- •Тренування особового складу
- •Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності
- •Вивчення нового матеріалу
- •Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів
- •Підбиття підсумків уроку
- •Домашнє завдання
- •Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів
- •Підбиття підсумків уроку
- •Домашнє завдання
- •Правила поведінки з пораненими на полі бою.
- •Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів
- •Підбиття підсумків уроку
- •Домашнє завдання
- •Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів
- •Підбиття підсумків уроку
- •Домашнє завдання
- •Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів
- •Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів
- •Підбиття підсумків уроку
- •Домашнє завдання
- •Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів
- •Підбиття підсумків уроку
- •Домашнє завдання
- •Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів
- •Підбиття підсумків уроку
- •Домашнє завдання
- •Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів
- •Підбиття підсумків уроку
- •Домашнє завдання
- •І зберігання.
- •Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів
- •Підбиття підсумків уроку
- •Домашнє завдання
- •Вивчення нового матеріалу
- •Підбиття підсумків уроку
- •Домашнє завдання
- •Тренування особового складу
- •Вивчення нового матеріалу
- •Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів
- •Підбиття підсумків уроку
- •Домашнє завдання
- •Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів
- •Підбиття підсумків уроку
- •Домашнє завдання
- •Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів
- •Підбиття підсумків уроку
- •Шикування особового складу (двошеренговий стрій).
Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів
Нагадування теми, навчально-виховної мети та ступенів її досягнення.
Підбиття підсумків уроку
Зробити загальну оцінку класу.
Відмітити кращих учнів на занятті.
Перевірка ступеню засвоєння нового матеріалу учнями.
Домашнє завдання
Вивчити умови виконання вправ початкових стрільб
із малокаліберної гвинтівки.
Прочитати відповідний параграф підручника «Захист Вітчизни. 11 клас».
Тема уроку. Прийоми та способи ведення вогню зі стрілецької зброї по повітряних цілях.
Мета:
ознайомити з приготуванням до стрільби зі стрілецької зброї по повітряних цілях під час дій у пішому порядку на відкритій місцевості;
вивчити поняття правил підготовки до стрільби зі стрілецької зброї по повітряних цілях;
узагальнити та систематизувати знання з підготовки до стрільби для ведення вогню по наземних цілях;
тренувати підготовку до стрільби з окопу;
виховувати любов до стрілецької зброї та дбайливе поводження з нею.
Обладнання та матеріали:
Макети автоматів, АКМ, плащ-накидки, магазини з учбовими патронами.
Базові поняття й терміни:
повітряні цілі.
Форма проведення:
практичне заняття.
Методи проведення:
розповідь, пояснення, показ, тренування.
Місце проведення:
тактичне поле (вступна частина, тренування), класна кімната.
Тип уроку:
комбінований.
Структура уроку
РОЗДІЛ І. ЗБРОЙНІ СИЛИ УКРАЇНИ НА ЗАХИСТІ ВІТЧИЗНИ 1
Тема. Збройні сили України у міжнародній діяльності 1
Структура уроку 2
Хід уроку 2
II. Тренування особового складу 3
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 3
IV. Вивчення нового матеріалу 3
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 7
Структура уроку 8
Хід уроку 12
II. Тренування особового складу 12
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 12
IV. Вивчення нового матеріалу 13
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 16
VI. Підбиття підсумків уроку 16
VII. Домашнє завдання 16
РОЗДІЛ II. МІЖНАРОДНЕ ГУМАНІТАРНЕ ПРАВО 17
Структура уроку 18
Хід уроку 18
II. Тренування особового складу 19
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 19
IV. Вивчення нового матеріалу 19
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 23
VI. Підбиття підсумків уроку 23
VII. Домашнє завдання 23
РОЗДІЛ III. ТАКТИЧНА ПІДГОТОВКА 24
Тема. Солдат в бою 24
Структура уроку 25
Хід уроку 32
II. Тренування особового складу 32
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 32
IV. Вивчення нового матеріалу 32
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 35
VI. Підбиття підсумків уроку 36
Структура уроку 37
Хід уроку 37
I. Організаційний етап 37
II. Тренування особового складу 37
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 37
IV. Вивчення нового матеріалу 38
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 40
VI. Підбиття підсумків уроку 40
VII. Домашнє завдання 40
Структура уроку 125
Хід уроку 125
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 126
IV. Вивчення нового матеріалу 126
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 129
VI. Підбиття підсумків уроку 130
VII. Домашнє завдання 130
Структура уроку 131
Хід уроку 138
II. Тренування особового складу 139
