Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

II. Перевірка домашнього завдання

— Які прислів'я до оповідання підготували? Що в них схвалюється, а що — засуджується? (Працелюбність — лінь)

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Якою, на вашу думку, повинна бути справжня людина? Складання «павутинки» якостей людини.

І Працелюбність |

Чесність

Людина

Доброта

Терпимість

— Всі ці якості людини відображені в народних казках, приказках, прислів'ях. Письменники присвятили цьому свої оповідання.

IV. Опрацювання оповідання в. Сухомлинського «Горбатенька дівчинка»

1. Читання оповідання вчителем.

  • Хто зайшов до класу?

  • Чому хвилювався учитель?

здалеку

полегшено

спокійний

затамував

2. Словникова робота.

Учні зі

подих п

благав с

цікавість з

подиву

насмішки цікавість всміхалися

Читання слів повільно, швидко, скоромовкою. Живенько — швидко.

Благав — наполегливо, пристрасно, невідступно просив. Іспит — перевірка знань з якого-небудь предмета, що здійснюється згідно зі встановленими правилами, екзамен.

3. Повторне читання оповідання учнями «ланцюжком».

— Як клас зустрів незнайому дівчинку?

Фізкультхвилинка

4. Аналіз змісту оповідання. Вибіркове читання.

  • Який урок ішов у класі?

  • Скільки учнів було у класі?

  • Прочитайте, як почувався вчитель. З якою інтонацією слід чита­ти ці слова?

  • Про що вчитель «мовчки благав» дітей?

  • Що було в очах дітей?

  • Як вони дивилися на незнайому дівчинку?

  • Чому вчитель «полегшено перевів дух»?

  • Як звали дівчинку? Якою вона була?

  • За яку парту посадили дівчинку? Чому? Хто поступився їй місцем?

  • Який іспит витримав клас?

  • Поясніть значення виразів: живенько відчинив; впилися в незнайо­му дівчинку; полегшено перевів дух.

  • Які почуття вчителя передані у виділених реченнях?

  • Як по-іншому можна назвати оповідання?

  • Знайдіть в оповіданні зачин, основну частину, кінцівку.

5. Читання оповідання за частинами, складання плану.

  1. У двері постукали.

  2. Чорноокий хлопчик відчинив двері.

  3. До класу зайшов директор із новенькою.

  4. Учитель затамував подих.

  5. Діти дивилися з цікавістю.

  6. Дівчинці поступалися місцем за першою партою.

  7. Клас витримав іспит.

6. Переказ оповідання за планом.

— Які позитивні людські якості продемонстрували діти? (Плетемо «па -вутинку»»: співчутливість, лагідність, доброзичливість, прихильність...)

V. Підсумок уроку

  • Чого вчилися на сьогоднішньому уроці?

  • Який висновок ви зробили для себе?

VI. Домашнє завдання

Переказувати оповідання за планом.

УРОК 21

Тема. Совість у людині — головне (В. Нестайко «Руденький») Мета: удосконалювати техніку свідомого, виразного читання; вчи­ти аналізувати, переказувати прочитані твори, оцінювати вчинки дійо­вих осіб, зіставляти зміст твору з малюнком; розвивати зв'язне мовлен­ня учнів; виховувати кращі людські якості.

ХІД УРОКУ