Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

IV. Підсумок уроку

— Чого вчить нас оповідання?

— Які нові слова, що характеризують гарну людину, додамо до «па­вутинки»?

— Яке з прислів'їв найбільше повно відповідає змісту оповідання?

  • Ввічливих, лагідних скрізь шанують.

  • Добре слово краще за мед.

  • Гостре словечко коле сердечко.

V. Домашнє завдання

Читати, переказувати оповідання.

УРОК24

Тема. Хочеш бути щасливим — не будь лінивим (А. Григорук «Хочеш бути щасливим — не будь лінивим»)

Мета: удосконалювати навички швидкого правильного, виразного читання; вчити визначати дійових осіб твору, виділяти основну думку, ви­словлювати своє ставлення до прочитаного; виховувати любов до праці.

ХІД УРОКУ

I. Мовна розминка

1. Скоромовка.

Уранці Уляна Уласа Ураз умивать узялася. Улас утікав, ухилявся: Учора уже умивався.

(Ю. Кругляк)

2. Знайдіть «пеньок».

Котик білка щука

котик гілка щука

кошик білка щука

котик білка щока

котик білка щука

3. Додайте склад, утворіть слова.

Мі —. (сяць)

го —.

(лос)

мі —. (кроб)

го —.

(лка)

мі —. (бістр)

го —.

( луб)

мі —. (раж)

го —.

(мін)

мі —. (нус)

го —.

(нчар)

мі —. (ра)

го —.

(пак)

мі —. (сто)

го —.

( ра)

4. Прочитайте слова. Як ви його розумієте?

будь не щасливим

<^^~~ бути <^^інивим~^) ^^""хочеш~~~^)

(Хочеш бути щасливим — не будь лінивим.)

II. Повідомлення теми і мети уроку

  • Сьогодні ми прочитаємо оповідання, заголовком якого є прислів'я.

  • Як ви думаєте, про що йтиметься в оповіданні?

Гра «Мікрофон»

Учні висловлюють свої припущення.

III. Опрацювання оповідання а. Григорука «Хочеш бути щасливим — не будь лінивим»

1. Читання оповідання вчителем.

— Чи сподобалося вам оповідання?

  • Який настрій воно у вас викликало?

  • Хто головний герой оповідання?

копітка недбало маленькі камінці

2. Словникова робота.

Гречаних загайна коп

бур'яну абияк нед

ввечері загадала ма

попросила

непотріб манюні кам

щасливим крем'яшки поп

лежачи

Читання слів «луною» за вчителем.

— Слова другого і третього стовпчиків є синонімами. З'єднайте їх між собою.

3. Читання оповідання учнями «Ланцюжком».

  • Хто попросив Дениска про допомогу?

  • Навіщо слід було перебирати гречані крупи? Прочитайте.

  • Як Дениско виконав роботу, яку йому доручила бабуся? Прочи­тайте.

  • Чому Дениско не на совість виконав доручення?

  • Чому бабуся не перевірила його роботу?

  • Хто першим «постраждав» від неякісно зробленої роботи?

  • Як оцінили вчинок Дениска його рідні? Прочитайте.

  • Що цікавого помітили в їхніх відповідях?

  • Знайдіть слова, що підказують, з якою інтонацією слід читати сло­ва Дениска, бабусі, тата.

  1. Читання оповідання за особами.

  2. Гра «Чиї це слова?»

  • Що ви мені підсунули!

  • Все йому, бач, ліньки!

  • Е, лінивому й нитку перервати важко.

  • Лінивий сидячи спить, лежачи робить.

  • Ледачому завше ніколи.

  • Хочеш бути щасливим — не будь лінивим.

6. Робота в групах. Дібрати з тексту:

I група — слова—назви предметів;

II група — слова—назви дій;

III група — слова—назви ознак.

7. Гра «Земля — небо».

За командою «Земля» — діти нахиляються до книжки і читають текст. За командою «Небо» — піднімають голівки вгору, прибираючи вказівки від тексту. Знову — «Земля» — учні очима знаходять, де вони закінчили читати.

8. Гра «Дуель».

Клас розподіляється на дві групи. Одна група ставить запитання, інша дає відповіді.

9. Згадайте прислів'я, запам'ятайте їх та вживайте у власному мов- ленні.

Лінивому й нитку... ...не будь лінивим.

Хочеш бути щасливим,... ...ніколи.

Ледачому завше... ...лежачиробить.

Лінивий сидячи спить,... ...перервати важко

10. Переказ оповідання.

Гра «Обличчя до обличчя»

Учні повертаються одне до одного в парі і переказують зміст тексту.