Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

V. Робота над казками

Передача «Сміхопанорама»

З'являється заставка на екрані телевізора: «Сміхопанорама». Робота в парах

— Зараз кожна пара створить свою смішну казочку — таку собі суміш із тих казок, що ви знаєте. А щоб вам було зрозуміло, як саме це робити, я розкажу свою казку.

Жила собі була Курочка-Ряба у хатинці на курячих ніжках. Вий­шла вона погуляти і зустріла трьох поросят — Ніф-Ніфа, Нуф-Нуфа, Наф-Нафа. Вони йшли в гості до Лисички, бо вона готувала їм смач­ний обід...

Діти створюють і зачитують свої імпровізації. Учитель оцінює їх.

VI. Підсумок уроку

  • Чи сподобався вам наш телеурок?

  • Чим?

Передача закінчилась. Мабуть, друзі, ви стомились. А тепер — відпочивать Та казки — не забувать.

VII. Домашнє завдання

Виразно читати, розповідати казку В. Сухомлинського «Соловей і Жук».

Знати відповіді на питання, що вміщені після тексту казки.

УРОК33

Тема. Підсумковий урок-вікторина за темою «Казки українських письменників»

Мета: систематизувати знання дітей із розділу; розвивати навички діалогічного та монологічного мовлення; виховувати бажання поповню­вати свої знання, вивчати творчість українських письменників.

Обладнання: портрети-малюнки героїв казок; музичний запис піс­ні «Голубий вагон».

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Повідомлення теми та мети уроку

1. Вступне слово учителя.

— Сьогодні ми з вами вирушаємо у подорож до країни Казок ук­раїнських письменників.

Казка — це чарівна країна, де добро завжди перемагає зло.

Казок країна чарівна, — У гості вас чека вона. Отож часу не гайте, У подорож рушайте!

— Увага! Увага! Наш казковий експрес вирушає від станції Кривий Ріг до станції країни Казок. У мандрівці нас чекатимуть цікаві зустрічі, пригоди. Щоб проїхати всю країну, вам треба пригадати все, що ви знаєте та вмієте, бути уважними та спостережливими. Всі вирушаємо у дорогу!

Звучить музичний запис пісні «Голубий вагон» В. Шаїнського.

III. Подорож країною Казок

Станція I «Впізнай героя» (за висловлюванням)

Робота в групах

Кожна група отримує картку, де записані висловлювання героїв ка­зок. Потрібно впізнати героя.

Картка

  • Призволяйся, не погордуй. Сама варила. (Лисичка)

  • Вибачай, любонько, чим хата багата, тим і рада, а більше на цей раз нічого немає. (Журавель)

  • Відчиніться, відімкніться! Ваша матінка прийшла, ваша матінка із лісу молочка вам принесла. (Коза)

  • Дістань мені черевички, бо лапи мої у воді мерзнуть. Не дістанеш — з'їм. (Лебідь)

  • У-у-у! Забирайся, а то з'їм. Дивись-но, читати, каже, не вмію! Всі казки — про смачних козенят. У-у-у! (Вовк)

  • Снігом, кажеш, земля вкривається? Щось не пригадую такого. Ось скоро тридцять років мені, а ніякого снігу не бачила. (Черепаха)

  • Ну й мудрець! Виходить, що й ти потрібен людям? Ось запитаємо дівчинку, вона скаже, хто потрібен людям, а хто — ні. (Соловей)

Діти зачитують свої відповіді. Малюнки героїв вивішуються на дошці. Знову звучить музика, діти «імітують» рухи поїзда. Експрес прибуває до на­ступної станції.

Станція II «Знайди казку»

— Наші герої теж подорожували з нами, але кожному з них потрібно повернутися до своєї казочки. Допоможіть їм.

Робота в парах

Діти знаходять казку, з якої прийшов герой:

  • Лисичка — «Лисичка і Журавель».

  • Журавель — «Лисичка і Журавель».

  • Коза — «Вовк і козлята».

  • Лебідь — «Про дівчинку Наталочку і сріблясту рибку».

  • Вовк — «Зайчаткова казочка».

  • Черепаха — «Чи є зима?».

  • Соловей — «Соловей і Жук».

— А тепер кожен із вас обере собі казочку, яка йому найбільше спо­добалася, і разом із героєм цієї казки ще раз завітає до неї в гості.

Перечитаємо казку ще раз. Самостійне читання улюбленої казочки.

Станція III «Авторська»

— Поки ви читали казки, наш експрес прибув до третьої станції, де кожна казочка знайде свого автора.

Запис на дошці

Ю. Ярмиш Л. Костенко


«Бузиновий цар» •--—^¿¿¡1^'' «Чи є зима» «Зайчаткова казочка» «Як Лиска голосок собі кувала»

«Соловей і Жук» О. Буцень

В. Сухомлинський Л. Костенко

Станція IV «Будь уважним»

— Наш поїзд — на станції «Будь уважним». Робота у мікрогрупах

У кожному вагоні сидять четверо «пасажирів». Кожен «вагон» отри­мує «квиток», в якому є помилка. Ви повинні знайти ці помилки, і тіль­ки після цього поїзд вирушить далі.

1. Знайдіть помилку у тексті. 1-й квиток

У садочку-зеленочку Ходить дівка у віночку Хтось їй грає на дуду, Подивлюся я піду.

(«Дівка» замінили словом «вишня».)

2-й квиток

Лис як пісеньку послухав,

То прищурив аж два вуха.

Заспівала пісню мамі —

В мами з вухами те ж саме!

(«Аж два» замінили словом «зразу».)

3-й квиток

Скажу, вам, і другу

Прибіг котик із лугу

Ліг собі серед печі,

Муркотів дивні речі.

Дасте бубликів в'язку —

Докажу вам казку.

(«Вам» замінили словом «діти».)

4-й квиток

Якось злющий вовк підслухав,

Що коза пішла у ліс,

До воріт прибіг щодуху,

Під ворота сунув ніс.

(«Злющий» замінили словом «сірий».)

5-й квиток

Почала коза радіти:

  • Ну й Рябко наш молодець!

  • Ну й хороші в мене діти! — Тут і казці кінець.

(«Хороші» змінили словом «розумні».) Станція V «Театральна»

Діти працюють у мікрогрупах. Обирають за бажанням казочку, готу­ють її інсценізацію. Інсценізація казок.