Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

V. Підсумок уроку

  • Чого вчить нас ця казка?

  • Яка її головна думка?

  • Чи може бути легким хліб?

VI. Домашнє завдання

Переказувати казку.

УРОК36

Тема. Зробиш добро — не кайся, вдієш лихо — начувайся (болгарська народна казка «Виноградар і змія»)

Мета: удосконалювати читацькі навички школярів; сприяти засвоєн­ню змісту казки; вчити переказувати текст за складеним планом; визна­чати композиційні частини: зачин, основну частину, кінцівку; виховува­ти почуття відповідальності за свої дії.

ХІД УРОКУ

І. Мовна розминка

1. Скоромовка.

Дуже рада видра-мати: Навидрились видренята! Хто видрят покривдить схоче — Видра видряпає очі.

2. Читайте чітко і без помилок.

Пригощати, виноград, щедрий, їжачок, виноградар, хвилина, змія, дощ, щітка, щука, чарівник, дубочок, дівчинка, щавель, паличка, сміх, чижик, жонглер.

Читайте ще раз, але тільки слова, що відповідають на запитання

хто?

3. Гра «Зоряна година».

Із букв слова утворити нові слова. Жайворонок ворон, жар, корона, рай, ворона...

II. Повідомлення теми і мети уроку

1. Загадка.

В'ється вірьовка — На кінці головка. (Змія)

— Болгарський народ присвятив цій тварині одну із казок.

III. Опрацювання болгарської народної казки «Виноградар і змія»

1. Читання казки вчителем.

— Які почуття виникли у вас після прослуховування тексту?

2. Словникова робота.

Змія кухоль

каміння відтоді

щоранку виноградар

майбутнього розгніватися

відновитися замахнувся

3. Читання казки учнями «ланцюжком».

  • Назвіть головних героїв казки.

  • Де жила змія?

  • Що надумав зробити виноградар для змії?

  • Як він це зробив?

  • Як змія віддячила виноградареві?

  • Скільки часу дружили виноградар і змія?

  • Кому виноградар розповів про змію? Чому він це зробив?

  • Який злочин вчинив син? Про яку рису його характеру це свід­чить?

  • Як змія покарала сина господаря?

  • Що запропонував господар змії після того, як минуло багато часу?

  • Чи погодилася на це змія? Прочитайте.

  • Прочитайте речення, яке передає головну думку казки. Чи може воно бути прислів'ям?

Фізкультхвилинка

4. Складання плану казки.

  1. Читання І частини «дощиком».

  2. Читання ІІ частини «дощиком».

  3. Читання ІІІ частини «хвилею».

План казки

I. Дружба виноградаря і змії.

  1. Злочин сина.

  2. Дружбу повернути неможливо.

5. Гра «Живі картинки».

Один учень читає, а інший мімікою ілюструє почуте.

6. З'єднайте частини речення.

Якось виноградар побачив змію... ...іледве дійшов додому.

Виноград узяв кухоль із золотим... ...і надумав зробити їй добро.

Він розпух... ...і пішов собі.

7. Гра «Диктор телебачення».

Читати текст, періодично відриваючи погляд, щоб подивитися на гля­дачів.

8. Гра «Так чи ні».

  1. Змія жила у великій купі каміння, що лежала біля винограднику. (Так)

  1. Виноградар щоранку приносив змії глечик молока. (Ні)

  2. Виноградар розповів про змію батькові. (Ні)

  1. Син надумав вбити змію. (Так)

  2. Змія і виноградар відновили дружбу. (Ні)

9. Переказ казки за складеним планом.

10. Робота над прислів'ями.

  • Прочитайте прислів'я. Як ви його розумієте?

  • Чи може воно бути заголовком до казки?

Підсумок уроку

— Чого навчила вас болгарська казка?