Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

V. Домашнє завдання

Відповіді на запитання (С. 60).

УРОК26

Тема. Яке частування, таке і дякування (І. Франко «Лисичка і Жу­равель»)

Мета: дати дітям поняття «авторських» (літературних) казок; вчи­ти їх аналізувати зміст твору, давати характеристики героям; розвивати техніку читання дітей; виховувати вміння працювати в колективі та са­мостійно.

Обладнання: малюнки Лисички, Журавля; книга І. Франка «Лисичка і Журавель»; записи на дошці плану уроку; дівчинка Казка.

ХІД УРОКУ

  1. Організаційний момент

  2. Оголошення мети та завдань уроку

— Діти, сьогодні на уроці ми з вами будемо працювати за таким планом.

(Планроботи записаний на дошці.)

  1. Вправа «Очікування».

  2. Перевірка домашнього завдання (робота в групах).

  3. Знайомство з авторськими (літературними) казками.

  4. В гостях у Лисички та Журавля.

— Я дуже рада працювати з вами. Хоча на вулиці і зима, але мене бу­дуть зігрівати на уроці ваші теплі усмішки і гарячі добрі сердечка. В кож­ного з вас на парті лежить сердечко. Погляньте на нього — і воно вам під­каже, що ви «очікуєте» від сьогоднішнього уроку. Пам'ятайте, що почи­нати слід зі слів: «Я очікую...»

Вправа «Очікування»

Діти говорять слова-очікування, прикріплюють свої сердечка до дошки.

— Подивіться, які гарні сердечка будуть працювати з нами на уро­ці, і ми думаємо, що кожне з них поповниться частинкою доброти, щи­рості, любові від сьогоднішнього уроку.

А я очікую, що ви правильно, точно і красиво будете висловлювати свої думки, фантазувати, уявляти; будете злагоджено працювати у гру­пах; гарно читати і давати відповіді на запитання.

III. Перевірка домашнього завдання

  • Яке домашнє завдання ви отримали?

  • Ви повинні були навчитися читати оповідання А. Коцюбинського «Артист» і розігрувати діалог між Максимком і бабусею. (Відповіді дітей.)

1. Перевірка читання у 3—4 учнів.

2. Перевірка діалогу (робота у групах).

  1. Я пропоную вам об'єднатися в групи (3 групи — за рядами). У групі оберіть лідера.

  1. У своїх групах перекажіть зміст оповідання А. Коцюбинського «Ар­тист», оберіть дійових осіб, які б змогли вийти та інсценувати діалог між бабусею та Максимом.

  1. Кожна група починає переказ оповідання, розігрує діалоги між її учасниками.

  2. Групи починають і проводять діалоги для всіх учнів. (Оцінювання відповідей дітей.)

  3. Відповіді дітей, які брали участь у діалогах.

  • Як ви себе почували в ролі Максима, бабусі?

  • Чого ви навчилися, показуючи своїх персонажів?

  • Які висновки ви можете зробити з цієї історії?

IV. Робота над новим матеріалом

До класу заходить дівчина Казка.

Казка

Ідіть завжди до школи Веселі, не сумні, Шукайте дива, радості У казочці моїй...

  • Любі діти! А чи знаєте ви казки?

  • Відгадайте казочку.

• Сидів він на віконечку, Як маленьке сонечко Від діда з бабусею утік,

Побіг у ліс і раптом зник. («Колобок»)

• Знесла яєчко золоте, Зраділи дуже дід і баба. Ви, діти, знаєте її —

Та це ж... («Курочка Ряба»)

• В охайненькій хатині Голосистий півник жив, І від рання до смеркання Працювати він любив. Ще жили з ним мишенята, Круть і Верть їх звали. Цілий день, ледачі,

У полі стрибали.

До роботи не охочі,

А як їсти — тут як тут.

Пригадайте, милі діти,

Як цю казочку озвуть? («Колосок»)

• Із якої казки я, Бичок-третячок? Із соломи дід зробив,

Бік смолою засмолив. («Солом'яний бичок»)

Казка. Молодці діти! Я бачу, ви знаєте ці казочки. А хто їх придумав? Діти. Ми не знаємо автора.

— Правильно. У цих казочок немає одного автора, адже йшли вони до нас із давніх-давен, переказувалися від одного покоління до іншого. І тому вони мають одну назву: народні.

Учитель. А сьогодні ми з вами почнемо знайомство з казками, в яких автор відомий. Ці казки називаються літературними або ав­торськими.

Давайте повторимо і запам'ятаємо ці назви. (Діти декілька разів пов­торюють, запам'ятовують ці терміни.)

— Казочка, з якою ми познайомимось сьогодні, називається: сичЛика і раЖувель.

Запис на дошці деформований.

  • Хто прочитає деформовані слова і здогадається про назву казки?

  • Що ви знаєте про Лисичку, її повадки, поведінку? (Виставити ма­люнок Лисички.)

  • В яких казочках ви зустрічалися з нею?

  • А хто такий Журавель? (Виставити малюнок Журавля.) І що ви про нього знаєте? (Відповіді дітей.)

  • Казку «Лисичка і Журавель» написав відомий український пись­менник Іван Франко. Послухайте цю казку.

Учитель читає казку «Лисичка і Журавель» із книги І. Франка.

— Чи сподобалась вам ця казка? Чим? (Відповіді дітей.)

  1. Читання казки учнями мовчки.

  2. Перевірка розуміння прочитаного тексту. «Голосування ногами».

Вчитель пропонує учням розподілитися і стати у 2 шеренги:

  • права шеренга — «Я вважаю, що твердження правильне»;

  • ліва шеренга — «Я вважаю, що твердження неправильне».

  • Чи згодні ви, що Журавель вчинив правильно?

  • Чи потрібно було віддячити Лисичці?

  • Лисичка з Журавлем завжди будуть приятелювати?

  • Чи можна першу частину казки назвати «Добра і щира Лисичка»?