Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

V. Підсумок уроку

  • Чого вас навчив сьогоднішній урок?

  • Запам'ятайте: навіть золота клітка не замінить свободи. Бережіть природу, не заважаючи їй!

VI. Домашнє завдання

Підготувати прислів'я про дбайливе ставлення до природи.

УРОК 41

Тема. Маленька праця краща за велике безділля (Г. Чубач «Я беру своє відерце»; М. Стельмах «Сонце стукає в віконце»; А. Костецький «Проста арифметика»; А. М'ястківський «Казка про яблуню»)

Мета: удосконалювати навички усвідомленого, виразного читан­ня художніх творів; навчати правильно оцінювати вчинки дійових осіб; формувати вміння знаходити за допомогою вибіркового читання урив­ки тексту, які характеризують дійових осіб; виховувати працелюбність, бажання допомогти природі.

ХІД УРОКУ

I. Мовна розминка

1. Чистомовка.

Ік-ік-ік — на порозі Новий рік. Ра-ра-ра — рада святу дітвора. Іс-іс-іс — підем дружно всі ми в ліс. Ам-ам-ам — понесем гостинці звірятам: Білочкам, зайчатам.

2. Прочитати скоромовку.

Охт рпо юлзем аєдб, онав муот єатрпоев. (Хто про землю дбає, вона тому повертає.)

— Прочитати прислів'я на одному мовному видиху. Після корот­кого видиху, паузи і вдиху прочитати прислів'я повністю. Повторити 2—3 рази.

II. Перевірка домашнього завдання

Учні розказують підготовлені прислів'я, пояснюють їх зміст.

III. Повідомлення теми і мети уроку

  • Яка пора року за вікном?

  • Хто потребує нашої допомоги?

  • Як допоможемо взимку птахом?

  • На вулиці — мороз і сніг, а на столі у нас — свіжі яблука, картоп­ля, помідори.

  • Що потрібно робити, щоб все це потрапило до нашого столу? Як турбуватися про рослини, щоб вони віддячили нам щедрим урожаєм, ми будемо сьогодні дізнаватися з художніх творів.

IV. Опрацювання вірша г. Чубач «я беру своє відерце»

1. Гра «Бджілки».

Напівголосне читання учнями тексту, кожен — у своєму темпі.

  • Який настрій у вас після причитування вірша?

  • В якому темпі читається вірш? (Енергійно, швидко, із радістю) 2. Словникова робота

  1. Читання вірша «ланцюжком».

  2. Аналіз змісту вірша. Вибіркове питання.

  • Чому дівчинка поспішає на город?

  • Які овочі чекають дівчинку на городі?

  • Чому вони її впізнають?

  • Як дівчинка доглядає за овочами?

5. Гра «Відшукайте риму».

Учні відшукують у вірші слова, що римуються.

6. Простежте, що з чим пов'язане.

Біжу мерщій по воду, бо... Не спали, бо... Впізнають, бо...

7. Розвиток мовлення. Гра «Мікрофон».

— Чи доводилося вам доглядати за овочами? Розкажіть.

8. Складання характеристики дівчинки.

V. Робота над віршем м. Стельмаха «Сонце стукає в віконце»

1. Робота над заголовком.

— Прочитайте заголовок. Як можна сказати по-іншому?

2. Читання вірша учнями мовчки.

  • Для чого сонце рано будить?

  • В якому темпі читається вірш?

3. Гра «Сніжинки».

Читає вірш той учень, на парту якого впала сніжинка.

  • Відшукайте спонукальні речення.

  • До чого закликає автор?

  • Який шлях слід пройти, щоб потрапити в садок?

— Коли саджають дерева в саду?

— Перелічіть, які дерева згадуються у вірші. А які ще дерева ростуть у саду?

4. Робота над прислів'ями.