Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

V. Підсумок за темою

  • Чи сподобалися вам різнокольорові вірші?

  • Чи добре ви їх запам'ятали?

  • Чи можете себе назвати знавцями цих віршів, ми зараз перевіримо.

1

З

Е

Л

Н

2

С

И

Н

І

3

М

И

Ш

К

А

4

Ж

О

В

Т

О

О

Г

О

Р

О

Б

Е

Ц

Ь

6

С

І

М

  1. ...клени стали колом.

  2. А у волошки очі...

  3. Малюнок до подарунка малювала...

  4. Житу... кольору подарував в жнива.

  1. Дивак, який вдягнув зелений фрак.

  2. Скільки кольорів у веселки?

Домашнє завдання

Відповідати на запитання (С. 26).

УРОК 10

Тема. Давай поговоримо (М. Підгірянка «Розмова про сонце»; Т. Ко-ломієць «Вітрисько»; В. Лучук «Жолудь»)

Мета: ознайомити учнів із віршами-діалогами; вчити читати за осо­бами, правильно інтонувати речення, різні за інтонацією та метою ви­словлювання; розвивати образне мислення, зв'язне мовлення; вихову­вати любов до художнього слова, до природи.

ХІД УРОКУ

I. Мовна розминка

1. Скоромовка.

Лінь лежить у Ліни в ліжку, Каже: «Я посплю тут трішки». Через неї лежебока Ледь не відлежала боки.

(Н. Становська)

  1. Розчитування за складовою таблицею.

  2. Читайте чітко, весело.

— Гей, Федько! — Питають люди, — Чом заліз

У кропиву ти?

— А тому, що З дідусем Ми на пасіку Ідем.

Там такі кусючі бджоли — Гірш, ніж лікарські уколи. Нажалю своє тут тіло, щоб не так Од бджіл Боліло!

(К. Дяченко)

II. Повідомлення теми і мети уроку

— Як називають розмову між двома людьми? (Діалог)

— Поети не змогли залишити без уваги діалоги і написали цікаві вір-ші-діалоги.

ІІІ. Опрацювання вірша М. Підгірянки «Розмова з сонцем»

1. Гра «Бджілки». Напівголосне читання вірша учнями.

  • Між ким ведеться діалог?

  • Які за інтонацією слова дитини? А матері?

2. Читання вірша учнями у парах.

  • Чому вірш має таку назву?

  • Що найбільше цікавило дитину?

  • Про яку рису характеру дитини це свідчить? (Допитливість)

— З якою інтонацією мама відповідала дитині? (Доброзичливо, до­ступно, з любов'ю)

3. Гра «Обличчям до обличчя».

Учні у парах повертаються одне до одного і читають вірш за особами.

  • Знайдіть у вірші порівняння.

  • Прочитайте речення зі звертаннями, з пестливими словами.

4. Гра «Хто краще?»

Конкурсне читання вірша за особами.

Опрацювання вірша Т. Коломієць «Вітрисько»

1. Читання вірша вчителем.

  • Чи сподобався вам вірш?

  • Чому він має таку назву?

  • Назвіть дійових осіб вірша.

2. Словникова робота. Трусиш тин некошену покурівся угамуйся звісив впродовж вітриську

Читання слів «луною» за вчителем. Угамуйся — заспокойся, втихомирся. Тин — паркан, огорожа. Покурівся — пішов, піднявши куряву, пил.

3. Гра «Рибки».

Повторне читання вірша учнями мовчки.

  • Якими за інтонацією є слова вітру? А господарю саду?

  • Як господар звертається до вітру? Чому саме так?

  • Яким ви уявляєте собі вітрисько?

  • Чи навмисне він робив шкоду у саду?

  • Що зробив вітер, коли господар попросив його піти геть із саду?

  • Знайдіть і прочитайте спонукальне речення.

4. Виразне читання вірша учнями за особами.