Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

VII. Підсумок уроку

— Які вірші читали на уроці?

  • Чому вони так називаються?

  • Які кольори зустрічаються у всіх віршах?

VIII. Домашнє завдання

Виразно читати вірш, намалювати хатинку.

УРОК 9

Тема. Кольоровий світ навколо (В. Лучук «Кольорові пташки»; В. Ко-нопелець «Якого кольору сніг?»)

Мета: удосконалювати техніку читання поетичних творів; формува­ти читацьку самостійність; продемонструвати, як поети засобами худож­нього слова розкривають багатство і красу навколишнього світу; вихову­вати чуття краси поетичного слова.

ХІД УРОКУ

I. Мовна розминка

1. Скоромовка.

Зелен-зелен льон у полі, Буде лялі з льону льоля, Білим, білим, білована, Мов лілея мальована!

(О. Кононенко)

  1. Гра «Відгадай, хто це?» Цінь-цвірінь (горобчик). Кар-кар (ворона). Тьох-тьох (соловей). Тук-тук —. (дятел). Ціть-ціть (щиглик). Ку-ку (зозуля). Кря-кря (качка).

  2. Добирання слів «Хто більше?» Зима — холодна,.

Сніг — білий,. Ялинка — струнка,. Синичка — жвава,. Вітер — північний,. Лисиця — хитра,.

4. Слухай, запам'ятовуй!

Весна фарбувала розквітлу природу: Синьою барвою — в озері воду, На лузі — у колір пребілий ромашку, Пісочок — у жовтий, в сіренький — пташку.

Фазана у полі червоним зробила,

Рудим куропатці побризкала крила,

І навіть в кімнату фіранку відкрила

І зелень на фікусі всю поновила,

Аж три кольори дарувала фіалці

Й краплинки на носа хлюпнула Наталці.

(В. Ващенко)

  • В який колір і що саме фарбувала весна?

  • Чи сподобалися вам кольорові вірші?

  • Чому їх так називають?

5. Гра «Блискавка».

Снігурі, крук, синиця, омелюх, горобець.

II. Повідомлення теми і мети уроку

— Продовжимо читати кольорові вірші.

III. Опрацювання вірша в. Лучука «Кольорові пташки»

1. Гра «Рибки».

Мовчазне читання вірша учнями.

— Яких птахів згадує поет? Впізнайте їх.

Учні під словами-блискавками розміщують малюнок птаха.

— Якого кольору ці птахи?

2. Словникова робота.

Фрак — чоловічий святковий одяг. Крук — ворон.

3. Читання вірша «ланцюжком».

  • Який птах є незвичайним у своєму вбранні?

  • Як називає його поет?

  • Чому в горобця таке незвичне вбрання?

4. Гра «Живі слова».

У дітей — слова: червоні, снігурі, чорний, крук, білий, сук, синиці, голубі, кожух, рудий, фрак, зелений, фарба, сіра. Вони повинні об'єднатися у пари.

  1. Гра «Дощик». Читання вірша хором.

  2. Доберіть риму. Снігурі (ио дворі); голубі —. (на вербі); дивак —. (фрак); крук —. (сук); омелюх —. (кожух); дарма —. (нема).

7. Хто що робив?

снігурі присів

горобець стрибають

синиці пошив

омелюх вдягнув

крук співають

Фізкультхвилинка

IV. Опрацювання вірша в. Конопельця «Якого кольору сніг?»

1. Робота над заголовком.

  • Яким реченням є заголовок?

  • Як би ви відповіли на це запитання?

2. Читання вірша учнями. Гра «Бджілки».

  • Чи однакового кольору сніг?

  • Як він змінюється протягом доби?

  • Коли сніг буває білим?

  • Якого кольору сніг у саду? А на березі й сосні?

  • Чому на траві сніг жовто-золотавий?

  • Якого кольору сніг під вечір? Що надає йому такого кольору?