Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

VI. Опрацювання вірша м. Вінграновського «Сама собою річка ця тече...»

1. Читання вірша вчителем.

— Чим захоплюється поет?

2. Словникова робота. Річечка дощем донечка борщем маленька долоня вузенька здоровенно

  • Читання слів «луною» за вчителем.

  • Гра «Дощик» (читання слів із прискоренням, скоромовкою).

  • Що спільного в словах першого стовпчика?

  • Коли поети вживають їх у своїх творах?

3. Читання вірша «ланцюжком».

  • Де протікає річка?

  • Куди вона тече?

  • Як автор ласкаво називає річку?

  • Знайдіть опис річки.

  • Як поет говорить про свою любов до річки?

4. Гра «Уважний читач».

Вчитель читає вірш, не дочитуючи слова. Учні їх згадують, допов­нюють.

Сама собою річка ця тече, Маленька річечка, вузенька, як...

VII. Підсумок уроку

  • Який розділ почали читати?

  • Про що читали на уроці? Чи сподобалося вам?

  • Що найбільше запам'яталося?

VIII. Домашнє завдання

Виразно читати вірші.

УРОК38

Тема. Стоїть на узліссі ялинка моя — не зрубайте її! (Д. Павличко «Звернення»; С. Жупанин «Буду я природі другом»; Ліна Костенко «Си­ничка на снігу»; С. Носань «Ялинка»; Олесь «Ялинка»)

Мета: пробуджувати любов до рідної природи; розвивати образне мислення; навчати інтонувати вірші за розділовими знаками; виховува­ти почуття відповідальності за свої вчинки, бережливе ставлення до при­роди.

ХІД УРОКУ

I. Мовна розминка

1. Скоромовка.

В будь-якого будяка Будячиха будь-яка.

(О. Орач)

2. Чистомовка.

Ба-ба-ба, ба-ба-ба! Он на березі верба! Бу-бу-бу, бу-бу-бу! Доглядаємо вербу! Бі-бі-бі, бі-бі-бі! Сидить голуб на вербі. Би-би-би, би-би-би! Голуб полетів з верби! Бу-бу-бу, бу-бу-бу! Я люблю свою вербу.

  1. Розчитування за складовою таблицею.

  2. Прочитайте прислів'я.

— Налетіла заметіль — і сніжком присипало прислів'я. Відновіть їх.

ХТО НЕ ЖАЛІЄ ПРИРОДУ, ТОЙ ШКОДШИ САМ СОБІ.

(Хто не жаліє природу, той шкодить сам собі.)

— Розплутайте «клубочок», прочитайте прислів'я.

(Природа одному мати, другому мачуха.)

— Як ви розумієте ці прислів'я?

II. Повідомлення теми і мети уроку

— Продовжуємо вивчати розділ, в якому говоримо про природу. Буде­мо вчитися ставитися до природи так, щоб вона не стала нам мачухою.

III. Опрацювання вірша д. Павличка «Звернення»

1. Читання вірша вчителем.

— Із чим поет звертається до нас?

2. Гра «Бджілки».

Напівголосне читання вірша учнями.

  • Які речення за метою висловлювання і за інтонацією переважають у вірші? (Спонукальні, окличні)

  • Що поет закликає не зрубати, не згасити, не спиняти, кого — не убити?

3. Гра «Хвиля».

Ведучий задає «тон» і «темп» гри. Вірш читається так, як хвиля при­бивається до берега і відходить від нього: тихо — голосніше — голосно — тихіше — тихо — голосніше тощо.

IV. Опрацювання вірша с. Жупанина «Буду я природі другом»

1. Самостійне читання вірша учнями.

  • Що можете сказати про автора вірша? Як він ставиться до природи?

  • Про які людські якості це свідчить? (Порядність, вихованість, доб­рота. )

  1. Словникова робота. Не столочу не витопчу.

  2. Гра «Сніжинка».

Читає той учень, на парту якого впала сніжинка.

  • Як поет оберігатиме природу?

  • Поясніть вислів «Посію зерна доброти».

4. Гра «Знайдіть риму».

Лугом трави — іти — пташці —

Фізкультхвилинка