Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

VIII. Підсумок уроку

  • Який настрій панував протягом сьогоднішнього уроку? Чому?

  • Чи подобаються вам такі вірші?

IX. Домашнє завдання

Читати виразно, підготувати малюнок до однієї з небилиць. УРОК 13

Тема. Диваки (Т. Коломієць «Диваки», «Лічилка-небувалиця»; Г. Бой­ко «Скоромовка-небувалиця»; «Приказка-небувалиця» (з народного))

Мета: продовжувати знайомити учнів із небилицями-небувалицями; показати, що вони мають різну форму; удосконалювати навички свідо­мого виразного читання; розвивати творчу уяву учнів; виховувати лю­бов до рідної мови.

ХІД УРОКУ

І. Мовна розминка

1. Читайте слова у стовпчиках.

дощ гілка і

лев ряска

сад квітка

мох зяблик

сич тюлень

меч люстра

уб тюбик

Т лис лялька

II. Перевірка домашнього завдання

Робота в групах.

III. Робота над віршем т. Коломієць «Диваки»

1. Читання вірша вчителем.

  • Чи сподобався вам вірш?

  • Коли було найсмішніше?

2. Словникова робота.

ди /»\ вак

ліж

ме /»\ ду

жці

задку

дрю

чку

рілись

дрю

чку

зуст

3. Хорове читання вірша «дощиком».

  • Де був Рогеллі? Де був Рогатті?

  • Де і як зустрілися ці диваки?

  • Прочитайте питальні та окличні речення.

4. Виразне читання вірша «ланцюжком» (по куплету).

— Доповніть речення.

Рогеллі за морями до меду брав часник. Рогатті за горами задкував, неначе рак.

5. Гра «Слідопити».

Учитель читає початок строфи, учні відшукують всю строфу, зачи­тують її.

6. Гра «Дуель».

Учні одне одному ставлять запитання за змістом вірша.

7. Добирання рими до слів: витівник — рятівники; Рогеллі — карамелі; гуляв — поціляв.

IV. Опрацювання вірша т. Коломієць «Лічилка-небувалиця»

— Небувалицями бувають не тільки вірші, а й лічилки, скоромовки, приказки.

1. Гра «Бджілки». Напівголосне читання учнями лічилки.

  • Чи сподобалася вам лічилка?

  • Коли діти використовують лічилки?

  • Прочитайте виділені слова. Від яких слів вони утворилися?

2. Гра «Хто краще?»

Конкурсне читання вірша учнями в парах.

  1. Читання лічилки «дощиком».

  2. Читання лічилки учнем, обирання ведучого.

  3. Гра «Добери риму». Хапатиму питатиму; зозулиця жмуриться; озивається заливається.

V. Опрацювання скоромовки г. Бойка

1. Читання скоромовки учнями мовчки.

  • Які слова звучать однаково, а мають різне значення?

  • Читаючи скоромовку, робіть паузу після слова сто.

  1. Читання скоромовки «дощиком».

  2. Гра «Хто краще?» Конкурсне читання скоромовки.

VI. Опрацювання приказки-небувалиці

1. Гра «Бджілки».

Напівголосне читання учнями приказки, кожен — у своєму темпі.

2. Робота в парах.

Читання приказки в парах. Гра «Хто краще?»

VII. Підсумок за темою

  1. В якому вірші в хлопця мова кострубата? («Що воно за диво?» М. Сингаївський)

  1. С_в шп_к ч_рн_й м_к _ вр_д_л_ пр_с_

  2. Ось так диво-дивина

Виріс ріг..., У пір'я

Льоха вбралася..., У кабана

Пси порили все... В курнику

А ціписько... Подвір'я

Заспівав...

  1. Був за морями витівник на прізвисько... (Рогеллі). А за горами був дивак на прізвисько... (Рогатті).

  2. Співають яблука, малина, Зверху валить (сніг, дощ, град, сміх).