Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

V. Опрацювання вірша в. Лучука «Жолудь»

1. Гра «Бджілки».

Напівголосне читання вірша дітьми.

  • Між ким відбувається розмова?

  • Прочитайте питальні речення. Що ви помітили?

2. Читання вірша учнями хором («дощик»).

  • Що діти хочуть знайти в лісі?

  • Навіщо потрібен жолудь?

  • Що виросте з жолудя?

  • Хто зів'є гніздо на жолуді?

  • Який із співрозмовників вам сподобався більше? Чому?

  1. Читання вірша за особами.

  2. Гра «Читає Незнайко».

  • Чому в кінці вірша стоять три крапки?

  • Спробуйте продовжити вірш-діалог.

5. Гра «Слідопити».

Учитель читає початок речення, учні повинні відшукати кінець цьо­го речення і прочитати його.

VI. Підсумок урок

  • З якими віршами ви сьогодні ознайомилися?

  • Що таке діалог?

  • Скільки має бути співрозмовників?

  • З якого вірша це запитання?

ж хто усе тихше колише й тихше його?

(Хто ж його колише усе тихше й тихше?«Розмова про сонце»)

.. н..в..щ.. тр..с..ш сл..в.... н..к..ш..н.. тр..в..?

(А навіщо трусиш сливи у некошену траву? «Вітрисько»)

VII. Домашнє завдання

Читати вірші-діалоги за особами.

УРОК 11

Тема. Дитячі розмови (Є. Гуцало «Без дороги ходить дощ»; П. Реб­ро «Суперечка»; А. Костецький «Найкраща іграшка»; С. Воскрекасен-ко «Внучка»)

Мета: продовжувати формування в дітей уміння читати вірші-діало-ги; розвивати образне мовлення; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати здатність мислити словесно-художніми образами; виховува­ти любов до художнього слова.

ХІД УРОКУ

I. Мовна розминка

1. Скоромовка.

  • Одуде, одуде, А де дім твій буде?

  • У саду на дубі Буде, дітки, любі!

Читання скоромовки «дощиком» за особами.

2. Гра «Так чи ні?»

Зіграти хочеться мені

З тобою, друже, в «Так чи ні?»

Тобі питання задаю,

Готуй же відповідь свою.

Відповідай, коли мастак,

Єдиним словом — «ні» чи «так».

  • Скажи, співає сам пісні? Не гайся з відповіддю! (Ні)

  • Чи вміє плавати гусак?

Ну що на це ти скажеш? (Так)

  • Чи може стати у вогні Вода холодним льодом? (Ні)

  • Скажи мені, червоний мак В січневу пору квітне? (Ні)

  • А крокодили на сосні Свої будують гнізда?

  • Чи може вище гір літак У вишину злетіти? (Так)

  • Узори пишні на вікні Мороз малює взимку? (Так)

  • Чи правда, друже мій, що рак, Коли повзе, то задки? (Так)

  • Якщо не їстиме три дні, Верблюд ходити зможе? (Так)

  • До забіяк і розбишак Чи є в людей повага? (Ні)

  • Чи достигають навесні Пшениця й жито в полі? (Ні)

  • Коли розсердиться їжак, Слона він може вбити? (Ні)

  • Ріка біжить удалині, Чи є у неї ноги? (Ні)

  • А чи буває сон у сні? Чекаю відповіді! (Так)

  • Перекривив синицю шпак, Таке буває, друже? (Так)

  • Скажи, морози крижані Страшні для мавп тропічних? (Так)

  • Чи правда це, що вовк усмак Наївся груш і яблук? (Ні)

  • А під кінець скажи мені — Цікава гра у «Так чи ні»? (Так)

  1. Розчитування за складовою таблицею.

  2. Розгадування загадки.

Мене просять, дожидають, Наче гостя, виглядають, А з'явлюсь я — лякаються І у захисток ховаються. (Дощ)