Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

IV. Підсумок уроку

  • Чого навчило вас оповідання?

  • Який настрій був у вас на уроці?

  • Оберіть відповідну картинку.

© © ©

Спокійний Веселий Сумний

V. Домашнє завдання

Читати, переказувати оповідання.

УРОК25

Тема. Лінивому все ніколи (А. Коцюбинський «Артист»)

Мета: закріплювати навички виразного читання; вміти викладати свої

думки у логічній послідовності; збагачувати активний словник школярів;

формувати образне мислення учнів; виховувати у дітей працелюбність.

ХІД УРОКУ

I. Мовна розминка

1. Додайте склад або букви, утворіть слова.

Очі — (ов)очі;

рій — (об)рій;

він — (дз)він;

міль — (дж)міль;

кіл — (со)кіл;

так (лі)так; парк — парк(ет); жир — жир(аф); доба — доб(авка); крок — крок(одил); лимон — лимон(ад); кит — кит(иця).

2. Читайте! Помічайте! Продовжте!

Рано — нора; мило — ломи; мара — рама; сосна — насос; банка — ка­бан; Марко — комар; Мишко — комиш; товар — варто; терка — катер; наказ — казна; наша — шана.

  1. Розчитування за складовою таблицею.

  2. Скоромовка.

Віл везе важучий віз — Вовну, вату, верболіз. Вперся віл, і впало з воза Вісім в'язок верболозу

(Ю . Кругляк)

II. Перевірка домашнього завдання

  • Які прислів'я вивчили?

  • Яка головна думка оповідання?

III. Опрацювання оповідання а. Коцюбинського «Артист»

1. Читання оповідання вчителем.

— Чи нагадує Максимко Дениска? Чим? Чим хлопчики різняться між собою?

2. Словникова робота. Висвистувати натішитись поскрекочу сестричці покукурікаю слухняний помекекекаю немовби вицокує допоможе

Читання слів «буксиром» за вчителем.

— Що можете сказати про слова першого стовпчика?

3. Читання тексту учнями «ланцюжком».

  • Знайдіть і прочитайте спонукальні речення. Хто їх говорить?

  • Як бабуся звертається до Максима? (Максимку, онучку, Максиме)

4. Гра «Сніжинка».

Читає той учень, на парту якого впала сніжинка.

— З яким проханням зверталася бабуся до внука?

  • Як ви розумієте вислів «натішитись славою»?

  • Як називали Максимка?

  • Чому його так називали?

  • Що вмів робити Максимко?

  • Чому хлопчик не виконував прохання бабусі?

  • Чи всі прохання він не виконав?

Фізкультхвилинка

  • Яке прохання хлопець виконав залюбки?

  • Що дивувало Максимка?

  • Чи зрозумів він свою помилку?

  • Що ви могли б порадити Максимкові?

5. Читання оповідання. Гра «Хвилі».

Обирається ведучий, який задає «тон» і «темп» гри. Текст читається так, як хвиля прибивається до берега і відходить від нього: тихо — голос­ніше — голосно — тихіше — тихо — голосніше тощо.

6. Гра «Розвідники».

— Скільки разів у тексті зустрічається слово Максимко? (5)

7. Читання оповідання за особами.

IV. Підсумок за темою

— Який розділ закінчили вивчати? Конкурс на кращого знавця розділу.

  • Яким був першокласник Петрик? Назвіть оповідання й автора. (В. Сухомлинський «По волосинці»)

  • Як звали дівчинку, яка здивувалася, побачивши свою першу соро­чечку? (Яринка; В. Сухомлинський «Як же все це було без мене?»)

  • В яких творах зустрічаються ці прислів'я і повчальні вирази?

  • Совість у людині головне. (В. Нестайко «Руденький»)

  • Ліниві охайними не бувають. (О. Буцень «На вулиці»)

  • Лінивому й нитку перервати важко. (А. Григорук «Хочеш бути щасливим — не будь лінивим»)

— Продовжте речення.

  • Ходи сюди та сідай, моє..., сказала... (В. Струтинський «Сідайте, будь ласка»)

  • Учитель був тепер спокійний: клас... (В. Сухомлинський «Горбатенька дівчинка»)

— На закінчення уроку ще раз повернемося до нашої «павутинки» людських чеснот. Якою повинна бути справжня людина? (Діти назива­ють якості, що записували протягом декількох уроків.)