Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

IV. Опрацювання загадки «Хто доня?»

1. Що таке акровірш (акростих)?

— Послухайте уважно, пригадайте.

  • Ти, Максимку, щось притих?

  • Я читаю акростих.

  • Що ж воно ото за штука? — Запитав дідусь онука.

  • Перші літери рядків Зверху вниз я разом звів — Ось і вийшло слово з них: Це, дідусю, — акростих.

2. Гра «Бджілки».

Напівголосне читання вірша учнями.

  • Чи відгадали загадку?

  • Як ви це зробили?

3. Читання загадки учнями «ланцюжком».

  • Яка відома загадка «заховалась» у вірші?

  • Які ще овочі можуть бути відгадкою до цієї загадки? (Редиска, ріпа)

  • Знайдіть у вірші слова-синоніми. (Мати — ненька)

4. Гра «Актори».

Прочитати загадку із захопленням, зі здивуванням.

V. Підсумок уроку

  • З якими творами ознайомилися?

  • Що таке загадка?

  • Хто писав загадки?

  • Які ви знаєте загадки?

VI. Домашнє завдання

Читати, намалювати малюнок до одного із віршів-загадок.

УРОК 17

Тема. Крикля-зникля (М. Підгірянка «Загадка»; О. Сенатович «Біг­ли діти повз ялинку..»; Т. Коломієць «Загадка»)

Мета: продовжити знайомити учнів з віршами-загадками; розвива­ти кмітливість, увагу; стимулювати уяву, допитливість; удосконалювати навички виразного, свідомого читання.

ХІД УРОКУ

І. Мовна розминка

1. Мовні загадки-жарти.

З «т» — скрізь тихо, З «м» — для їжі лихо:

Погризе, ще й у нору занесе. (Тиша — миша)

З «м» — на городі росте,

З «р» — у воді живе. (Мак рак)

Без «т» — коли вода кипить,

А з «т» — з дерев звисають. (Квіти віти)

2. «Зоряна година».

Із букв слова соловейко скласти слова. (Соло, коло, колесо, воло, лев. )

3. Скоромовка.

Непосида галка Клара Окуляри в Карла вкрала. На гіллячку сіла: — Карр!

Я сьогодні буду Карл.

4. Читайте, доповнюйте склади, утворюйте слова.

Кро —

ки

ли —

це

кро —

лик

ли —

па

кро —

пива

ли —

пень

кро —

кодил

ли —

сиця

кро —

на

ли —

стопад

крок —

ква

ли —

тавра

кро —

хмал

ли —

стоноша

II. Опрацювання вірша м. Підгарянки «Загадка»

1. Читання вірша вчителем.

— Чи відгадали ви, що то за птахи?

2. Словникова робота. Птахи прийде весною запалить улітку зірвуться осінь поринуть

Читання слів «луною» за вчителем.

— Яке слово «зайве» в першому стовпчику?

3. Гра «Рибки».

Читання учнями тексту мовчки, кожен — у своєму темпі, при цьому діти можуть ворушити губами.

  • Які слова допомогли відгадати загадку?

  • Чому птахи змінюють колір?

  • Про які пори року йдеться у вірші?

  • А яка не згадується? Чому?

  • По скільки птахів сіло на кожну гілку?

  • Доберіть рими.

4. Гра «Земля — небо».

За командою «Земля» діти нахиляються до книжки і читають текст. За командою «Небо» — піднімають голівки вгору, прибираючи вказів­ки від тексту. Знову «Земля» — учні очима знаходять, де вони закінчи­ли читати.