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 139
IV. Вивчення нового матеріалу 139
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 141
VI. Підбиття підсумків уроку 141
VII. Домашнє завдання 142
Структура уроку 142
Хід уроку 149
II. Тренування особового складу 150
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 150
IV. Вивчення нового матеріалу 150
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 151
VI. Підбиття підсумків уроку 151
VII. Домашнє завдання 151
Структура уроку 152
Хід уроку 159
I. Організаційний етап 159
II. Тренування особового складу 159
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 159
IV. Вивчення нового матеріалу 160
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 162
VI. Підбиття підсумків уроку 162
VII. Домашнє завдання 162
Мета: 162
Структура уроку 51
Хід уроку 51
II. Тренування особового складу 146
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 146
IV. Вивчення нового матеріалу 146
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 148
VI. Підбиття підсумків уроку 148
Тема. Прийоми і правила метання ручних гранат. Вогневі тренування. 148
РОЗДІЛ V. СТАТУТИ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ 156
Тема. Вартова служба. 156
Структура уроку 157
Хід уроку 165
VII. Домашнє завдання 169
Структура уроку 171
Хід уроку 176
I. Організаційний етап 176
II. Тренування особового складу 176
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 176
IV. Вивчення нового матеріалу 177
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 181
VI. Підбиття підсумків уроку 181
VII. Домашнє завдання 181
РОЗДІЛ VI. СТРОЙОВА ПІДГОТОВКА 182
Тема. Строї відділення та взводу в пішому порядку. 182
Структура уроку 184
Хід уроку 184
IV. Вивчення нового матеріалу 186
Структура уроку 187
Хід уроку 192
I. Організаційний етап 192
II. Тренування особового складу 192
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 192
IV. Вивчення нового матеріалу 192
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 194
VI. Підбиття підсумків уроку 195
VII. Домашнє завдання 195
Структура уроку 216
шншшшмш 217
Хід уроку 217
I. Організаційний етап 217
II. Тренування особового складу 217
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 217
IV. Вивчення нового матеріалу 217
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 219
VI. Підбиття підсумків уроку 219
Вивчення нового матеріалу 23 хв.
Підготовка до стрільби зі стрілецької зброї по повітряних цілях на відкритій місцевості.
Підготовка до стрільби зі стрілецької зброї по повітряних цілях з окопу для стрільби стоячи в траншеї.
Тренування у підготовці зі стрільби (4-В-2, 3, 4, 5).
Узагальнення, систематизація й контроль знань
РОЗДІЛ І. ЗБРОЙНІ СИЛИ УКРАЇНИ НА ЗАХИСТІ ВІТЧИЗНИ 1
Тема. Збройні сили України у міжнародній діяльності 1
Структура уроку 2
Хід уроку 2
II. Тренування особового складу 3
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 3
IV. Вивчення нового матеріалу 3
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 7
Структура уроку 8
Хід уроку 12
II. Тренування особового складу 12
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 12
IV. Вивчення нового матеріалу 13
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 16
VI. Підбиття підсумків уроку 16
VII. Домашнє завдання 16
РОЗДІЛ II. МІЖНАРОДНЕ ГУМАНІТАРНЕ ПРАВО 17
Структура уроку 18
Хід уроку 18
II. Тренування особового складу 19
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 19
IV. Вивчення нового матеріалу 19
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 23
VI. Підбиття підсумків уроку 23
VII. Домашнє завдання 23
РОЗДІЛ III. ТАКТИЧНА ПІДГОТОВКА 24
Тема. Солдат в бою 24
Структура уроку 25
Хід уроку 32
II. Тренування особового складу 32
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 32
IV. Вивчення нового матеріалу 32
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 35
VI. Підбиття підсумків уроку 36
Структура уроку 37
Хід уроку 37
I. Організаційний етап 37
II. Тренування особового складу 37
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 37
IV. Вивчення нового матеріалу 38
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 40
VI. Підбиття підсумків уроку 40
VII. Домашнє завдання 40
Структура уроку 125
Хід уроку 125
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 126
IV. Вивчення нового матеріалу 126
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 129
VI. Підбиття підсумків уроку 130
VII. Домашнє завдання 130
Структура уроку 131
Хід уроку 138
II. Тренування особового складу 139
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 139
IV. Вивчення нового матеріалу 139
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 141
VI. Підбиття підсумків уроку 141
VII. Домашнє завдання 142
Структура уроку 142
Хід уроку 149
II. Тренування особового складу 150
