Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

III. Оголошення теми і завдань уроку

1. Відредагування загадок.

— Відгадайте, про кого ми будемо читати сьогодні?

Має вуса, пишний хвіст І негарну звичку: Спершу добре він поїсть, Після — вмиє личко. (Кіт)

Бідовий хлопчина В сірій сорочині По дворах стрибає, Крихти підбирає. (Горобець)

— Які ознаки допомогли відгадати загадки?

2. Робота над заголовком казки.

— Роздивіться малюнок. Прочитайте заголовок. Про що буде йти мова?

3. Обговорення «Що сильніше за силу»?

  • Спритність

  • Швидкість

  • Наполегливість

  • Зріст тощо.

— Чому?

IV. Опрацювання казки «Сильніше за силу»

  1. Читання вголос заздалегідь підготовленим учнем.

  2. Перевірка первинного сприймання.

  • Хто найбільше сподобався? Чому?

  • Кого характеризують слова спритний, дужий, сильний, маленький, хитрий, розумний?

3. Перечитування казки учнями з метою підготовки читання за осо- бами.

Слухання грамзапису «Голоси птахів».

4. Будова запитань та відповідей на них за змістом прочитаного. Ро- бота в парах.

— Попрацюйте в парах. Поставте одне одному запитання за змістом казки «Сильніше за силу».

Вивчення скоромовки.

Летів горобчик, Сів на стовпчик, Прибіг хлопчик — Утік горобчик.

5. Словникова робота.

— Поясніть значення написаних на дошці слів та виразів.

Стріха, стану в пригоді, знадобиться, заперечив.

6. Читання казки за особами.

  • Пригадаймо, з якою інтонацією потрібно читати розповідні, пи­тальні, спонукальні речення. Свою відповідь доведіть прикладами з тек­сту казки.

  • З яким почуттям потрібно читати прохання горобця?

  • А самовпевнену відповідь кота?

V. Опрацювання блоку «Чи уважно ти читав?»

VI. Підсумок уроку

Робота на змістом прислів'їв.

Ісилапередрозумомникне. Десиланевізьме, тамрозумдопоможе.

— Роз'єднайте слова і прочитайте прислів'я.

Дівчата пояснюють зміст першого прислів'я, хлопці — другого.

— Чи можна ці прислів'я узяти заголовком до прочитаної на уроці казки? Чому?

VII. Контроль і оцінювання якості читацької' діяльності учнів

VIII. Домашнє завдання

  1. Читати казку «Сильніше за силу».

  2. Уміти переказати текст, опираючись на малюнок.

3. Підготуватися до уроку позакласного читання за темою «Шкільними стежками».

УРОК 6

Тема. «Ми, українці, велика родина, мова і пісня у нас — солов'їна» Мета: удосконалювати навички правильного та виразного читання

віршів; вчити аналізувати прочитане, виділяти головне; розвивати зв'язне

мовлення; виховувати любов до рідної мови.

ХІД уроку

I. Організаційний момент

Учитель

Нумо, діти, до роботи! Для навчання час настав, Наберімося охоти До потрібних добрих справ.

Девіз нашого уроку:

Не просто слухати, а чути, Не просто дивитись, а бачити. Не просто відповідати, а міркувати, Дружно й плідно працювати.

II. Мовна розминка

1. Скоромовка.

Запитала мишка мишку:

  • Ти чого погрузла книжку? Мишка їй відповіла:

  • Їжі іншої не мала.

(В. Каліна)

2. Гра «Блискавка».

Вчитель демонструє протягом кількох секунд картку. Учні вилуча­ють зайве слово.

мив коса сам

мив коза сам

мив коса сам

лив коса сам

мив коса сом