Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Untitled.FR11.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
135.76 Кб
Скачать
  1. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів

Нагадування теми, навчально-виховної мети та ступенів її досягнення.

  1. Підбиття підсумків уроку

  1. Зробити загальну оцінку класу.

  2. Відмітити кращих учнів на занятті.

  3. Перевірка ступеню засвоєння нового матеріалу учнями.

  1. Домашнє завдання

Вивчити підготовку до стрільби зі стрілецької зброї з різ­них положень.

Прочитати відповідний параграф підручника «Захист Вітчизни. 11 клас».

Записати в зошит умови виконання вправ початкових стрільб з пневматичної гвинтівки.

Тема уроку. Прийоми та способи ведення вогню зі стрілецької зброї у наступальному бою.

Мета:

  • ознайомити з приготуванням до стрільби для ведення вогню по наземних з коротких зупинок на ходу, вирішен­ням вогневих завдань;

  • вивчити поняття порядок приготування до стрільби лежа­чи;

  • узагальнити та систематизувати знання з ведення стріль­би з різних положень по нерухомим цілям;

  • тренувати підготовку до стрільби стоячи;

  • виховувати кмітливість, уважність, любов до стрілецької зброї та дбайливе поводження з нею.

Обладнання та матеріали:

ТОЗ-8, плащ-накидки, мішені, макети автоматів, прапор­ці (білий та червоний), магазини з учбовими патронами, командирська скринька.

Базові поняття й терміни:

наступальний бій.

Форма проведення:

практичне заняття. '

Методи проведення:

вправа, показ, демонстрація, тренування.

Місце проведення:

місце для вивчення стройових прийомів (вступна частина, тренування), стрілецький тир.

Тип уроку:

комбінований.

Структура уроку

РОЗДІЛ І. ЗБРОЙНІ СИЛИ УКРАЇНИ НА ЗАХИСТІ ВІТЧИЗНИ 1

Тема. Збройні сили України у міжнародній діяльності 1

Структура уроку 2

Хід уроку 2

II. Тренування особового складу 3

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 3

IV. Вивчення нового матеріалу 3

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 7

Структура уроку 8

Хід уроку 12

II. Тренування особового складу 12

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 12

IV. Вивчення нового матеріалу 13

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 16

VI. Підбиття підсумків уроку 16

VII. Домашнє завдання 16

РОЗДІЛ II. МІЖНАРОДНЕ ГУМАНІТАРНЕ ПРАВО 17

Структура уроку 18

Хід уроку 18

II. Тренування особового складу 19

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 19

IV. Вивчення нового матеріалу 19

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 23

VI. Підбиття підсумків уроку 23

VII. Домашнє завдання 23

РОЗДІЛ III. ТАКТИЧНА ПІДГОТОВКА 24

Тема. Солдат в бою 24

Структура уроку 25

Хід уроку 32

II. Тренування особового складу 32

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 32

IV. Вивчення нового матеріалу 32

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 35

VI. Підбиття підсумків уроку 36

Структура уроку 37

Хід уроку 37

I. Організаційний етап 37

II. Тренування особового складу 37

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 37

IV. Вивчення нового матеріалу 38

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 40

VI. Підбиття підсумків уроку 40

VII. Домашнє завдання 40

Структура уроку 125

Хід уроку 125

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 126

IV. Вивчення нового матеріалу 126

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 129

VI. Підбиття підсумків уроку 130

VII. Домашнє завдання 130

Структура уроку 131

Хід уроку 138

II. Тренування особового складу 139

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 139

IV. Вивчення нового матеріалу 139

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 141

VI. Підбиття підсумків уроку 141

VII. Домашнє завдання 142

Структура уроку 142

Хід уроку 149

II. Тренування особового складу 150

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 150

IV. Вивчення нового матеріалу 150

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 151

VI. Підбиття підсумків уроку 151

VII. Домашнє завдання 151

Структура уроку 152

Хід уроку 159

I. Організаційний етап 159

II. Тренування особового складу 159

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 159

IV. Вивчення нового матеріалу 160

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 162

VI. Підбиття підсумків уроку 162

VII. Домашнє завдання 162

Мета: 162

Структура уроку 51

Хід уроку 51

II. Тренування особового складу 146

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 146

IV. Вивчення нового матеріалу 146

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 148

VI. Підбиття підсумків уроку 148

Тема. Прийоми і правила метання ручних гранат. Вогневі тренування. 148

РОЗДІЛ V. СТАТУТИ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ 156

Тема. Вартова служба. 156

Структура уроку 157

Хід уроку 165

VII. Домашнє завдання 169

Структура уроку 171

Хід уроку 176

I. Організаційний етап 176

II. Тренування особового складу 176

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 176

IV. Вивчення нового матеріалу 177

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 181

VI. Підбиття підсумків уроку 181

VII. Домашнє завдання 181

РОЗДІЛ VI. СТРОЙОВА ПІДГОТОВКА 182

Тема. Строї відділення та взводу в пішому порядку. 182

Структура уроку 184

Хід уроку 184

IV. Вивчення нового матеріалу 186

Структура уроку 187

Хід уроку 192

I. Організаційний етап 192

II. Тренування особового складу 192

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 192

IV. Вивчення нового матеріалу 192

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 194

VI. Підбиття підсумків уроку 195

VII. Домашнє завдання 195

Структура уроку 216

шншшшмш 217

Хід уроку 217

I. Організаційний етап 217

II. Тренування особового складу 217

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 217

IV. Вивчення нового матеріалу 217

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 219

VI. Підбиття підсумків уроку 219

  1. Вивчення нового матеріалу 23 хв.

