашнє завдання 162
Мета: 162
Структура уроку 51
Хід уроку 51
II. Тренування особового складу 146
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 146
IV. Вивчення нового матеріалу 146
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 148
VI. Підбиття підсумків уроку 148
Тема. Прийоми і правила метання ручних гранат. Вогневі тренування. 148
РОЗДІЛ V. СТАТУТИ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ 156
Тема. Вартова служба. 156
Структура уроку 157
Хід уроку 165
VII. Домашнє завдання 169
Структура уроку 171
Хід уроку 176
I. Організаційний етап 176
II. Тренування особового складу 176
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 176
IV. Вивчення нового матеріалу 177
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 181
VI. Підбиття підсумків уроку 181
VII. Домашнє завдання 181
РОЗДІЛ VI. СТРОЙОВА ПІДГОТОВКА 182
Тема. Строї відділення та взводу в пішому порядку. 182
Структура уроку 184
Хід уроку 184
IV. Вивчення нового матеріалу 186
Структура уроку 187
Хід уроку 192
I. Організаційний етап 192
II. Тренування особового складу 192
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 192
IV. Вивчення нового матеріалу 192
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 194
VI. Підбиття підсумків уроку 195
VII. Домашнє завдання 195
Структура уроку 216
шншшшмш 217
Хід уроку 217
I. Організаційний етап 217
II. Тренування особового складу 217
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 217
IV. Вивчення нового матеріалу 217
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 219
VI. Підбиття підсумків уроку 219
Вивчення нового матеріалу 16 хв.
7. Розвиток відносин України з Європейським союзом у сфері
безпеки.
Розвиток відносин України з Європейським союзом у сфері військового та військово-технічного співробітництва.
Узагальнення, систематизація й контроль знань
та вмінь учнів 10 хв.
Підбиття підсумків уроку З хв.
Домашнє завдання ,2 хв.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Шикування особового складу (двошеренговий стрій).
Привітання та доповідь викладачу.
Перевірка готовності до заняття.
Тренування особового складу
Шикування у складі взводу в колону по два.
Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності
Опитування особового складу (узагальнення знань, отриманих на минулому занятті).
Фронтальна бесіда з елементами розповіді.
Напрямки розвитку взаємостосунків України з міжнародними військовими структурами.
Завдання Збройних сил України в миротворчих місіях.
Оголошення теми та навчально-виховної мети заняття.
Вивчення нового матеріалу
Розвиток відносин України з Європейським союзом у сфері безпеки.
Державна політика інтеграції України до Європейського Союзу та формування нової політики ЄС щодо України відповідають життєво важливим інтересам українського народу. Вона забезпечує гарантії верховенства права, плюралістичної демократії, дотримання прав людини, розвиток в Україні громадянського суспільства, побудову соціально орієнтованої ринкової економіки, зміцнює безпеку та позитивно впливає на відносини України з усіма державами світу, насамперед — сусідніми.
Стратегія інтеграції України до ЄС ґрунтується на: Конституції України, що встановлює спрямування зовнішньополітичної діяльності України на забезпечення її національних інтересів і безпеки шляхом підтримання мирного і взаємовигідного співробітництва з членами міжнародного співтовариства за загальновизнаними принципами і нормами міжнародного права;
схвалених Верховною Радою України «Основних напрямах зовнішньої політики України» та Концепції (основах державної політики) національної безпеки України.
Однією з основ державної політики інтеграції України до ЄС та формування нової політики ЄС щодо України є інформування населення про історію ЄС, економічне співробітництво з державами-членами, стандарти життя в європейських державах, правовий та соціальний захист населення. Стратегічні цілі ЄС стосовно України: подальше посилення стабільності та ефективності інститутів, які гарантують демократію та верховенство права;
розробка можливостей для українсько-європейських консультацій щодо управління в кризових ситуаціях;
розширення співпраці у сфері роззброєння та нерозповсю- дження зброї масового знищення;
розширення співпраці у сфері спільної сусідської та регіональної безпеки, у тому числі, питання прикордонного характеру.
Політична консолідація передбачає неухильне поглиблення політичного діалогу і поліпшення загальної атмосфери стосунків між Україною та ЄС (самміти, міністерські консультації, зустрічі на експертному рівні).
Політична консолідація спрямована на: гарантування політичної стабільності як в Україні, так і на всьому Європейському континенті;
забезпечення мирного розвитку та плідного співробітництва всіх європейських націй;
зміцнення демократичних засад в українському суспільстві.
Політичну консолідацію у контексті стратегії України на європейську інтеграцію слід розглядати у двох площинах.
Розвиток відносин України з Європейським союзом у сфері військового та військово-технічного співробітництва.
Зовнішньо-політична консолідація спрямована, насамперед, на зміцнення європейської безпеки. З одного боку, вона включає всебічне входження України в європейський політичний, правовий, економічний, інформаційний, культурний простір (у тому числі, зовнішньої політики і політики безпеки). З іншого — ідентифікацію політики ЄС щодо України, відокремлення її від політики ЄС щодо Росії та підтримку державами Європи та світовим співтовариством стратегії інтеграції України до ЄС. У цьому контексті важливим є співробітництво з Європейською Комісією, Європар- ламентом та іншими загальноєвропейськими інституціями, а також поглиблення відносин з окремими державами- членами ЄС.
Істотною складовою зовнішньополітичної консолідації слід вважати згоду ЄС на поступове залучення України до регіональних ініціатив Союзу, а також відповідних форм політичного діалогу, партнерства та співробітництва ЄС з державами — асоційованими членами ЄС та іншими державами. Одним з реальних внесків на шляху до зближення політичних позицій України та ЄС було б досягнення згоди щодо спільної платформи в ООН з глобальних міжнародних питань та приєднання України до спільних заяв ЄС, заяв, що приймаються державами — членами ЄС в рамках Спільної зовнішньої політики і політики безпеки та у відповідних міжнародних організаціях, у тому числі ООН та ОБСЄ, залучення України до спільних дій ЄС, а також вироблення і прийняття спільних позицій та проведення спільних дій України та ЄС.
Внутрішньополітична консолідація базується на виборі, зробленому українським суспільством на користь інтеграції до ЄС. Вона включає, насамперед, зміцнення демократії та верховенства права в державі.
Безпека України у контексті загальноєвропейської безпеки ґрунтується на тому, що розвиток і зміцнення ЄС поглиблюють загальноєвропейську безпеку в усіх її вимірах. Принцип неподільності європейської безпеки однаково важливий як для України, так і для ЄС та його повноправних та асоційованих держав-членів.
