Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

V. Опрацювання вірша Олександра Олеся «Все навколо зеленіє»

1. Читання вірша вчителем.

  • З якою інтонацією читається вірш? (Радісно, із захопленням)

  • Яка пора року описується?

2. Словникова робота.

Сяє віє

ллється глянь

шумить не підійду

гомонить не бійся

дзвенять цвіте

Читання слів «луною» за вчителем.

— Що спільного є в цих словах? (Означають дію.)

3. Читання вірша учнями. Гра «Бджілки».

  • Доведіть, що поет описує весну.

  • Про що просить маму хлопчик?

  • Що він їй обіцяє?

  • Що сказано про вітер? Про річку? Про пташок? Про сонце?

  • Прочитайте окличні, спонукальні речення.

  • Після яких слів вірша слід зробити паузу?

4. Гра «Хто краще?»

Конкурсне читання вірша. Читання в парах.

VI. Опрацювання вірша Ліни Костенко «Берізки по коліна у воді»

1. Гра «Бджілки».

Напівголосне читання вірша учнями.

— Яка пора року описується у вірші Ліни Костенко?

— Чи схожий цей вірш з попередніми? Чим саме? Прочитайте порів­няння.

  • Чому берізки стоять по коліна у воді?

  • Із чим порівнюються берізки? Гуси?

  • Знайдіть у вірші рими.

2. Гра «Дощик».

VII. Підсумок уроку

  • Із творчістю якого поета ознайомилися?

  • Про що читали вірші?

  • Хто розгойдав тихі води?

  • Яке слово пропущене? Скрізь дзвенять... крилаті...

VIII. Домашнє завдання

Вивчити напам'ять один із віршів (у групах).

УРОК 6

Тема. Осінь. Світанок. Ніч (Ліна Костенко «Березовий листочок», «Ліс на світанку»; П. Сенченко «Українська ніч»)

Мета: удосконалювати навички правильного, свідомого, виразного читання віршованих творів; формувати уміння аналізувати, узагальню­вати, робити висновки з прочитаного; виховувати любов до природи.

ХІД УРОКУ

І. Мовна розминка

  1. Чистомовка. Ло-ло-ло — сонце зайшло. Се-се-се — сутінки обгорнули все. Уч-уч-уч — тихо стало навкруг. Ка-ка-ка — місяць світить звисока. Ять-ять-ять — зірки миготять. Ель-ець-ець — стихнув вітерець.

  2. Скоромовка.

У ставку гуськом стоять Гусенята й гуска. Гусенята плюскотять, Гуска носом плюска.

  1. Розчитування за складовою таблицею.

  2. Простежте очима за рухом стрілочки.

5. Прочитайте приказку.

II. Перевірка домашнього завдання

Робота в групах. Конкурс на краще читання вірша напам'ять.

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Продовжуємо опрацьовувати вірші українських поетів про кра­су природи. Багато таких віршів написала українська поетеса Ліна Кос­тенко.

Народилася Ліна Василівна на Київщині в учительській сім'ї. Батьки майбутньої поетеси були людьми високоосвіченими і порядними. Бать­ко знав 12 мов, добре був обізнаний у всіх навчальних предметах школи. Закінчила Ліна Костенко Київський педагогічний інститут і Московсь­кий літературний інститут. Писати вірші почала з дитинства. Довгий час (15 років) її не визнавали як поетесу. Це був сумний період в її житті, в іс­торії української літератури. Зараз Ліна Костенко живе і працює в Києві, продовжуючи радувати нас своїми творами.