  1. Вирішення вогневих завдань. Виконання першої та другої вправ стрільби з МГ.

  2. Тренування у виконанні нормативів з вогневої підготовки.

  3. Тренування у приготуванні до стрільби лежачи.

  1. Узагальнення, систематизація й контроль знань

РОЗДІЛ І. ЗБРОЙНІ СИЛИ УКРАЇНИ НА ЗАХИСТІ ВІТЧИЗНИ 1

Тема. Збройні сили України у міжнародній діяльності 1

Структура уроку 2

Хід уроку 2

II. Тренування особового складу 3

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 3

IV. Вивчення нового матеріалу 3

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 7

Структура уроку 8

Хід уроку 12

II. Тренування особового складу 12

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 12

IV. Вивчення нового матеріалу 13

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 16

VI. Підбиття підсумків уроку 16

VII. Домашнє завдання 16

РОЗДІЛ II. МІЖНАРОДНЕ ГУМАНІТАРНЕ ПРАВО 17

Структура уроку 18

Хід уроку 18

II. Тренування особового складу 19

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 19

IV. Вивчення нового матеріалу 19

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 23

VI. Підбиття підсумків уроку 23

VII. Домашнє завдання 23

РОЗДІЛ III. ТАКТИЧНА ПІДГОТОВКА 24

Тема. Солдат в бою 24

Структура уроку 25

Хід уроку 32

II. Тренування особового складу 32

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 32

IV. Вивчення нового матеріалу 32

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 35

VI. Підбиття підсумків уроку 36

Структура уроку 37

Хід уроку 37

I. Організаційний етап 37

II. Тренування особового складу 37

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 37

IV. Вивчення нового матеріалу 38

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 40

VI. Підбиття підсумків уроку 40

VII. Домашнє завдання 40

Структура уроку 125

Хід уроку 125

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 126

IV. Вивчення нового матеріалу 126

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 129

VI. Підбиття підсумків уроку 130

VII. Домашнє завдання 130

Структура уроку 131

Хід уроку 138

II. Тренування особового складу 139

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 139

IV. Вивчення нового матеріалу 139

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 141

VI. Підбиття підсумків уроку 141

VII. Домашнє завдання 142

Структура уроку 142

Хід уроку 149

II. Тренування особового складу 150

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 150

IV. Вивчення нового матеріалу 150

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 151

VI. Підбиття підсумків уроку 151

VII. Домашнє завдання 151

Структура уроку 152

Хід уроку 159

I. Організаційний етап 159

II. Тренування особового складу 159

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 159

IV. Вивчення нового матеріалу 160

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 162

VI. Підбиття підсумків уроку 162

VII. Домашнє завдання 162

Мета: 162

Структура уроку 51

Хід уроку 51

II. Тренування особового складу 146

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 146

IV. Вивчення нового матеріалу 146

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 148

VI. Підбиття підсумків уроку 148

Тема. Прийоми і правила метання ручних гранат. Вогневі тренування. 148

РОЗДІЛ V. СТАТУТИ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ 156

Тема. Вартова служба. 156

Структура уроку 157

Хід уроку 165

VII. Домашнє завдання 169

Структура уроку 171

Хід уроку 176

I. Організаційний етап 176

II. Тренування особового складу 176

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 176

IV. Вивчення нового матеріалу 177

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 181

VI. Підбиття підсумків уроку 181

VII. Домашнє завдання 181

РОЗДІЛ VI. СТРОЙОВА ПІДГОТОВКА 182

Тема. Строї відділення та взводу в пішому порядку. 182

Структура уроку 184

Хід уроку 184

IV. Вивчення нового матеріалу 186

Структура уроку 187

Хід уроку 192

I. Організаційний етап 192

II. Тренування особового складу 192

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 192

IV. Вивчення нового матеріалу 192

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 194

VI. Підбиття підсумків уроку 195

VII. Домашнє завдання 195

Структура уроку 216

шншшшмш 217

Хід уроку 217

I. Організаційний етап 217

II. Тренування особового складу 217

III. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності 217

IV. Вивчення нового матеріалу 217

V. Узагальнення, систематизація й контроль знань та вмінь учнів 219

VI. Підбиття підсумків уроку 219

Хід уроку

І. Організаційний етап

  1. Шикування особового складу (двошеренговий стрій).

  2. Привітання та доповідь викладачу.

  3. П

    еревірка готовності до заняття.

  1. Тренування особового складу

Виготовлення до стрільби стоячи.

