Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

IV. Оголошення теми й завдань уроку

— Сьогодні прочитаємо казочку В. Сухомлинського «Як Наталя у Лисиці хитринку купила» і замислимося, чому «хитрощі не люблять совісті».

Фізкультхвилинка

V. Опрацювання тексту в. Сухомлинського «Як Наталя у Лисиці хитринку купила»

1. Первинне читання тексту з метою ознайомлення зі змістом.

— Прочитайте текст і скажіть, хто його головні герої.

2. Бесіда за змістом прочитаного.

  • Який товар продавала Лисичка? Чому саме цей?

  • Яку хитринку купила Наталя?

  • Чи допомагала маленька лялечка дівчинці?

  • Де ж совість Наталі?

3. Самостійне причитування твору школярами. Відшукування слів, значення яких не зрозуміле.

4. Словникова робота.

Використання інтерактивної технології «Ти — мені, я — тобі...» Крам жалібно дивується

колір скаржиться поділася

Вправи для очей.

VI. Підсумки уроку

— Чому у тексті виділене речення «Хитрощі не люблять совісті». Чиї ці слова? Чого вони навчають?

— Совість є у кожного з нас, але потрібно вчитися прислухатися до неї.

  1. Контроль і оцінювання якості читацької' діяльності учнів

  2. Домашнє завдання

1. Читати та переказувати казку В. Сухомлинського «Як Наталя у Лисиці хитринку купила».

2. Спробувати поділити текст на частини.

УРОК 5

Варіант 1

Тема. Сила перед розумом никне (казка «Сильніше за силу», прислів'я). Підсумок за темою

Мета: ознайомити дітей із казкою, прислів'ям; навчати учнів ро­зуміти прочитане, виділяти головне; розвивати уміння читати за осо­бами, правильно інтонувати речення; привчити доводити свою право­ту силою слова.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

Учитель

Дзвоник всім нам дав наказ — До роботи швидше в клас. Біля парти станем чемно — Хай мине час недаремно. Будем розум розвивати, Свою пам'ять тренувати.

II. Мовна розминка

1. Розучування лічилки.

Раз, два, три, чотири — Кицю грамоти учили: Не читати, не писати, А за мишками ганяти.

2. Читання складової таблиці.

III. Перевірка домашнього завдання

  1. Переказ оповідання учнями.

  2. З'єднайте частини речення.

Побачила ...принесла додому.

Потрібно готувати уроки,... ...не люблять совісті.

Хитрощі... ...але ж не хочеться.

Купила Наталя хитринку,... ...Лисиця хитринки продає.

IV. Повідомлення теми і мети уроку

1. Бесіда.

— Сьогодні ми будемо в гостях у казки. Хто буде героями казки, ми ді­знаємося, коли відгадаємо загадки.

Фізкультхвилинка

Я люблю комах, жучків, Їм біленьких черв'ячків. В теплий край я не літаю: Під стріхою хату маю, Цвірінь — сів я на хлівець, А звуть мене... (горобець).

Як ступа, ніхто не чує, Тихо крадучись, полює, А маленькі сірі мишки Утікають геть від... (кішки).

Діти розглядають малюнки горобця, кота. Розповідають, що вони знають про цих тварин.

  • Чи можуть дружити між собою котик і горобець?

  • Що буде, якщо вони зустрінуться?

  • Хто з них сильніший?

2. Читання казки вчителем.

— Слухайте уважно казку. Чи все в казці так, як у житті?

3. Перевірка сприймання тексту казки.

  • Хто виявився сильнішим у казці?

  • Чому?

4. Словникова робота.

Заліз попросив

спіймав заперечив

фиркнув здивувався

підскочив піднявся

застрибав крикнув

Учні читають стовпчики слів.

5. Прочитати напівголосно текст і вибрати, кого стосуються слова першого стовпчика, а кого — другого.

6. Характеристика котика і горобця. Хитрий

спритний

самовпевнений

розумний

винахідливий

розсудливий

Кіт

Горобець

7. Читання казки за особами.

(Діти читають, одягнувши маски котика і горобчика.) V. Робота над прислів'ями

Діти роз'єднують і читають прислів'я з підручника. (С. 16)

єш ло май ро

(Маєш голову, май і розум.)

  • Що спільного у цих трьох прислів'ях?

  • Чого вчать нас ці прислів'я?

VI. Підсумок за темою

Відповіді на запитання у підручнику (С. 16).

VII. Підсумок уроку

  • Чого навчив вас сьогоднішній урок?

  • Що в житті сильніше за силу?

  • Як розумні виховані люди розв'язують конфліктні питання?

VIII. Домашнє завдання

Підготуватися до читання за особами.

Варіант 2

Тема. Що сильніше за силу? (Казка «Сильніше за силу») Мета: формувати уміння висловлювати оцінні судження; удоскона­лювати уміння читати за особами, ставити запитання за прочитаним; ви­ховувати позитивні риси характеру.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

Продзвенів уже дзвінок — Починаємо урок.

II. Перевірка домашнього завдання

1. Вибіркове читання тексту В. Сухомлинського «Як Наталя у Лисиці хитринку купувала».

  • Який товар продавала Лисиця?

  • Яку хитринку купила Наталя?

  • На що поскаржилася дівчинка мамі?

  • Чому Наталя пішла на базар удруге?

  • В яких словах передається головна думка товару?

2. Поділ казки на частини. Переказ тексту.

  • На скільки частин можна поділити твір? Чому?

  • Перекажіть першу частину.

  • Про що йдеться у другій частині казки?

  • Чого нас вчить ця казка?

  • Оцініть вчинок Наталі.

Фізкультхвилинка