Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

III. Опрацювання вірша о. Сенатович «Бігли діти повз ялинку»

1. Самостійне читання вірша учнями.

  • Чи здогадалися, ви, хто ця пустунка?

  • Які слова допомогли вам відгадати цю загадку?

2. Читання вірша хором «дощиком».

  • Що особливого побачили у вірші?

  • Згадайте, що таке акровірш?

  • Де бігли діти?

  • Що нового побачили?

  • Хто був у хатинці?

  • Як вона привіталася із дітьми?

  • Змініть за зразком. Діти — діточки; ялинка (ялиночка); гриби (грибочки); білка (білочка); хатинка (хатиночка); лапка (лапочка); ківш (ківшик).

3. Гра «Хто краще?» Конкурсне читання вірша.

— Доберіть риму. Ялинку (хатинку); там (діткам);

подарувала (подарувала, назвала).

IV. Опрацювання вірша т. Коломієць «Загадка»

1. Читання загадки вчителем.

  • Хто розгадав загадку?

  • Кого поетеса називає крикля-зникля? Чому?

2. Словникова робота. Доберіть слова-родичі.

Крик — кричати, закричати, перекричати, докричатися. Зник — зникнути, зникати.

— Як утворилися слова крикля-зникля?

3. Читання вірша учнями «хвилею».

  • Чиїми голосами відповідала крикля-зникля?

  • Якою ви уявляєте собі криклю-зниклю?

4. Робота в групах.

  • Намалюйте портрет криклі-зниклі. Розкажіть про неї.

  • Скільки дійових осіб у вірші?

5. Читання вірша за особами.

— Де можна почути луну?

V. Підсумок уроку

  • Яка тарілочка кожного дня котиться по небу?

  • Чорна корова усіх поборола. (Ніч)

  • Як називає її Леонід Глібов у своїй загадці? Червоний ніс у землю вріс. (Морква)

  • Як називається загадка про моркву? Хто її автор?

  • Що це за птахи, які сіли спочити на клені?

  • Кого побачили діти, коли бігли повз ялинку?

  • Хто називає луну крикля-зникля?

  • Пригадайте, які ще вірші Тамари Коломієць ви читали?

VI. Домашнє завдання

Відповідати на запитання (С. 46)

УРОК 18

Тема. Як же все це було без мене? (В. Сухомлинський «Як же все це було без мене?»)

Мета: продовжувати знайомити учнів з оповіданнями; вчити учнів свідомого, правильного, виразного читання вголос і мовчки; формувати мовленнєві уміння; розвивати зв'язне мовлення, образне мислення.

ХІД УРОКУ

I. Мовна розминка

1. Чистомовка.

Енька-енька-енька — донечка маленька. Ає-ає-ає — маму все чекає. Ила-ила-ила — посуд перемила. Ла-ла-ла — квіти помила. Иця-иця-иця — росте в мами помічниця.

2. Скоромовка.

Норці не потрібна нірка, Норка носить теплу шкірку

3. Прочитайте вірш декілька разів.

У ЛУЗІ

Заєць в лузі Сіно косить, А зайчиха В скирту зносить, А малесенькі зайчата, Куцохвостики вухаті, Взяті возом сіно В хату,

Щоб було м'якенько Спати.

(А. Костецький)

  • Що читали? (Вірш)

  • Чому так вирішили? (Римуються слова.)

II. Повідомлення теми і мети уроку

  • Які ще жанри літератури, крім віршів, ви знаєте?

  • Прочитайте назву розділу.

  • Оповідання — це розповідний, прозовий твір про різні випадки з життя людей, тварин. На відміну від віршів, речення в оповіданні не римуються.