Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать
  1. Фізкультхвилинка

  2. Аналіз змісту прочитаного твору

1. Знайдіть у казці зачин, основну частину, кінцівку.

2. Дайте характеристику героям. Розкажіть про них.

  • Якою в казці була Лисичка?

  • Яким був Журавель?

3. Дайте відповіді на запитання, розміщені в кінці тексту.

  • Про що ця казка? Чи знайома вона вам?

  • Прочитайте, як Лисичка частувала Журавля.

  • Як Журавель віддячив Лисичці?

  • Чому Лисичка зареклася дружити з Журавлем?

  • Поділіть казку на дві частини. Як можна назвати кожну з них?

— Які почуття слід передати, читаючи слова Журавля, коли він був у гостях у Лисички і в себе вдома?

4. Підготуйтеся стисло розповісти казку.

VII. Розповідь казочки дітьми

Учитель одночасно показує малюнки з книги І. Франка «Лисичка і Журавель».

VIII. Підсумок уроку

— Отже, наш урок добіг кінця. Що ж нового на ньому ми дізналися? (Казки бувають не тільки народними, а йлітературними або авторськими.)

  • З якою казкою ми ознайомилися?

  • Чого вона нас навчила?

  • Що нового, хорошого потрапило у ваше сердечко?

Гра «Незакінчене речення

«Я сьогодні на уроці зрозумів.»

IX. Оцінювання знань учнів

X. Домашнє завдання

Читати та переказувати казочку «Лисичка та Журавель». За бажанням проілюструвати казку.

УРОК27

Тема. Друзі пізнаються в біді (Н. Забіла «Вовк і козлята»; М. Підгірян-ка «Безкінечні казочки»)

Мета: удосконалювати техніку читання віршованих творів, вираз­ність, артистичність читання; розвивати вміння аналізувати прочитане, давати відповіді на запитання; виховувати бажання завжди приходити на допомогу, не залишати людину в біді.

Обладнання: малюнки Вовка, Кози, козенят, собаки, котика, півни­ка, їжака, зайця, качечки; записи на дошці; букви.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

Учитель

Проспівав дзвінок Починається урок З Божої ласки, З цікавої казки...

II. Перевірка домашнього завдання

— Що було задано додому? (Читати та переказувати казочку «Ли­сичка та Журавель». За бажанням проілюструвати казку.)

  1. Учитель перевіряє й оцінює читання учнями казки.

  2. Робота в парах.

— Діти, зараз ви будете працювати парами. Ви перевірите свого то­вариша, чи вміє він переказувати казочку. Один учень переказує першу частину казки, а інший — другу частину. (Діти працюють упродовж від­веденого часу.)

3. Розгляд малюнків, які діти виконали до цієї казки.

III. Актуалізація опорних знань

1. Уч и т е л ь. Діти, в мене на дошці розсипалися букви. Давайте по- будуємо з них слово.

а, а, з, к, К

2. Побудова асоціативного куща до слова казка. Діти складають з букв слово казка.

чарівність

рідний дім

дитинство

народна

авторська

школа

І ^ (літературна) бабуся доброта (Побудова «асоціативного куща» на дошці у вигляді схеми.)

IV. Робота над новим матеріалом

1. Уч и т е л ь. Давайте прочитаємо тему нашого уроку. («Друзі пізна­ються в біді»)

  • Як ви розумієте ці слова? Поясніть.

  • Чи доводилося вам до когось приходити на допомогу?

  • Як ви допомагаєте своїм друзям?

  • Хто з вас любить виручати товаришів з біди? Чому?

  • Як ви себе почуваєте, коли вам дякують за допомогу?

3. Учитель. Сьогодні ми познайомимося з вами з двома казочками Наталі Забіли «Вовк і козлята» та Марійки Підгірянки «Безкінечні казочки».

  • Чи відомі вам назви цих казочок?

  • А кому вдома розказували казку «Вовк і козенята»?

  • Хто може розповісти цю казочку? (Розповіді дітей.)

  • А тепер послухаємо казочку Н. Забіли «Вовк і козлята» і скажемо, чим вона схожа на казку, яку ви вже знаєте, а чим відрізняється?

  1. Читання казки учителем.

  2. Бесіда.

  • Чи сподобалась вам ця казочка?

  • Чим вона схожа на ту казочку про вовка та козенят, яку ви чули в дитинстві? (Відповіді дітей.)

  • А чим відрізняється? (Має автора. Написана у віршованій формі. Має ще одного героя (Рябка).)

  • Чи відповідає ця казочка темі нашого уроку «Друзі пізнаються в біді»?

  • Хто ж той друг, який виручив козеняток із біди? (Собака Рябко)

6. Робота над текстом казки. Словникова робота.

— Прочитати важкі для читання слова з дошки. Деякі з них — пояс­нити. (Робота над значенням слова.)

Козлята підслухав

блискотить проковтну

стукотить промовляти

відчиніться вовк

відімкніться злякалися

  • В кожному стовпчику підкреслити «зайве» слово.

  • Чи таку назву має наша казка? (Вправа для перевірки уважності.)

  • Казка має назву «Вовк і козлята», написала її для вас. (діти до­повнюють).

  1. Читання казки мовчки.

  2. Читання ланцюжком (по 1 куплету).

  3. Аналіз змісту казки.

  • Хто чекав у хатинці маму-козу?

  • Зачитайте слова мами-кози, які вона співала своїм діткам, прихо-дячи додому.

  • Як звали пса, який жив із козенятами?

  • Хто ж прийшов і подумав: «Зараз козляток проковтну одним ковт­ком»?

  • Хто помітив Вовка?

  • Чи розумно вчинили козенята, «відімкнувши ворота і випустив­ши пса Рябка»?

  • Що трапилося з Вовком?

  • Яким був Рябко?

  • Чи можна Рябка назвати сміливим? Доведіть.

V. Гра-інсценізація за матеріалами казки

H. Забіли «Вовк і козлята»

— Оберемо дійових осіб. Хто буде виконувати ролі вовка, кози, ко­зенят, пса Рябка, автора? Решта дітей стає в коло і утворює хатку, в якій сидять козенята та пес Рябко.

Проводиться інсценізація казки.