Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

IV. Домашнє завдання

Намалювати Бузинового царя.

Гарно навчитися читати ці дві казочки.

V. Підсумок уроку

  • Чи був наш урок урожайним на нові знання?

  • А красивим, організованим, розвивальним?

  • Що нового ви дізнались?

  • Чи сподобалося вам на уроці?

УРОК30

Тема. Потрібно учиться — завжди пригодиться (Ю. Ярмиш «Зайчат-кова казочка»)

Мета: вчити дітей правильно та виразно читати; розвивати вміння висловлювати свою думку, давати відповіді на питання; виховувати по­вагу до знань.

Обладнання: запис на дошці теми уроку; пакунки з деформованими прислів'ями про книгу; таблиці «За», «Проти».

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

Учитель

Дзвоник нам сигнал вже дав, Працювати час настав. Тож і ми часу не гаймо, Працювати починаймо!

II. Перевірка домашнього завдання

  1. Читання казок В. Каменчук «ЯкЛиска голосок собі кувала» та Л. Кос­тенко «Бузиновий цар».

  1. Перевірка малюнків Бузинового царя.

III. Повідомлення теми та завдань уроку

— Сьогодні я запрошую вас всіх до великої країни, назву якої ви мені скажете, прочитавши анаграму:

раКїна наЗнь

А живуть в цій країні веселі і мудрі жителі. Править країною Коро­лева зі своїми помічниками. А хто вони, ми дізнаємося, розгадавши за­гадки.

Коли хочеш ти читати, То повинен всіх нас знати. А коли ти нас не знаєш, То нічого не вгадаєш. (Букви)

  • Букви — це жителі країни Знань.

  • А хто ж Королева цієї країни?

Дуже я потрібна всім —

І дорослим, і малим,

Всіх я розуму учу,

А сама завжди мовчу. (Книга)

— Отже, найголовнішою у країні знань є книга зі своїми помічника­ми. А чи знаєте Ви, хто вони такі, ці помічники? (Газети, журнали)

IV. Актуалізація опорних знань

1. Робота в групах.

— А зараз ми, працюючи у групах, виконаємо такі завдання. Клас розподіляємо на три групи (за рядами).

Проводиться дидактична гра «Зберіть прислів'я».

I група

  • Наберешся, розуму, подружишся, з книгою, наберешся. (З книгою подружишся розуму наберешся.)

  • Книжка, віконце, це, маленьке, весь світ, а, нього, через, видно. (Книжка — це маленьке віконце, а через нього весь світ видно.)

II група

  • Допоможе, в, книга, труді, в, біді, виручить. (Книга допоможе в труді, виручить у біді.)

  • Людина, книги, без, води, криниця, як. (Людина без книги, як кри­ниця без води.)

III група

  • Хто, читає, знає, багато, той, багато. (Хто багато читає, той багато знає.)

  • Книга, без, твій, рук, як, друг, неї. (Книга твій друг, без неї як без рук.)

Один представник із групи читає складене прислів'я і пояснює його зміст.

2. Дидактична гра «За і проти».

— Діти, а тепер прочитаємо прислів'я, яке є темою нашого уроку (за­пис на дошці).

Потрібно учіться — завжди пригодиться.

— Чи всі так вважають? Для чого потрібно вчитися?

— Зараз ми проведемо дидактичну гру, яка називається «За і проти». Оберемо по 5 дітей, які будуть об'єднані у команди.

I команда «За»

II команда «Проти»

Ті, які думають, що потрібно вчитися. Чому?

Ті, які думають, що вчитися не потрібно. Чому?

1. Багато буду знати.

2. Буду мати хорошу професію. 3.

4.

1. Більше вільного часу.

2. Важко виконувати уроки. 3.

4.

— За 5 хвилин ви повинні надати свої твердження.

Клас готується прийти на допомогу будь-якій команді. Через 5 хвилин заслуховуються відповіді дітей.