Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

IV. Підсумок уроку

  • Чи сподобалося вам оповідання?

  • Який висновок ви зробили з сьогоднішнього уроку?

  • Чи згодні ви з тим, що «Ліниві охайними не бувають»?

V. Домашнє завдання

Переказувати оповідання.

УРОК23

Тема. Життя дано на добрі справи (В. Струтинський «Сідайте, будь ласка»)

Мета: вчити учнів розуміти текст, виділяти головне, аналізувати, оці­нювати вчинки дійових осіб; виховувати культуру поведінки, ввічливість, повагу до дорослих.

ХІД УРОКУ

I. Мовна розминка

1. Скоромовка.

Пішли рясні дощі. Ловилися лящі. А хлопці — мов хлющі: Забули про плащі. Та що їм ті дощі, Коли такі лящі!

Хлющ — сильний дощ, злива.

Змокнути (стати) як хлющ — наскрізь, дуже сильно промокнути.

2. Чистомовка.

Ма-ма-ма — ой, мине вже зима. Ель-ець-ець —повіває теплий вітерець. Ок-ок-ок — тане останній сніжок. Ва-ва-ва — веселіше синичка співа. Ні-ні-ін — діти раді весні.

3. Загадка.

Я ловлю комах, жучків, Їм маленьких черв'ячків, В теплий край я не літаю, Під стріхою хату маю. Цвірінь — сів я на хлівець, Зовуть мене... (горобець).

— Як називаються такі загадки? (Добавлянки)

4. Із букв слова добавлянка скласти слова (гра «Зоряна година»). Добавлянка — доба, валянок, вода, банка...

II. Перевірка домашнього завдання

Гра «Обличчям до обличчя»

Учні повертаються одне до одного у парі і переказують зміст опові­дання.

III. Опрацювання оповідання в. Струтинського «Сідайте, будь ласка»

1. Робота над назвою твору.

— Чи можна із заголовка дізнатися, про що це оповідання? Гра «Мікрофон»

Учні висловлюють свої припущення.

2. Читання оповідання учителем.

  • Де відбувалися події?

  • Хто головний герой твору?

3. Словникова робота. Туркотів тітонька м'якому тримаючись розчинилися ластів'ятко підхопився оченятами

Салон — внутрішня частина автобуса, призначена для пасажирів. Блимає — дивиться, поглядає.

4. Читання оповідання учнями «ланцюжком».

— Які почуття виникли під час читання?

Фізкультхвилинка

5. Аналіз змісту оповідання. Вибіркове читання.

  • Куди їхав Сергійко?

  • В якому класі він вчиться? Доведіть свою думку.

  • Кому поступився місцем Сергійко?

— Як відчував себе хлопчик, коли тітонька поступилася місцем ба­бусі?

  • Кого бабуся посадила на своє місце?

  • Як вона звернулася до дівчинки?

  • Що свідчить про те, що бабуся любить дітей?

  • З яким настроєм вийшов Сергійко з автобуса?

  • Чи можна сказати, що всі пасажири були ввічливими? Як це довести?

  • Знайдіть і прочитайте слова ввічливості, що зустрічаються в тексті.

6. Гра «Живі слова».

У руках у дітей — картки зі словами. Учні повинні стати в пари, щоб утворити словосполучення.

  1. Автобус, мотор, двері, Сергійко, дівчинка, гуркотів, виспівував, роз­чинилися, підхопився, блимає.

  1. Крісло, вулиця, бабуся, дівчинка, вузлик, м'яке, сусідня, старенька, маленька, білий.

7. Читання оповідання за особами. Гра «Чиї це слова?»

  • Сідайте, будь ласка. (Сергійко)

  • Сідайте, бабуню. (Тітонька)

  • Ходи сюди та сідай, моє ластів'ятко. (Бабуся)

  • Спасибі вам, бабусю! (Мама дівчинки)

8. Гра «Диктор телебачення».

Читати текст, періодично відриваючи погляд, щоб подивитися на гля­дачів.

9. Переказування оповідання.

  1. Розмістіть героїв у тому порядку, в якому вони заходили до автобуса. Бабуся, мама з дівчинкою, тітонька, Сергійко.

  2. Розгляньте малюнки. Що зображено на кожному із них?

  3. Переказ оповідання.