Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

V. Домашнє завдання

Переказувати оповідання.

УРОК 22

Тема. Ліниві охайними не бувають (О. Буцень «На вулиці») Мета: вчити дітей свідомо, виразно читати прозові твори; розвивати уміння аналізувати тексти, порівнювати образи, виділяти головну дум­ку; виховувати працелюбність.

ХІД УРОКУ

I. Мовна розминка

1. Скоромовка.

На шафі шапка, у шафі шуба. У Соні шашки, у Саші шишки.

2. Розширити речення. Пташка співає.

(Учні доповнюють речення по одному слову.)

Пташка співає пісню.

Яскрава пташка співає пісню.

Яскрава пташка співає веселу пісню.

Яскрава пташка співає веселу пісню у садочку.

Яскрава пташка голосно співає веселу пісню у садочку.

Яскрава пташка голосно співає веселу пісню у вишневому садочку.

  1. Читайте, відповідайте швидко: хто це?що це? Пухнастий, короткий, куций —. (хвіст). Ляклива, полохлива, прудка —. (білочка). Чемний, ввічливий, вихований —. (хлопчик). Гарна, вродлива, охайна —. (дівчинка).

  2. Читайте, запам'ятовуйте!

Чому я весела? Бо мама хвалила — Я в хаті прибрала І посуд помила.

II. Повідомлення теми і мети уроку

  • Як ви збираєтеся до школи?

  • Хто вам допомагає?

  • Які обов'язки в сім'ї виконуєте ви?

  • Чи допомагаєте ви мамі?

III. Опрацювання оповідання о. Буценя «На вулиці»

1. Гра «Бджілки».

Напівголосне читання учнями тексту, кожен — у своєму темпі.

— Що сподобалося одному хлопчикові і не сподобалося іншому?

2. Словникова робота. Чистенькі чепурна платтячко здивувався випрасуване охайними блищить портфель

Чепурний — який любить чистоту; старанно, акуратно одягнений.

3. Читання оповідання «ланцюжком».

  • Куди йшла дівчинка?

  • Як вона була вдягнена? Прочитайте.

  • Хто йшов позаду дівчинки? Про що вони розмовляли?

— Прочитайте слова першого стовпчика. З якою інтонацією їх по­трібно читати?

  • Чому другий хлопчик із ним не погодився?

  • Який висновок про дівчинку зробив другий хлопчик?

  • Чи погоджуєтеся ви з ним? Доведіть свою думку.

  • Які слова передають головну думку оповідання?

4. Читання за особами розмови хлопчиків. З'єднайте!

Іде несе

розмовляють

здивувався

бачить

перший хлопчик другий хлопчик мама хлопчики дівчинка

5. Гра «Читає Незнайко».

Учитель читає, замінюючи деякі слова, припускаючись помилок. Учні виправляють їх, зачитуючи правильний варіант із підручника.

  1. Прочитати питальні та окличні речення.

  2. Дібрати синоніми до слів.

Ідуть (крокують,рухаються, прямують); розмовляють (говорять, спілкуються).

8. Гра «Диктор телебачення».

Читати текст, періодично відриваючи погляд, щоб подивитися на гля­дачів.

9. Гра «Засічка — кидок».

За командою «Кидок» всі діти починають читати напівголосно текст. За командою «Засічка» — зупиняються й олівцем відмічають останнє прочитане ними слово. Цей текст таким саме чином читають ще раз (але не більше трьох разів). Під час повторного читання діти переконуються, що прочитали більший обсяг — «засічка» поставлена вже далі. Це дово­дить їм необхідність багаторазового читання тексту, адже із кожним ра­зом результати поліпшуються.