Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

VIII. Підсумок уроку

  • Чи сподобався вам урок?

  • Що нового дізналися?

IX. Домашнє завдання

Відповідати на запитання (С. 38).

УРОК 14

Тема. І почнеться все спочатку, все спочатку по порядку (Олена Пчіл-ка «Безконечна пісенька»; В. Лучук «Послухайте, люди»; І. Світличний «Безконечник»)

Мета: ознайомити учнів із віршами-безконечниками, з особливістю цих творів; удосконалювати техніку виразного читання, вміння аналізу­вати прочитані твори; розвивати зв'язне мовлення учнів.

ХІД УРОКУ

І. Мовна розминка

1. Прочитай, зрозумій!

ХТО РОЗПЛУТУЄ СЛОВА?

За струмком дзюрчить село, Небо

В сонечко зійшло,

У ставку сплеснувся шпак,

У садку співа щупак,

Вистрибнув на півня кіт,

Кукурікнув сірий кіт,

Сіла квітка

На бджолу,

Дуб старий

Спиляв пилу..

Хто ж

Розплутає слова?!

Ви

Не зможете, бува?

(В. Шаройко)

  1. Читай, відповідай швидко: хто це або що це? Свіже, прохолодне, чисте (повітря). Текуче, палюче, гаряче (сонце). Справжній, вірний, щирий —. (друг). Чисте, безхмарне, блакитне —. (небо).

  2. Скоромовка.

Тишком-нишком

Вийшла мишка із нори,

В шкребетушки ніс і вушка догори.

II. Перевірка домашнього завдання

Відповіді на запитання (С. 38).

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми ознайомимося із незвичайними віршами. Прочитайте, як називаються такі вірші.

т п Б х с Е п о З л с К м в О п н Н а н Е р в Ч ш а с Н о н И с л К м в И (Безконечники)

— Якими мають бути такі вірші?

IV. Опрацювання вірша Олени Пчілки «Безконечна пісенька»

1. — Хто автор твору?

— Що вам відомо про Олену Пчілку? (Мама Лесі Українки)

2. Читання твору учнями. Гра «Бджілки».

— Про кого пісенька?

3. Словникова робота.

Ясла, ясельця — місце, куди закладають корм для худоби.

4. Читання пісеньки учнями «ланцюжком». Фізкультхвилинка

V. Опрацювання вірша В. Лучука «Послухайте, люди»

1. Читання вірша вчителем.

— Перший твір був «Безконечною пісенькою». Як можна назвати цей твір? («Безконечна байка»)

  1. Словникова робота. Горниць — горнятко — горщик.

  2. Читання байки учнями «ланцюжком».

  • Назвіть головних героїв байки.

  • Що зробив горобець?

  • Що спитала горобчиха? У кого? Чому?

4. Гра «Хто краще?»

Конкурс на кращого читця байки.

VI. Опрацювання вірша I. Світличного «Безконечник»

1. Читання вірша учнями. Гра «Бджілки».

  • Чи сподобався вам віршик?

  • Як його можна назвати? (Казка)

  • Що у ньому казкового?

  • Як можна назвати півнів? (Косарі)

2. Словникова робота.

Решетувати — просіювати через решето, очищуючи від домішок.

  1. Читання вірша учнями «ланцюжком».

  2. Гра «Дощик». Діти читають хором.

VII. Підсумок уроку

— З якими віршами ознайомилися?

  • Чим цікаві безконечники?

  • Які безконечники найбільше запам'яталися?

VIII. Домашнє завдання

Виразно читати, намалювати малюнок до одного із віршів.

УРОК 15

Тема. Казка без кінця (Т. Коломієць «Дідів обід»; О. Орач «Пташко-літашко»)

Мета: продовжити знайомити учнів із віршами-безконечниками; удосконалювати техніку виразного, свідомого читання; розвивати фоне­матичний слух, артикуляцію, дикцію, пам'ять, увагу, зв'язне мовлення, образне мислення; виховувати любов до художнього слова.

ХІД УРОКУ