Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

IV. Підсумок уроку

  • Хто у казці хитрий? А кого перехитрили?

  • Чи відрізняється чимось лисичка в українській і російських казках?

V. Домашнє завдання

Переказувати казку.

УРОК35

Тема. Хто дбає, той і має (білоруська народна казка «Легкий хліб») Мета: ознайомити учнів із білоруською народною казкою; удоскона­лювати навички виразного читання за особами; вчити аналізувати про­читане, переказувати, збагачувати словниковий запас учнів; виховува­ти працелюбність.

ХІД УРОКУ

І. Мовна розминка

1. Скоромовка.

Вовк-вовцюг вівцю волік. Вова вовку — вила в бік. Як завив же вовк-вовцюг, Миттю випустив вівцю.

2. Прочитайте і посміхніться! Качка кумкає, а жаба кряче. Собака нявчить, а кішка гарчить. Зозуля кукурікає, а півень кує. Порося ґелґоче, а гусак хрокає. Голуб дзижчить, а джміль. Корова каркає, а.

Продовжте самостійно! Розплутайте плутанку, прочитайте правильно.

II. Перевірка домашнього завдання

Інсценізація російської народної казки «Лисичка».

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні ми ознайомимося з білоруською народною казкою «Лег­кий хліб».

Один із головних героїв цієї казки буде добре відомий. А хто — за­раз відгадаємо.

Ходить хмуро між дубами,

Хижо клацає зубами.

Весь, як є, — жорстока лють,

Очі так її і ллють.

Зачаївся ось, примовк —

Грізний звір цей, звісно,... (вовк).

  • Згадайте казки, головним героєм яких є цей хижак.

  • А в яких казках він зображений разом із лисицею?

І\Л Опрацювання білоруської народної казки «Легкий хліб»

1. Читання казки вчителем.

— Хто, крім вовка, є персонажами казки?

2. Словникова робота.

Вигін стомився кущем

підкови розв'язав закрасує

кущем сподобався стривай

чоловіче облизнувся дочекайся

Читання слів «буксиром» учнями в парах за вчителем. Марудна — одноманітна, надокучлива.

Вигін — частина поля, луків, куди виганяють пастися худобу Закрасує — зацвіте.

3. Повторне читання казки учнями.

Гра «Квіточка»

Читає той учень, на парту якого впала квіточка.

  • З якою інтонацією читати слова косаря? (Спокійно, розважливо)

  • А вовка? (Нетерпляче, з роздратуванням)

  • Коня? (Впевнено)

  • Прочитайте у казці зачин, основну частину і кінцівку.

4. Аналіз змісту казки з елементами вибіркового читання.

  • Де відпочивав косар?

  • Хто до нього вийшов? Яким він був?

  • Що вовк попросив у косаря?

  • Чи сподобався вовкові пояснення косаря?

  • Чи влаштував його такий хліб?

  • Куди відіслав косар вовка? Чи вдалося сіроманцеві знайти лег­кий хліб?

5. Гра «Блискавка».

Розмістити слова в тому порядку, в якому вони розміщені у казці, по­казуючи довгий шлях хліба до столу.

Зорати, заборонувати, посіяти, зійде, перезимує, виросте, закрасує, наливатиметься, достигатиме.

— Як вовк покуштував «легкого хліба»? Прочитайте.

6. Читання казки за особами.

  • Що в казці означає вислів легкий хліб?

  • Порівняйте значення таких висловів: легкий хліб, легка пір'їна, лег­ка, легка задача.

Що ви помітили?

7. Гра «Чиї це слова?»

  • Спершу треба землю зорати...

  • Порадь мені, як легше їжу добувати.

  • Тільки спершу зніми з моїх ніг підкови, щоб не поламати собі зуби об них.

8. Гра «Слідопити».

Робота в групах

— Скільки разів у тексті зустрічається слово?

I група — вовк;

II група — косар;

III група — хліб.

9. Гра «Дуель». Робота в групах

Групи ставлять запитання одне одному за змістом казки.