Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

V. Домашнє завдання

Читати казку і переказувати її.

УРОК37

Тема. Зробиш добро — не кайся, вдієш лихо — начувайся (чеська на­родна казка «Собаки, коти та миші»)

Мета: удосконалювати навички свідомого виразного читання; на­вчати учнів самостійно визначати дійових осіб, давати їм характеристику; удосконалювати вміння ділити текст на логічно закінчені частини, стис­ло переказувати прочитане; виховувати почуття відповідальності за свої вчинки.

ХІД УРОКУ

І. Мовна розминка

1. Скоромовка.

Скочив котик, Сів на плотик, Миє ротик І животик.

(М. Підгарянка)

2. Чистомовка.

Чі-чі-чі — сидить кіт на печі. Ла-ла-ла — миша від нього втекла. Енько-енько-енько — в нірку вскочила швиденько. Та-та-та — сміється з нашого кота.

3. Складовий аукціон.

Ча — (час, часник, чай, чайка, чари. ) Чо — (чоботи, чоловік, чорний, чоло. ) Че — (черевик, червень, чернетка, чесність. )

4. Читайте чітко і виразно.

Миші милом миску мили, Миші миску загубили.

Може, мило в річку впало? Може, мило жаба вкрала? І маленьких жабенят Милить милом аж до п'ят?

II. Перевірка домашнього завдання

Гра «Обличчям до обличчя»

Учні повертаються одне до одного у парі і переказують зміст казки.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні своєю народною мудрістю з нами поділиться чеський народ.

І\Л Опрацювання чеської народної казки «Собаки, коти та миші»

1. Робота над заголовком казки.

  • Що відомо про цих тварин?

  • Які у них взаємини у реальному житті?

  • Чи можуть вони дружити між собою?

  • Де вам це доводилось спостерігати? Розкажіть.

Гра «Мікрофон»

2. Гра «Бджілки».

Напівголосне читання учнями казки, кожен — у своєму темпі.

— Будьте готові до тестування.

1) За вірну службу собаки дістали грамоту, написану:

а) на овечій шкірі;

б) на телячій шкірі.

2) Коти викрали грамоту і затягли її:

а) до сараю;

б) до комори.

3) Грамоту у котів вкрали:

а) миші;

б) сусідські коти.

4) З'їсти грамоту запропонувала:

а) найсильніша миша;

б) найстарша миша.

5) Собаки вимагали грамоту:

а) від мишей;

б) від котів.

6) Коти віддати грамоту:

а) погодилися;

б) не погодилися.

овечій

мотлох

3. Словникова робота. Двір о

миттю ненавидить

шкурі м

заздрили м

комора н

Мотлох — ганчір'я, дрантя.

4. Читання казки учнями «ланцюжком».

  • Що нового ви з'ясували для себе?

  • Визначте зачин, основну частину і кінцівку казки.

  • Хто з тварин чесно заслужив нагороду?

  • Хто діяв із заздрощів?

5. Гра «Засічка — кидок».

За командою «Кидок» всі діти починають читати напівголосно текст. За командою «Засічка» — зупиняються й олівцем відмічають остан­нє прочитане ними слово. Цей самий текст аналогічно читають ще раз (не більше трьох разів!). Під час повторного читання діти переконують­ся, що прочитали більший обсяг — «засічка» поставлена вже далі. Це до­водить їм необхідність багаторазового читання тексту, адже з кожним ра­зом результат поліпшується.

6. Гра «Слідопити».

Учень читає початок (або кінець) речення, решта учнів повинна від­шукати кінець (або початок) цього речення і прочитати.

7. Робота над ілюстрацією до казки.

— До яких частин казки відсутні кадри діафільму?

8. Переказ казки за кадрами діафільму. V. Підсумок уроку

  • Чого хотів навчити чеський народ цією казкою?

  • Що спільного між цією казкою і болгарською казкою «Виногра­дар і змія»?