Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Плани читання 2 клас.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.44 Mб
Скачать

V. Робота над оповіданням в.Сухомлинського «Сьома дочка»

1. Гра «Бджілки».

Напівголосне читання учнями тексту, кожен — у своєму темпі.

  • Назвіть головних героїв оповідання.

  • Чи сподобалося вам оповідання?

2. Словникова робота.

Гра «Блискавка»

Сказала, промовила, щебетала.

  • Як називаються ці слова? (Близькі за значенням синоніми.)

  • Продовжте цей ряд. (Говорила, балакала, теревенила.)

3. Гра «Диктор телебачення».

Читати текст, періодично відриваючи погляд, щоб подивитися на гля­дачів.

4. Робота над аналізом змісту оповідання з вибірковим читанням.

  • Куди поїхала мати?

  • Як довго не було її вдома?

  • Що говорила кожна з дочок, коли мати повернулася?

  • Що зробила сьома дочка?

  • Прочитайте порівняння, які є в тексті.

  • Хто з доньок по-справжньому любить матір? Чому ви так вважаєте?

5. Читання оповідання за особами.

VI. Підсумок уроку

  • Чи сподобалися вам оповідання, які ми сьогодні читали?

  • Що в них спільного?

  • Хто з дітей по-справжньому любить матір?

— Яке з прислів'їв відповідає головній думці творів? (Не вір словам, а вір ділам.)

VII. Домашнє завдання

Читати оповідання.

УРОК36

Тема. Той ще не музика, хто в дудку дме (А. Григорук «Той ще не му­зика, хто в дудку дме»)

Мета: продовжувати роботу над удосконаленням техніки швидкого, виразного, свідомого читання, розвивати зв'язне мовлення, навчати ді­лити текст на логічно завершені частини, переказувати прочитане, оці­нювати вчинки героїв; виховувати любов до праці.

ХІД УРОКУ

I. Мовна розминка

1. Чистомовка.

А-а-а — котика нема. Е-е-е — де наш котик, де? У-у-у — мишку з'їв малу. І-і-і — він спить на печі. И-и-и — має гарні сни. О-о-о — не будіть його. І-і-і — тихо, мишки всі!

(М. Підгірянка)

2. Скоромовка.

Скрекоче сорока сорочці:

— А я у сорочій сорочці! Сорока сороці скрекоче:

— А в мене яєчко сороче!

3. Гра «Складіть слово».

1) Складіть слово з перших складів слів. Бавились, янтар. (Баян)

Піраміда, акція, німий, нова. (Піаніно)

  1. Виконайте дій, утворіть слово. Скеля ля е + рип + ка (Скрипка)

  2. Діберіть загальну назву. Баян піаніно скрипка — ...

II. Повідомлення теми і мети уроку

  • Хто з вас грає на музичних інструментах?

  • Чи любите слухати музику? (Слухання класичної музики.)

  • Чи сподобалась вам музика?

  • А що потрібно робити, щоб так гарно навчитися грати?

  • У мене в руках дудка. Спробуйте на ній зіграти. Чому нічого не вийшло?

III. Опрацювання оповідання а. Григорука «Той ще не музИка, хто в дудку дме»

1. Читання оповідання вчителем.

  • Який настрій викликає це оповідання?

  • Що було найсмішнішим?

2. Словникова робота.

Музика очі розбігаються

крамницю добра душа

обійстя видобував звуки

урвався терпець

  1. Читання слів і словосполучень «луною» за вчителем.

  2. Пояснення незрозумілих слів, добирання синонімів. Музика — музикант.

Крамниця — магазин. Обійстя — садиба, двір.

3. Гра «Бджілки».

Напівголосне читання оповідання учнями.

Фізкультхвилинка

4. Робота над аналізом змісту оповідання.

  • Де були Дениско з дідусем?

  • Яка забаганка спала на думку Денискові?

  • Чому дідусь виконав його примхливе бажання?

  • Що став робити Дениско?

  • Як описує автор гру Дениска?

  • Як відреагували домашні тварини на гру хлопчика?

  • Якою була реакція бабусі, дідуся, тата, Мар'янки?

  • Чому дідусь винувато усміхнувся?

  • Як відреагував Дениско на протести рідних проти його гри?

  • Що в цьому оповіданні смішного, а що — повчального?

  • Згадайте, хто що зробив?

Мар'янка дідусь


Внукові не відмовить -глянула з докором церемонно вклонилась буркнув зітхнула

винувато усміхнулась '



тато


бабуся


(Картки зі словами об'єднати за змістом.)

5. Розподілення оповідання на частини. Добирання заголовків.

  1. Дідусь купив дудочку.

  2. Дениско влаштував «невдалий» концерт.

  3. Рідні не витримали.

  1. Знайдіть в оповіданні прислів'я і поясніть їх.

  2. Гра «Актори».

Прочитайте заголовок оповідання:

а) з докором;

б) винувато;

в) із жалем;

г) роздратовано буркніть;

д) церемонно.

8. Читання оповідання за особами.