Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
5 клас.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
129.91 Кб
Скачать

План-конспект уроку №12

Тема: Легка атлетика.

Мета: освітня – ознайомити учнів із правилами техніки безпеки на уроках легкої атлетики; закріпити техніку рівномірного бігу без урахування часу; повторити техніку стрибків у довжину з розбігу способом «зігнувши ноги»; розвиваюча – розвивати спритність за допомогою рухливих ігор та естафет; виховна – сприяти прояву вольових зусиль при виконанні вправ силового характеру, наполегливості та вміння долати труднощі.

Тип уроку: повторення.

Остаточна мета уроку: учні закріплять техніку метання малого м’яча, техніку рівномірного бігу без урахування часу.

Спортивний інвентар: м’ячі для метання, скакалка, свисток.

Місце проведення: шкільний стадіон.

Час: 45 хвилин.

Хід уроку

Зміст уроку

Дозування

Організаційно-методичні вказівки

І. Підготовча частина(15 хв.)

1. Шикування в одну шеренгу, привітання, повідомлення завдань уроку.

2. Вимірювання частоти серцевих скорочень (ЧСС) за 10 с.

3. Інструктаж із техніки безпеки під час занять легкою атлетикою.

4. Стройові вправи на місці (розрахунок на перший-другий; перешикування з однієї шеренги в дві; повороти праворуч, ліворуч і кругом; перешикування в одну шеренгу).

5. Комплекс загально розвивальних вправ в русі:

- звичайна ходьба

- ходьба на п’яточках, внутрішній та зовнішній стороні ступні

- повільний біг

- багатоскоки

- приставними кроками

- з високим підніманням стегна

- із закиданням гомілок назад

6. Комплекс загально розвивальних вправ на місці:

‒ В. П.‒ руки на пояс. 1. – нахил голови вперед; 2. ‒ те саме назад; 3. ‒ нахил голови ліворуч; 4. ‒ те саме праворуч;

‒ В. П. ‒ ліву руку вгору, праву вниз. 1-2 ‒ пружинисті ривки руками; 3-4 ‒ те саме, змінивши положення рук;

‒ В. П. ‒ руки за голову. 1-2 ‒ на крок лівою ногою поворот тулуба в бік лівої ноги; 3-4 ‒ те саме, в інший бік;

‒ В. П. ‒ руки вниз. 1.‒ випад лівою уперед, руки на коліно ноги, що стоїть попереду; 2. ‒ те сааме другою ногою;

‒ стрибок ноги нарізно ‒ стрибок ноги разом.

2 хв.

0,5 хв.

1,5 хв.

1 хв.

5 хв.

0,5 хв.

0,5 хв.

1 хв.

0,5 хв.

0,5 хв.

1 хв.

1 хв.

5 хв.

1 хв.

1 хв.

1 хв.

1 хв.

1 хв.

Перевірити наявність спортивної форми та взуття, стан здоров’я учнів.

У нормі ‒ 60-70 уд./ хв.

Вимоги безпечної поведінки на заняттях з легкої атлетики:

‒  бігти з прискоренням тільки по своїй доріжці;

‒ у бігу на довгу дистанцію в повільному темпі не розмовляти, де нерівна місцевість долати з підвищеною увагою;  ‒ спочатку, ніж виконувати стрибки, треба перевірити правильність того, як положенні гімнастичні мати на місці приземлення. Якщо стрибки виконуються на спортивному майданчику потрібно перевірити готовність ями для стрибків (пісок повинен бути рихлим і рівним, брусок для відштовхування не повинен бути вище рівня землі); ‒  будь-який стрибок виконується після того, як попередній учень покине місце приземлення;  ‒ метання виконується тільки в тому напрямі, який вказав вчитель. Не можна метати м’ячі і гранати в той час, коли учні збирають їх. 

Стежити за поставою

Слідкувати за виконанням.

Слідкувати за осанкою.

Дотримуватися дистанції.

Стежити за рівною спиною.

Спостерігати за поставою, підборідям та чіткістю виконання.

Фронтальний метод.

Дотримуватись дистанції. Утримувати рівновагу.

Руки в ліктях не згинати.

У повільному темпі.

Із великою амплітудою.

Утримувати рівновагу.

ІІ. Основна частина(25 хв.)

1. Повторення техніки рівномірного бігу без урахування часу.

2. Повторення техніки метання м’яча на дальність з розбігу.

3. Естафети з бігом та стрибками:

‒ естафета №1

Команди построєні в колону по одному біля стартової лінії. За командою «Руш!» капітан біжить по прямій до прапорця (10 м), оббігає його і біжить до своєї команди, передає естафету другому гравцеві торканням його рукою і т.д.

‒ естафета № 2

Команди вишикувані в шеренгу з інтервалом два кроки між гравцями. Збоку від гравців укладені по 6-10 набивних м’ячів. По сигналу учасники передають м’ячі по ланцюжку на лівий фланг, де правий фланг акуратно складає їх у позначеному місці. Виграє команда, яка першою закінчила передачу м’ячів.

3. Рухливі ігри:

‒  гра «Хто швидше?»

Клас ділиться на дві команди; дівчаток та хлопчиків, які шикуються по росту в одну шеренгу. За сигналом вчителя «Розійдись!» діти рухаються в різні сторони по майдану. За командою «В шеренгу шикуйсь!» діти повинні стати в одну шеренгу по росту, як перед початком уроку.

‒ гра «Біг в обручах»

Команда шикується в колону по одному за загальною лінією старту. У ведучих гравців в руках гімнастичні обручі. Проти кожної команди на відстані 10 м ставиться поворотна стійка. За сигналом викладача, ведучий команди, надіває на себе обруч, біжить до стійки, оббігає її і вертається назад, де за лінією старту до кожного з них приєднується наступний гравець його команди. Він також пролазить в обруч, і вони удвох пробігають той же шлях. Після цього обруч передається наступним гравцям і вони у такому ж порядку (спочатку один, а потім парами), пробігають дистанцію, поки не пройдуть всі останні діти.

8 хв.

5 хв.

12 хв.

Слідкую за виконанням.

Звернути увагу на правильність та точність виконання.

Перемогу в естафеті одержує та команда , яка перша прийшла до фінішу.

За сигналом керівника учні починають естафету, виграє та команда, котра швидше перекладе м’ячі.

Хто швидше виконав, той і переможець.

Переможця визначають по останньому учаснику, який пересікає фініш.

ІІІ. Заключна частина(5 хв.)

1. Біг.

2. Вправи на відновлення дихання.

3. Вимірювання ЧСС за 10 с.

4. Шикування в одну шеренгу.

5. Домашнє завдання.

6. Підбиття підсумків.

7. Організований перехід до класу.

1 хв.

1,5 хв.

0,5 хв.

0,5 хв.

0,5 хв.

1 хв.

У повільному темпі по колу в колону по одному.

Сполучати рухи з диханням (угору-вдих, униз-видих)

У нормі ‒ 90-100 уд./хв. Учням із підвищеною ЧСС виконати вправи на відновлення дихання.

За зростом біля лінії.

Біг на короткі дистанції.

Оцінити діяльність учнів, відзначити найкращих.

У колону по одному.