  1. Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності

  1. Опитування особового складу (узагальнення знань, отриманих на минулому занятті).

  2. Фронтальна бесіда з елементами розповіді.

Заходи безпеки під час стрільби.

Умови виконання першої та другої вправи з пневматичної гвинтівки.

  1. Оголошення теми та навчально-виховної мети заняття.

  1. Вивчення нового матеріалу

  1. Вирішення вогневих завдань. Виконання першої та другої вправ стрільби з МГ.

Вправи навчальних стрільб з малокаліберної гвинтівки: ВНС. Стрільба з місця по цілі, що з’являється.

Умови виконання:

Ціль — грудна фігура з колами (мішень № 4), зменшена в 4 рази, нерухома; відстань до цілі — 25 м; кількість патро­нів — 3 шт.; час на стрільбу — не обмежений; положення для стрільби — лежачи з упору.

Оцінка: 12 балів — вибити 25 очок; 11 балів — вибити 24 очки; 10 балів вибити 23 очки; 9 балів — вибити 22 очки; 8 балів — вибити 21 очко; 7 балів — вибити 20 очок; 6 ба­лів — вибити 19 очок; 5 балів — вибити 17 очок; 4 бали — вибити 15 очок; 3 бали — вибити 12 очок; 2 бали — вибити 10 очок; 1 бал — менше 10 очок.

ВНС. Стрільба з місця по рухомій цілі.

Умови виконання:

Ціль — ростова фігура (мішень № 8), що умовно біжить), зменшена у 8 разів, нерухома. Відстань до цілі — 25 м. Кіль­

кість патронів — 3 шт. Час на стрільбу — не обмежений. ІІо ложення для стрільби — лежачи з упору.

Оцінка: Мішень поділити на три рівні частини.

  1. балів — уразити мішень трьома пострілами, з яких три у верхню частину мішені; 11 балів — уразити мішень трьома пострілами, з яких два у верхню частину мішені; 10 балів — уразити мішень трьома пострілами, з яких один у верхню частину мішені; 9 балів — уразити мішень трьома постріла­ми, з яких три у середню частину мішені; 8 балів — уразити мішень трьома пострілами, з яких два у середню частину мі­шені; 7 балів — уразити мішень трьома пострілами, з яких один у середню і два у нижню частину мішені; 6 балів — ура­зити мішень двома пострілами, з яких один у верхню час­тину мішені; 5 балів — уразити мішень двома пострілами, з яких один у середню частину мішені; 4 бали — уразити мі­шень двома пострілами, з яких два у нижню частину мішені; З бали — уразити мішень одним пострілом у верхню частину мішені; 2 бали — уразити мішень одним пострілом у середню частину мішені; 1 бал — уразити мішень одним пострілом у нижню частину мішені.

  1. Тренування у виконанні нормативів з вогневої підготовки. (Неповне розбирання автомата).

Автомат на столі, учень знаходиться біля зброї. За коман­дою «До розбирання автомата приступити!» здійснює неповне розбирання автомата та доповідає «Готово!». Час фіксується від подачі команди до доповіді учня. Після виконання норма­тиву називає частини автомата.

Помилки, які знижують оцінку на один бал: порушена послідовність розбирання автомата; перевірка наявності патрона в патроннику, проведена при приєднаному магазині;

неохайно розкладено частини автомата; дії учня повільні, невпевнені; неправильно названо частини автомата.

Складання автомата після неповного розбирання.

За командою «До складання автомата приступити!» учень, дотримуючись послідовності, складає автомат та до­повідає «Готово». Час фіксується від подачі команди до до­повіді учня.

Помилки, які знижують оцінку на один бал: порушена послідовність складання автомата; не зроблено спуск курка;

запобіжник не встановлено у вихідне положення; дії учня повільні, невпевнені.

Спорядження магазина патронами.

Учень стоїть біля столу, на якому знаходиться ЗО патро­нів та магазин до автомата. За командою «До спорядження магазина приступити!» учень споряджає магазин патронами та доповідає «Готово!». Час фіксується від подачі команди до доповіді учня.

  1. Тренування у приготуванні до стрільби лежачи.

Учень знаходиться у вихідному положенні у 10 м від вогне­вої позиції, автомат тримає «на ремінь», магазин у сумці для магазинів. За командою керівника роздавач видає 5 навчаль­них патронів. Учень споряджає магазин і укладає його у сум­ку. За командою «До бою!» виконує норматив: займає місце для стрільби, пробігаючи 10 м, заряджає зброю, готується до ведення вогню і доповідає: «Такий-то до бою готовий!». Час фіксується від подачі команди до доповіді учня. За коман­дою «Вогонь!» послідовно встановлює приціл із запобіжника і встановлює вид вогню та імітує два-три постріли. Доповідає про закінчення стрільби та за командою керівника розряджає зброю, надає для огляду, повертається у вихідне положення. Дії після команди «Вогонь» виконуються без урахування часу. Помилки, які знижують оцінку на один бал: порушена послідовність приготування до бою; неправильне положення корпуса та ніг учня; неправильне положення автомата; пропущений прийом; відсутня доповідь.