Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

IV. Підсумок уроку

— Час повертатися додому. Для того щоб допомогти машиністові швидше нас довести, давайте відновимо прислів'я, в яких загублено кін­цівки. Це додасть швидкості потягу.

  • Казка вчить, як... (на світі жить).

  • Без труда нема... (плода).

  • Як підеш, так і... (знайдеш).

  • Де сила не візьме, там розум... (допоможе).

  • Мудрим ніхто не вродився, а... (навчився).

  • Яким казкам відповідають ці прислів'я?

  • Хто автор цих казок?

Їхав потяг наш невпинно Із казкової країни. Там живуть герої чемні, Добрі, ввічливі! Напевно, Ви такими будете, Поради не забудете.

— Як же самим потрапити до країни Казок? Читати! Під шелест сторі­нок ви перенесетесь у казковий світ. Вивчайте казки! Нехай вони ідуть по світу і завжди живуть серед нас.

Проводиться оцінювання роботи учнів.

УРОК34

Тема. Хто за чуже хапається, свого позбувається (російська народ­на казка)

Мета: ознайомити дітей із російською народною казкою «Лисичка»; удосконалювати техніку свідомого виразного читання; вчити переказу­вати прочитане близько до тексту; характеризувати дійових осіб; вихо­вувати любов до художнього слова.

ХІД УРОКУ

І. Мовна розминка

1. Скоромовка.

Лисеня та левеня

Їли ласощі щодня.

Кожен мав велику ложку —

Горщик спорожнів потрошку

2. Мовні загадки.

• Чим закінчується і зима, і весна? (Буквою А)

' З «б» — нестерпим я буваю, З «м» — весь одяг поїдаю. (Біль міль)

• Переставте букви, утворіть нове слово.

Лови воли; волога голова; вінок — вікно.

3. Гра «Зоряна година» (із букв слова утворити нові слова).

Диктант кит, кат, так, нитка, танк, тин...

4. Розчитування за складовою таблицею.

II. Повідомлення теми і мети уроку

1. Розшифруйте і прочитайте.

  • ийовнизуб арц (Ліна Костенко «Бузиновий цар»)

  • акрукачив (Українська народна казка «Рукавичка»)

  • Що можете сказати про ці твори?

  • Чим вони різняться між собою? (Українська народна і літератур­на казки)

— Сьогодні ми почнемо знайомство з казками народів Європи. Подивіться на карту Європи. Назвіть країни, які ви знаєте. Кожен

народ самобутній і неповторний. У кожного народу свої звичаї, тради­ції, своя культура і, звичайно ж, свої казки. Сьогодні ми познайомимо­ся з російською народною казкою «Лисичка».

III. Опрацювання російської народної казки «Лисичка»

1. Гра «Бджілки».

Напівголосне читання казки — кожен у своєму темпі.

— Чи чули ви про цю казку раніше?

2. Словникова робота.

3. Читання казки учнями «ланцюжком».

Фізкультхвилинка

4. Аналіз змісту казки з вибірковим читанням.

  • Куди поїхав дід?

  • Чи наловив він риби?

  • Що захотілося матері?

  • Чому вона прикинулася мертвою?

  • Чи вдалося їй обдурити діда?

  • Для чого дід забрав лисичку?

  • Куди він поклав лисицю?

  • Що зробила лисичка з дідовою рибою?

  • Що сказала баба дідові, коли нічого не знайшла на возі?

  • Як ви розумієте зміст виділеного речення?

  • Знайдіть у тексті зачин, основну частину і кінцівку.

5. «Живі картинки».

Один учень читає, інший мімікою ілюструє почуте.

6. Гра «Розвідники».

— Скільки разів у казці зустрічається слово?

I група — дід;

II група — баба;

III група — лисичка.

7. Гра «З'єднайте частини речення».

Побачила його лисичка ...а сама втекла.

Викинула всю рибку,... ...і схотілось їй рибки попоїсти.

Підійшла баба до саней ...а сам пішов спереду.

Узяв лисичку і поклав на сани,... ...ні коміра, ні риби

8. Переказ казки. Гра «Обличчям до обличчя».

Учні повертаються одне до одного у парі і переказують зміст казки.

9. Творчий переказ. Переказати казку:

а) від свого імені;

б) від імені діда;

в) від імені лисички.