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 150
IV. Вивчення нового матеріалу 150
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 151
VI. Підбиття підсумків уроку 151
VII. Домашнє завдання 151
Структура уроку 152
Хід уроку 159
I. Організаційний етап 159
II. Тренування особового складу 159
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 159
IV. Вивчення нового матеріалу 160
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 162
VI. Підбиття підсумків уроку 162
VII. Домашнє завдання 162
Мета: 162
Структура уроку 51
Хід уроку 51
II. Тренування особового складу 146
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 146
IV. Вивчення нового матеріалу 146
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 148
VI. Підбиття підсумків уроку 148
Тема. Прийоми і правила метання ручних гранат. Вогневі тренування. 148
РОЗДІЛ V. СТАТУТИ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ 156
Тема. Вартова служба. 156
Структура уроку 157
Хід уроку 165
VII. Домашнє завдання 169
Структура уроку 171
Хід уроку 176
I. Організаційний етап 176
II. Тренування особового складу 176
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 176
IV. Вивчення нового матеріалу 177
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 181
VI. Підбиття підсумків уроку 181
VII. Домашнє завдання 181
РОЗДІЛ VI. СТРОЙОВА ПІДГОТОВКА 182
Тема. Строї відділення та взводу в пішому порядку. 182
Структура уроку 184
Хід уроку 184
IV. Вивчення нового матеріалу 186
Структура уроку 187
Хід уроку 192
I. Організаційний етап 192
II. Тренування особового складу 192
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 192
IV. Вивчення нового матеріалу 192
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 194
VI. Підбиття підсумків уроку 195
VII. Домашнє завдання 195
Структура уроку 216
шншшшмш 217
Хід уроку 217
I. Організаційний етап 217
II. Тренування особового складу 217
III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 217
IV. Вивчення нового матеріалу 217
V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 219
VI. Підбиття підсумків уроку 219
* '
Хід уроку
Привітання та доповідь викладачу.
Перевірка готовності до заняття.
Тренування особового складу
Підготовка до стрільби з окопу.
Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності
Опитування особового складу (узагальнення знань, отриманих на минулому занятті).
Фронтальна бесіда з елементами розповіді.
ТТХ літаків та вертольотів армії ймовірного противника. Способи боротьби з авіацією.
Оголошення теми та навчально-виховної мети заняття.
Вивчення нового матеріалу 1
Підготовка до стрільби зі стрілецької зброї по повітряних цілях на відкритій місцевості.
Під час дій у пішому порядку на відкритій місцевості стрільба по повітряних цілях може вестись з місця і в ході пересування з різних положень (лежачи, з коліна, стоячи).
з упором передпліччя лівої руки і магазина автомата у передній схил траншеї або з ходу сполучення (із встановленням сошки кулемета на бруствер або берму траншеї); якщо кут підвищення виявиться недостатнім, то присісти;
з опорою спиною і лівою ногою в схили траншеї: підняти ліву ногу якнайвище і вперти її ступнею у схил траншеї, а спиною упертися у протилежний схил траншеї і злегка присісти. Автомат (кулемет) утримувати так само, як і під час стрільби стоячи, але лікоть лівої руки уперти в стегно лівої ноги або його виставити трохи вперед за коліно.
Тренування у підготовці зі стрільби (4-В-2, 3, 4, 5).
Учень знаходиться у вихідному положенні у 10 М від вогневої позиції, автомат тримає «на ремінь», магазин у сумці для магазинів. За командою керівника роздавач видає 5 навчальних патронів. Учень споряджає магазин і укладає його у сумку. За командою «До бою!» виконує норматив: займає місце для стрільби, пробігаючи 10 м, заряджає зброю, готується до ведення вогню і доповідає: «Такий-то до бою готовий!» Час фіксується від подачі команди до доповіді учня. За командою «Вогонь!» послідовно встановлює приціл із запобіжника і встановлює вид вогню та імітує два-три постріли. Доповідає про закінчення стрільби та за командою керівника розряджає зброю, надає для огляду, повертається у вихідне положення. Дії після команди «Вогонь!» виконуються без урахування часу.
Помилки, які знижують оцінку на один бал: порушена послідовність приготування до бою; неправильне положення корпуса та ніг учня; неправильне положення автомата; пропущений прийом; відсутня доповідь.
|
|
Критерії оцінки |
|
|
||
Високий |
|
|
Достатній |
|
|
|
12 |
11 |
10 |
9 |
8 |
7 |
|
Виконано правильно, чітко |
Не більше двох |
помилок |
||||
10с |
11с |
12с |
13с |
14с |
15с |
|
Закінчення таблиці
|
|
Критерії оцінки |
|
||
Середній |
|
|
Низький |
|
|
6 |
5 |
4 |
3 2 |
1 |
|
Не більше трьох помилок |
Допущено більше трьох помилок. Порушені заходи безпеки під час поводження зі зброєю |
|
|||
16с |
17с |
18с |
19с 20с |
21с |
|
