Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

VII. Підсумок уроку

  • Чого нас навчила ця казочка?

  • Чи відповідають змісту казки слова: «Друзі пізнаються в біді»?

Скоро продзвенить дзвінок І скінчиться наш урок. Будемо відпочивати, А казки — не забувати!

VIII. Домашнє завдання

Виразно читати і детально переказувати казку.

Проектантам дізнатися про життя риб, лебедів, горобців, жаб, лисиць.

(Призначаються учні за бажанням.)

УРОК29

Тема. І найтонший колосок має власний голосок (В. Каменчук «Як Лиска голосок собі кувала»; Ліна Костенко «Бузиновий цар»)

Мета: формувати вміння аналізувати твори за змістом; збагачувати словник дітей новими словами; поглиблювати техніку читання віршова­них творів; розвивати вміння знаходити головну думку творів; виховува­ти почуття гідності, любов до всього, що створила природа.

Обладнання: записи проектантів; малюнок лисички; грамзапис пісні «Я — Лисичка, я — сестричка.»; цифри: 1, 2, 3, 4, 5; запис словникових слів на дошці; малюнок куща бузини; малюнок Бузинового Царя.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

— Для того щоб урок наш був цікавим, минув швидко і з користю, ми повинні зламати кригу відчуженості, згуртуватися. Зараз виконуємо вправу «Криголам».

Отже, наш урок повинен бути...

У — урожайний (на нові знання (добирання слів дітьми)). Р — розвивальний... О — організований... К — красивий...

II. Перевірка домашнього завдання

  • Яку казку ви читали дома?

  • Хто її автор?

  • Що трапилося зі сріблястою рибкою?

  • Хто хотів допомогти рибці?

  • А що ви знаєте про цих тварин (рибку, жабку, лебедя, горобчика)?

  • Давайте вислухаємо наших проектантів.

(Діти зачитують свої повідомлення, які вони підготували вдома про кожну тварину.)

Перевірка читання та розповіді казки здійснити за малими групами.

Діти в класі об'єднуються у п'ять груп. Кожна група займає своє міс­це біля відповідної цифри (1, 2, 3, 4, 5).

Групи обирають лідерів, які здійснюють перевірку в кожного учня чи­тання та переказу казки. Кожну групу захищають по одному представ­никові. Цих дітей заслуховують всі учні. Відбувається колективне обго­ворення відповідей дітей та їх оцінювання.

III. Робота над новим матеріалом

1. — Послухайте, хто до нас завітав сьогодні на урок?

В темнім лісі проживає, Довгий, гарний хвостик має. Їй на місці не сидиться, Усі звуть її (лисиця).

Учитель виставляє малюнок лисички.

— А що ви знаєте про цю тварину? (Відповіді дітей.)

  1. — А тепер послухаємо нашого «проектанта». Він нам зачитає все, що знайшов вдома у додатковій літературі про лисичку. (Відповідь учня.)

  1. — А ви знаєте, як гарно Лисичка може співати? Давайте послухаємо запис її пісеньки, яка називається «Я —Лисичка, я — сестричка...»

Звучить пісня «Я — Лисичка, я — сестричка...». Діти слухають.

  • Чи гарно співає Лисичка?

  • А коли ця Лисичка була маленькою і дуже хотіла навчитися співа­ти, послухайте, яка сумна пригода з нею трапилася.

Читання учителем казки В. Каменчук «Як Лиска голосок собі кувала».

— Чому ж у маленької Лисички потекли слізки двома струмками?

5. Словникова робота.

Коваль — людина, яка кує залізо при високій температурі. Ковадло — підставка на якій кують металеві вироби. Прищулив вуха — пригнув. Власний — особистий.

  1. Читання казки мовчки.

  2. Робота за змістом прочитаної казки:

  • Про що попросила Лиска коваля?

  • Що відповів їй коваль? (Зачитати уривок казки.)

  • Якого ж голосу захотіла Лиска?

  • Чи скував коваль їй голос Солов'я?

  • Чи сподобався цей голосок татові, мамі?

  • Чому?

  • Як ви розумієте слова: «Всі, хто пісню Лиски слухав, вклали зіл­лячко у вуха»?

  • Що ж порекомендував маленькій Лисичці дідуньо Лис? (Зачи­тати.)

— Як ви вважаєте, чи послухалася дідуся маленька Лисичка? (Так)

— І тому ми сьогодні почули, яку гарну пісеньку вона нам заспівала. Яка ж головна думка цього твору? (Кожен повинен мати свій власний

голосок і свою мову.)

Фізкультхвилинка

8. Продовження роботи над новим матеріалом.

— А ще сьогодні до нас на урок завітав цар, та не звичайний, а бузи­новий. (Учитель показує малюнок на С. 73 книги.)

— Що це таке «бузина»? (Словникова робота.)

Бузина — це кущ, який росте у садках людей, має білі китиці дріб­них квітів, і ці квіти перетворюються на дрібненькі чорні намистинки — плоди. Бузину використовують для лікування кашлю. (Учитель показує малюнок куща бузини.)

— Чому ж завітав до нас Бузиновий цар? А хоче він перевірити, чи знає­те ви, які плодові дерева ростуть у садках?

9. Робота в групах.

Учні об'єднуються у три групи (за рядами) і протягом 3 хв записують якомога більше назв дерев, що ростуть в садах. Командири груп зачиту­ють відповіді учнів.

— А тепер послухайте розповідь Бузинового царя про дива, які від­буваються вночі у садочку-зеленочку.

  1. Читання твору учителем.

  2. Словникова робота.

— Чи всі слова вам зрозумілі?

Дудка-джоломія — чарівна сопілочка. Опанча — святковий одяг.

  1. Читання твору учнями мовчки.

  2. Читання «ланцюжком».

  3. Відповіді на запитання.

  • Хто написав для нас цю казку? (Ліна Костенко)

  • А казку «Як Лиска собі голосок кувала»? (Валентина Каменчук)

  • Це літературні (або авторські) чи народні казки? Чому?

  • Які ж дива творяться у садочку-зеленочку? Зачитати.

  • Яким уявляє бузинового царя бабуся?

  • А яким дитина?

  • А тепер поглянемо на малюнок в підручнику. Яким він здається вам?