
- •План-конспект уроку №1
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку №2
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку №3
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку №4
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку №5
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку №6
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку №7
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку №8
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку №9
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку №10
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку №11
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку №12
- •Хід уроку
План-конспект уроку №1
Тема: Легка атлетика.
Мета: освітня – ознайомити учнів із правилами техніки безпеки на уроках легкої атлетики; повторити з учнями історію розвитку легкої атлетики та легкоатлетичними видами спорту;повторити техніку бігу на короткі дистанції; удосконалити техніку стрибків у довжину з місця; розвиваюча – розвивати швидкісно-силові якості, спритність, координацію; виховна – виховувати дисциплінованість, сміливість і впевненість у своїх силах та формувати вміння працювати колективно.
Тип уроку: навчальний.
Остаточна мета уроку: повторити та закріпити вивчений матеріал за попередні роки навчання.
Спортивний інвентар: обруч, скакалка, свисток.
Місце проведення: шкільний стадіон.
Час: 45 хвилин.
Хід уроку
Зміст уроку |
Дозування |
Організаційно-методичні вказівки |
|
І. Підготовча частина(15 хв.) |
|||
1. Шикування в одну шеренгу, привітання, повідомлення завдань уроку. 2. Вимірювання частоти серцевих скорочень (ЧСС) за 10 с. 3. Інструктаж із техніки безпеки під час занять легкою атлетикою.
4. Стройові вправи на місці (розрахунок на перший-другий; перешикування з однієї шеренги в дві; повороти праворуч, ліворуч і кругом; перешикування в одну шеренгу). 5. Комплекс загально розвивальних вправ в русі: - звичайна ходьба - ходьба на п’яточках, внутрішній та зовнішній стороні ступні - повільний біг - багатоскоки - приставними кроками - з високим підніманням стегна - із закиданням гомілок назад 6. Комплекс загально розвивальних вправ на місці: ‒ В. П.‒ руки на пояс. 1. – нахил голови вперед; 2. ‒ те саме назад; 3. ‒ нахил голови ліворуч; 4. ‒ те саме праворуч; ‒ В. П. ‒ ліву руку вгору, праву вниз. 1-2 ‒ пружинисті ривки руками; 3-4 ‒ те саме, змінивши положення рук; ‒ В. П. ‒ руки за голову. 1-2 ‒ на крок лівою ногою поворот тулуба в бік лівої ноги; 3-4 ‒ те саме, в інший бік; ‒ В. П. ‒ руки вниз. 1.‒ випад лівою уперед, руки на коліно ноги, що стоїть попереду; 2. ‒ те сааме другою ногою; ‒ стрибок ноги нарізно ‒ стрибок ноги разом. |
2 хв.
0,5 хв.
1,5 хв.
1 хв.
5 хв.
0,5 хв. 0,5 хв.
1 хв. 0,5 хв. 0,5 хв. 1 хв. 1 хв. 5 хв.
1 хв.
1 хв.
1 хв.
1 хв.
1 хв.
|
Перевірити наявність спортивної форми та взуття, стан здоров’я учнів. У нормі ‒ 60-70 уд./ хв.
Вимоги безпечної поведінки на заняттях з легкої атлетики: ‒ бігти з прискоренням тільки по своїй доріжці; ‒ у бігу на довгу дистанцію в повільному темпі не розмовляти, де нерівна місцевість долати з підвищеною увагою; ‒ спочатку, ніж виконувати стрибки, треба перевірити правильність того, як положенні гімнастичні мати на місці приземлення. Якщо стрибки виконуються на спортивному майданчику потрібно перевірити готовність ями для стрибків (пісок повинен бути рихлим і рівним, брусок для відштовхування не повинен бути вище рівня землі); ‒ будь-який стрибок виконується після того, як попередній учень покине місце приземлення; ‒ метання виконується тільки в тому напрямі, який вказав вчитель. Не можна метати м’ячі і гранати в той час, коли учні збирають їх. Стежити за поставою
Слідкувати за виконанням.
Слідкувати за осанкою.
Дотримуватися дистанції. Стежити за рівною спиною. Спостерігати за поставою, підборідям та чіткістю виконання. Фронтальний метод.
Дотримуватись дистанції. Утримувати рівновагу.
Руки в ліктях не згинати.
У повільному темпі.
Із великою амплітудою.
Утримувати рівновагу. |
|
ІІ. Основна частина(25 хв.) |
|||
1. Інформація про історію розвитку легкої атлетики.
2. Види спорту в легкій атлетиці.
3. Низький старт і стартовий розгін: ‒ теоретичні відомості про техніку виконання низького старту; ‒ демонстрація техніки низького старту; ‒ стартовий розгін із низького старту. 4. Стрибки у довжину з місця. 5. Повторити стрибки у довжину з розбігу способом «зігнувши ноги». |
3 хв.
3 хв.
5 хв.
7 хв. 7 хв. |
Визначити час її виникнення та розвиток на теренах України. Акцентувати увагу на такі види спорту, як біг, стрибки, метання. Вагу тіла розподілити на п’ять точок опори, погляд спрямований на стартову лінію. Звернути увагу на нахил тулуба при виході зі старту.
За командою вчителя. Звернути увагу на політ після відштовхування. |
|
ІІІ. Заключна частина(5 хв.) |
|||
1. Біг.
2. Вправи на відновлення дихання.
3. Вимірювання ЧСС за 10 с.
4. Шикування в одну шеренгу. 5. Домашнє завдання. 6. Підбиття підсумків.
7. Організований перехід до класу. |
1 хв.
1,5 хв.
0,5 хв.
0,5 хв. 0,5 хв. 1 хв. |
У повільному темпі по колу в колону по одному. Сполучати рухи з диханням (угору-вдих, униз-видих) У нормі ‒ 90-100 уд./хв. Учням із підвищеною ЧСС виконати вправи на відновлення дихання. За зростом біля лінії. Біг на короткі дистанції. Оцінити діяльність учнів, відзначити найкращих. У колону по одному. |