Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

IV. Підсумок уроку

  • Кому був присвячений сьогоднішній урок?

  • Що ви дізналися про дитинство Т. Г. Шевченка?

  • Як народ вшановує пам'ять поета і художника?

  • Чи є у вашому місті місця, що пов'язані з ім'ям великого Кобзаря? Ім'ям Шевченка названо міста і села, вулиці й площі, а пам'ятники

є не лише в Україні, а й далеко за її межами: в Росії, Молдові, Казахстані, Канаді, Франції, Америці. Його твори видані 33-ма мовами світу.

У кожного народу є великі поети, яких знають усі, — і дорослі, і діти. Для українського народу таким поетом є Т. Г. Шевченко. Його називають Великим Кобзарем, адже свою найкращу книгу він назвав «Кобзар».

V. Домашнє завдання

Розглянути вдома з батьками «Кобзар».

УРОК 2

Тема. Творчість Кобзаря (Т. Г. Шевченко «Світає...», «Встала й весна, чорну землю...», «Вранці», «Зоре моя вечірняя», «Зацвіла у лузі червона калина.»). Підсумок за темою

Мета: продовжити знайомство із творчістю Т. Г. Шевченка; удоско­налювати навички виразного читання віршів; вчити аналізувати прочи­тане; виховувати любов до поезій Великого Кобзаря.

ХІД УРОКУ

І. Мовна розминка

1. Скоромовка.

Пішов Федір до Федота, Щоб побачити єнота.

Єнот фиркнув, налякався, У куточок заховався. Пішов Федір до Федота, Не побачивши єнота.

(В. Гринько)

2. Доберіть антоніми.

Темний (світлий); зустрічає (проводжає); тихо (голосно); чорний (білий); ранок (вечір); угору —. (униз); говорить (мовчить); сміється (плаче).

  1. Розчитування за складовою таблицею.

  2. Гра «Шифрувальники». Вінок нок + р + ші =... (вірші).

Київ їв — и + об + за + ря =... (Кобзаря).

II. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогоднішній урок ми присвятимо вивченню віршів Великого Кобзаря.

Адже ніде так не розкривається душа народу, як у його творах.

III. Опрацювання вірша т. Г. Шевченка «Світає...»

1. Читання вірша вчителем.

  • В якому темпі, з яким почуттям читається вірш?

  • Яка пора доби описана у вірші?

2. Читання вірша «ланцюжком» по строфах.

— Які куточки української природи змальовує поет? (/ строфа гай; ІІ степ, став; ІІІ сади)

3. Гра «Диктор телебачення».

  • В якому значенні вжито слова палає, мріють?

  • Які дерева згадує поет?

  • Яку пташку?

  • Із ким порівнює тополі?

(Учнірозглядають малюнок тополі.)

4. Гра «Читає Незнайко».

Учитель читає, замінюючи слова, учні виправляють «помилку».

— Які слова—назви ознак вжито у вірші? Дібрати до них антоніми.

темнім світлім;

тихесенько голосно;

рясні рідкі, голі (сади), безплідні.

— Чи можна почути, як тополі розмовляють із полем?

VI. Опрацювання вірша т. Г. Шевченка «Встала весна...»

Гра «Бджілки»

  • Які слова допомагають уявити весну як живу істоту? (Ряст вес­няна зелень.)

  • Що зробила весна із землею?

  • Що роблять жайворонок і соловейко?

  • Чому земля була ще сонна?

Фізкультхвилинка

V. Опрацювання вірша т. Г. Шевченка «Вранці»

1. Читання вірша вчителем.

— Які птахи сповіщають про настання ранку?

2. Читання вірша учнями.

  • Доберіть синоніми до слова плугатар. (Орач, землероб)

  • Яка пора року описана у вірші? Чому?

  • Що спільного у віршах «Світає.» і «Вранці»?